Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

David Rath - 10
12.07.
druhá větev případu

Kauza Ratha kvůli úplatkům nekončí. Obžalovali 9 lidí a 8 firem

Státní zástupce Jiří Pražák ve středu podal obžalobu na devět lidí a osm firem ve druhé větvi kauzy bývalého hejtmana Davida Ratha. Týká se zejména přijetí úplatků, podplácení, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, pletich při zadání veřejné zakázky a poškození finančních zájmů Evropské unie. Případem se bude zabývat Krajský soud v Praze. Státní zástupce to uvedl na webu.

David Rath - 6
aktualizováno 27.06.
Nepravomocný verdikt

Rath: Rozsudek jsem znal předem, byl na přání prezidenta

Krajský soud v Praze ve středu ráno vynesl rozsudek nad bývalým středočeským hejtmanem Davidem Rathem a dalšími deseti lidmi obžalovanými kvůli korupci. Stejný soud Ratha nepravomocně poslal za mříže už před třemi lety a dnes mu uložil i stejný trest - 8,5 roku. Rath na tiskové konferenci řekl, že rozsudek znal ještě před vynesením a že je na přání prezidenta Miloše Zemana.

Peníze
20.04.
liberecká kauza

Zásah v dopravním podniku i kvůli úplatkům! Řeší se 6 trestných činů

Policie kauzu libereckého dopravního podniku, kde ve čtvrtek zasahovala, prošetřuje pro šest trestných činů včetně poškození finančních zájmů Evropské unie. Policie v případu obvinila devět lidí, z toho tři jsou stále zadržení. ČTK to sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Soudce Ivan Elischer
aktualizováno 11.04.
Ovlivňování kauz

Obviněný soudce Elischer jde z vazby. Nehrozí, že ovlivní svědky

Trestně stíhaný soudce pražského vrchního soudu Ivan Elischer bude propuštěn z vazební cely. Městský soud v Praze dnes totiž v neveřejném zasedání vyhověl jeho stížnosti proti vzetí do vazby.

David Rath - 2
aktualizováno 26.03.
závěrečná řeč

Rath znovu mluvil u soudu. Řekl, koho byly peníze v krabici od vína

David Rath dnes před Krajským soudem v Praze začal svoji závěrečnou řeč v korupční kauze, která se týká ovlivňování krajských zakázek. Sedm milionů z krabice od vína údajně nepatřilo jemu, ale ČSSD. Středočeský exhejtman dále kritizoval policejní odposlechy. V závěrečné řeči bude pokračovat i v úterý.

Nicolas Sarkozy
aktualizováno 21.03.
Zvrat v případu

Exprezidenta Sarkozyho obvinili kvůli financování kampaně!

Francouzská justice dnes po dvoudenním výslechu předběžně obvinila bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho z toho, že v roce 2007 nezákonně financoval z libyjských peněz svou předvolební kampaň.

Soudce Ivan Elischer je zatčen
aktualizováno 16.03.
zatýkání na soudu

Soudce Elischer půjde do vazby! Ministr ho chce zbavit funkce

Policisté a státní zástupci podali v noci na čtvrtek návrh, aby soud vzal do vazby obviněného soudce Ivana Elischera. Soud žádosti vyhověl, uvedla ČTK. Do vazby chtějí poslat také dalších pět obviněných, kteří v případu se soudcem pražského vrchního soudu figurují. Podle soudu existuje důvodná obava, že by Elischer mohl působit na dosud nevyslechnuté svědky či opakovat trestnou činnost.

Úplatný lékař
aktualizováno 12.03.
velké odhalení

Podvody s léky, úplatky. Vězení hrozí 25 lékařům a manažerům

Policie v pátek navrhla obžalovat 25 představitelů farmaceutických firem a lékařů, kteří se podle ní podíleli na systému nelegální podpory prodeje některých léků. Uvedl to šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. Některým z obviněných hrozí až deset let za mřížemi.

Lukáš Nečesaný s otcem
aktualizováno 16.11.
V soudní síni

Rodinu Nečesaných čeká soudní maraton. Po synovi i rodiče

Rodinu Nečesaných čekají další soudní tahanice. Zatímco v Hradci Králové navrhla státní zástupkyně Lukáši Nečesanému opět 13letý trest za údajný pokus o vraždu kadeřnice, liberecký krajský soud oznámil termín líčení s jeho otcem a matkou.

Antikoncepce
14.06.
Kauza bobtná

Uplácení doktorů od prodejců léků? Policie obvinila už 180 lidí!

Policie v kauze údajného uplácení lékařů ze strany distributorů léků stíhá už 180 lidí. Zástupci dvou farmaceutických společností dávali peníze lékařům a podle Národní centrály proti organizovanému zločinu to byly úplatky za předepisování léků.