Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Klíště
Aktualizováno 13.6. 2017 20:52
Přenašeči chorob

Klíšťata řádí! MAPA míst, kde je nebezpečí nákazy největší!

Státní zdravotní ústav vydal pro další dny výstrahu před extrémně vysokou aktivitou klíšťat. Platí až do neděle. Klíšťata přitom jen během letošního roku u nás nakazila už stovky lidí. Drtivou většinu z nich lymskou boreliózou.

Extrémní aktivita klíšťat

Skryté nebezpečí! Infikovaná klíšťata jsou i ve městech

Aktivita klíšťat je na maximu a s ní i riziko nakažení některou z nebezpečných nemocí, kterou přenáší. Štáb televize Nova se vypravil do jednoho z pražských parků, aby sám vyzkoušel, jak snadné je chytit klíště.

Jak chránit zvíře proti parazitům
Aktualizováno 12.5. 2017 20:22
VIDEO

Aktivita klíšťat je extrémní. Takhle zjišťují, jestli jsou nakažená

Aktivita klíšťat je v těchto dnech na nejvyšším stupni a ti, co je testují mají spoustu práce. Lidé začínají posílat žádosti o testování klíšťat, která našli přisátá na těle. Chtějí zjistit, zda nebylo klíště nakažené některou ze závažných nemocí, které mohou na člověka přenést.

Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Klíště
Aktualizováno 11.5. 2017 20:35
Klíšťata hrozí i ve městech

Extrémní nebezpečí: Aktivita klíšťat bude na nejvyšším stupni

Aktivita klíšťat bude od pátku do neděle na svém maximu. Odborníci proto varují, aby lidé byli při svých víkendových výletech do přírody velmi opatrní. Na nakažené klíště nemusí narazit jen v přírodě, klíšťata přenášející nemoci jsou i ve městech.

Skryté nebezpečí

Brzké jaro svědčí klíšťatům. Letos se objevila rekordně brzo!

V Česku padají teplotní rekordy. V Plzni v sobotu bylo skoro 24 stupňů. A to bohužel svědčí klíšťatům, která už útočí ve velkém. Hlavně psi jimi bývají po návratu z přírody doslova obsypaní a přisátá klíšťata si už vytahují i lidé.

lymská borelióza

Pozor na klíšťata! Rekordní počet nemocných stále narůstá

Klíšťata letos nakazila nejvíce lidí za posledních několik let. Rekordní je počet nemocných klíšťovým zánětem mozku, ale také boreliózou. Riziko nakažení neklesá ani teď na podzim.

nebezpečná nákaza

Ochrnutí, hluchota, smrt... Klíšťata a jejich virus kosí Čechy!

Letošní rok by mohl být výskytem zákeřné klíšťové encefalitidy jedním z nejhorších. Napovídají tomu počty nakažených za prvních pět měsíců roku. V předchozích letech byl ve stejném období počet nakažených až trojnásobně nižší. Nejvíce lidí se každý rok nakazí v červenci.

Klíště. Ilustrační foto
Aktualizováno 23.8. 2015 01:54
novinka

Kde v Česku nejvíc řádí klíšťata? Stáhněte si mapu do mobilu

Teplé počasí letošního léta náramně svědčí klíšťatům a stále větší množství je jich infikováno nemocemi. Jednou z nejčastějších chorob, kterou klíšťata přenášejí, je klíšťová encefalitida. Nyní ale existuje speciální mapa, která vám ihned ukáže, kde je riziko nákazy největší.

Přenášejí nemoci

Kde jsou klíšťata nejaktivnější? MAPA, jaké nemoci přenášejí u vás

Klíšťová encefalitida nebo lymeská borelióza. Tyto dvě nemoci nejsou nic příjemného, obě přenášejí klíšťata. V článku se můžete podívat na mapu, kde jsou klíšťata nejaktivnější. Také se dozvíte, jaká je jejich aktivita právě v těchto dnech a jak se před nimi chránit.

Klíště - mapy
Aktualizováno 14.6. 2015 21:12
MAPY POZOR NA NĚ!

Klíšťata útočí i ve městech! Jaké nemoci přenáší ve vašem kraji?

Aktivita klíšťat je na nejvyšším stupni a ani po víkendu jejich agresivita neopadne. Nejsou navíc už jen výsadou venkova, mohou vás napadnout i v centru města. Klíšťata přenášejí několik nebezpečných nemocí. Podívejte se, jaké roznášejí infikovaná klíšťata právě u vás nejčastěji.