Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Otec a synové
aktualizováno 06.01.
zákeřná nemoc

"Jste neplodný," uslyšel otec tří synů. Teď se s jejich matkou soudí

Richard Mason po celý život ani jedinkrát nezapochyboval, že by nebyl otec svých tří synů. Až do dne, kdy mu byla diagnostikována cystická fibróza, dědičné onemocnění způsobené mutací genu. Až 98 % mužů trpících touto vrozenou nemocí bývá neplodných. Nyní chce po své, teď úž bývalé manželce 250 000 liber za to, že jej několik dlouhých let nemilosrdně oklamávala.

KOŘENÍ: Genetikou proti rakovině
aktualizováno 28.11.
Změněné geny

Vědec se chlubí přepsanou DNA dětí, experty jeho pokus děsí!

Čínský vědec, který stojí za první geneticky upravenou DNA lidského embrya, se objevil na veřejnosti a na konferenci v Hongkongu se osobně pochlubil svými výsledky. To, co mnozí genetikové popisují jako pokus století, ale odbornou veřejnost děsí. Modifikovaný kód DNA budou totiž potomci narozených dvojčat dědit.

Poslední žijící samec Sudan
08.11.
nevyhynou?

Spása pro vyhynulé nosorožce ze Dvora Králové? DNA dává naději

Zbývají poslední dva jedinci nosorožce tuponosho severního, vyhynutí však mohou zvrátit nejnovější výzkumy DNA. Genetický výzkum přinesl naději na jejich přežití.

Prásk.tv píše:

Vánoční dárky
čtěte o tématu DNA na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Těhotná žena - 2
14.10.
Vědecký pokrok

Konec mužů na planetě? Ženy budou schopné počít dítě samy!

Podle australských odborníků na plodnost budou ženy prý během následujících dvaceti let schopny počít dítě i bez muže! Byl by to obrovský průlom nejen pro neplodné dvojice, ale také pro homosexuální páry, které by získaly možnost mít vlastního biologického potomka.

Dárce spermatu
03.10.
Pátrání po sourozencích

Muž má stovky sourozenců. Jeho otec měl hodně zvláštní práci

Ivo van Halen zatím v Holandsku poznal 42 svých nevlastních sourozenců. Někteří z nich se dokonce mezi sebou znali a málem spolu chodili!

Zrezlý sud u vody - Ilustrační foto
aktualizováno 17.09.
neznámá totožnost

Záhadné tělo mate slovenskou policii, bylo zabetonované v sudu

Slovenští kriminalisté pátrají po totožnosti neznámého muže, rybáři našli jeho tělo zabetonované v sudu v Malém Dunaji. Po náročném zkoumání se podařilo expertům určit věk a přibližnou dobu smrti. Muže někdo několikrát střelil do hlavy.

Nehoda osobního automobilu
27.06.
tragická nehoda v polsku

Záhadná nehoda: Mrtvá dívka a dva podezřelí se stejnou DNA

Mimořádně obtížný případ řeší policisté, kteří při pátrání po viníkovi dopravní nehody na jihovýchodě Polska mají na výběr hned mezi dvěma viníky. Jedná se o jednovaječná dvojčata se shodnou DNA. Jeden z nich v opilosti zavinil nehodu, při které v pondělí zemřela osmnáctiletá dívka.

Otřesnou smrt malé dívky ve Francii objasnili po 31 letech
14.06.
Otřesný případ

Vraždu dívky vyřešili po 31 letech! V poutech skončili rodiče

Dlouhých 31 let trvalo objasnění vraždy malé dívky, které se přezdívalo Mučednice z dálnice A10. K vyřešení hrůzného zločinu pomohla francouzským policistům náhoda a test DNA.

Policie dopadla údajného vraha své přítelkyně
aktualizováno 25.05.
vzorky DNA

Muž měl ubodat přítelkyni. Zřejmě se tak usvědčil i z pěti loupeží

Díky profilu DNA kriminalisté zřejmě objasnili pět bankovních loupeží z let 2007 až 2014. Spáchal je podle nich muž ze Dvora Králové, který se loni na podzim přiznal, že ubodal svoji družku. Právě v rámci vyšetřování tohoto činu kriminalisté podezřelému usvědčující vzorek DNA odebrali.

Sražený vlk
aktualizováno 24.05.
Šelma u Mladé Boleslavi

Vlk, který zemřel na dálnici D10, přiběhl až z Polska, ukázaly testy

Vlk, kterého na dálnici D10 u Mladé Boleslavi srazilo na začátku dubna auto, nebyl podle analýzy DNA z české smečky na Kokořínsku, ale z Polska.