Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Antikoncepce
14.06.
Kauza bobtná

Uplácení doktorů od prodejců léků? Policie obvinila už 180 lidí!

Policie v kauze údajného uplácení lékařů ze strany distributorů léků stíhá už 180 lidí. Zástupci dvou farmaceutických společností dávali peníze lékařům a podle Národní centrály proti organizovanému zločinu to byly úplatky za předepisování léků.

David Rath u soudu
aktualizováno 30.05.
Kauza Rath

Rath znovu u soudu: Rozhodne, jestli jsou přípustné odposlechy

Nejvyšší soud (NS) se dnes začal zabývat korupční kauzou kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, respektive stížností pro porušení zákona, kterou podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Ministr nesouhlasí s tím, že Vrchní soud v Praze kvůli výhradám k odůvodnění odposlechů použitých v případu zrušil verdikt nad Rathem a dalšími deseti lidmi.

Jan Kočka přichází k soudu
aktualizováno 23.05.
Kauza TSK

Razie u podnikatele Kočky: V domě hledali detektivové důkazy!

Detektivové zajišťují dokumenty ke kauze ovlivňování zakázek pražské technické správy komunikací. Podle webu Echo24.cz byli i v domě podnikatele Jana Kočky. Jde o podezření z podplácení a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky.

Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Brazilský prezident Michel Temer
19.05.
Korupční kauza

Krize v Brazílii: Po roce mohou odvolat dalšího prezidenta!

Po pouhém roce budou mít zřejmě Brazilci dalšího nového prezidenta. Kvůli korupční kauze, do které se zapletla bývalá hlava státu Dilma Rouseffová, bude nejspíš odvolán i její nástupce Michel Temer. Soudce už souhlasil s vyšetřováním.

Jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje
30.03.
Pak Kun-hje

Sesazením to nekončí: Bývalá korejská prezidentka byla zatčena

Bývalá jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje obviněná z korupce byla zatčena, oznámili ve čtvrtek korejští představitelé. Dnes již bývalá prezidentka kvůli obvinění z korupce byla začátkem března odvolána. Obvinění odmítá.

David Rath u soudu
aktualizováno 01.03.
David Rath

Naděje pro Ratha: Soud vrátil policii i jeho druhou kauzu

Krajský soud v Praze vrátil policii k došetření druhou větev korupční kauzy kolem bývalého hejtmana Davida Ratha kvůli nezákonně pořízeným odposlechům. Uvedl to dnes Český rozhlas (ČRo). Případ se týká manipulace veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic, kriminalisté v něm navrhli obžalovat devět lidí a osm firem včetně stavební společnosti Metrostav.

Radovan Krejčíř
aktualizováno 20.10.
Jak to bylo?

Krejčíř o vydání do Česka nežádal. Dopis prý za něj napsal obhájce

Radovan Krejčíř tvrdí, že jihoafrické úřady o převoz do Česka nežádal. Dopis, v němž slibuje přiznání k trestným činům, prý napsal advokát bez jeho vědomí. Informovala o tom jihoafrická média.

Radovan Krejčíř
aktualizováno 20.10.
chce z jar

Krejčíř chce zpátky do Česka: "Všechny udám a přiznám se!"

Radovan Krejčíř chce zpátky do Česka. Muž, který si v Jihoafrické republice odpykává 35letý trest za únos a mučení, slibuje výměnou za převoz do vlasti důležité svědectví. K tomu nabídl, že se ke všem činům přizná.

Ruský samovar Ilustrační snímek
aktualizováno 10.10.
"Dárek" od tajné služby

Darovaný samovar ukrýval štěnici, úředníka zatkli za braní úplatků

Jak nenápadně odposlouchávat vysokého státního úředníka, aby nepojal podezření? Dejte mu dárek! V tomto konkrétním případě nablýskaný samovar, který zvládne nejen vařit čaj, ale také odposlouchávat.

David Rath u soudu
aktualizováno 29.07.
soudní proces

Přijímaní úplatků, podplácení a manipulace! To je další kauza Rath

Státní zástupce Jiří Pražák dnes podal obžalobu na devět lidí a osm firem ve druhé větvi kauzy bývalého poslance Davida Ratha. Případ tak zamíří k soudu. Obžaloba se týká zejména přijetí úplatků, podplácení, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, pletich při zadání veřejné zakázky a poškození finančních zájmů Evropské unie. Státní zástupce to uvedl ve zprávě na webu.