Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Klíšťata - ilustrační foto
30.05.
Pozor na ně

Aktivita klíšťat je extrémní. Řádí i ve městech, varují hygienici

Dejte si pozor, aktivita klíšťat je extrémní, varují meteorologové a hygienici. Přisátí klíštěte hrozí i ve velkých městech, jako je Praha. Tam navíc hygienici v loňském roce zaznamenali rekordní výskyt klíšťové encefalitidy.

Klíště
aktualizováno 21.05.
Dejte si pozor

Aktivita klíšťat je extrémní! Našli i kusy nakažené vzácnou nemocí

Riziko napadením klíštětem bude nadále vysoké. V aktualizované předpovědi, kterou v pondělí vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), odborníci až do neděle předpokládají, že aktivita klíšťat bude na nejvyšším stupni. Kromě nejznámějších boreliózy a encefalitidy přenášejí klíšťata i další nemoci.

Klíště
04.05.
Na co si dát pozor

Encefalitida, borelióza a další: Takhle poznáte "klíštěcí" nemoci!

Aktivita klíšťat je na nejvyšším stupni. Nebezpečný roztoč přitom přenáší řadu vážných onemocnění. Mezi nejzávažnější patří klíšťová encefalitida, lymská borelióza a ehrlichióza. Tyto choroby mohou mít pro nakaženého celoživotní následky. Jak je poznat včas?

Prásk.tv píše:

Kenley Ratliff - 1
čtěte o tématu klíšťata na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Klíště
15.04.
Nebezpečný hmyz

Teplo probudilo klíšťata. Očkování nepodceňujte, radí odborníci

Vědce překvapilo, kolik už letos teplo probudilo klíšťat. Aktivita těchto roztočů je už teď v dubnu nezvykle vysoká. U brněnské přehrady jich biologové nachytali během pouhé hodiny přes šedesát. Na "lov" klíšťat vyrazil i reportér TV Nova.

Klíště
11.04.
roste aktivita klíšťat

Klíšťata útočí: Experti řekli, který den hrozí největší riziko nákazy

S příchodem jara pomalu ale jistě začíná také sezóna klíšťat. Zatímco dosud byla spíš náhoda, že jste si klíště domů z procházky přinesli, už v tomto týdnu by měla jejich aktivita výrazněji vzrůst.

Dospělé klíště na rostlině
05.08.
Nebezpečná nákaza

Klíšťová encefalitida se šíří, bezpečno už není ani na horách

Procházky lesem přinášejí v létě vítanou úlevu od pražícího slunce, přinášejí ale i velké nebezpečím. A tím jsou infikovaná klíšťata. Nejen ta s boreliózou, ale i ta s encefalitidou, která se navíc šíří do nových oblastí.

Klíště
aktualizováno 05.07.
klíšťová encefalitida

Klíšťata se nezadržitelně šíří do Evropy, nejhorší situace je u nás!

Evropou se šíří klíšťata nakažená encefalitidou, tento hmyz už je i v zemích, kde se dříve nevyskytoval. Nejhorší situace je ale bohužel v Česku. Podle nejnovějších údajů zůstáváme co do počtu nakažených encefalitidou první v Evropě. Letos už u nás lékaři nahlásili 77 těžších průběhů nemoci. Skoro tři čtvrtiny nakažených jsou z června.

Klíště
aktualizováno 13.06.
Přenašeči chorob

Klíšťata řádí! MAPA míst, kde je nebezpečí nákazy největší!

Státní zdravotní ústav vydal pro další dny výstrahu před extrémně vysokou aktivitou klíšťat. Platí až do neděle. Klíšťata přitom jen během letošního roku u nás nakazila už stovky lidí. Drtivou většinu z nich lymskou boreliózou.

Klíště
13.05.
Extrémní aktivita klíšťat

Skryté nebezpečí! Infikovaná klíšťata jsou i ve městech

Aktivita klíšťat je na maximu a s ní i riziko nakažení některou z nebezpečných nemocí, kterou přenáší. Štáb televize Nova se vypravil do jednoho z pražských parků, aby sám vyzkoušel, jak snadné je chytit klíště.

Jak chránit zvíře proti parazitům
aktualizováno 12.05.
VIDEO

Aktivita klíšťat je extrémní. Takhle zjišťují, jestli jsou nakažená

Aktivita klíšťat je v těchto dnech na nejvyšším stupni a ti, co je testují mají spoustu práce. Lidé začínají posílat žádosti o testování klíšťat, která našli přisátá na těle. Chtějí zjistit, zda nebylo klíště nakažené některou ze závažných nemocí, které mohou na člověka přenést.