Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kdo byl Jack rozparovač? Nové důkazy ukazují na obchodníka Jamese Maybricka
12.08.
Zásadní deník

Záhada rozluštěna! Víme, kdo byl Jack rozparovač, tvrdí experti

Už 130 let celý svět řeší, kdo byl brutální vrah prostitutek známý jako Jack Rozparovač. Teorií se za tu dobu vyrojilo obrovské množství, nyní to ovšem vypadá, že se sadistického mordýře podařilo odmaskovat.

Tajemná lebka v Tatrách
aktualizováno 26.07.
horské tajemství

V Tatrách našli záhadnou lidskou lebku! Ležela tam pětadvacet let

Husarský kousek se podařil kriminalistům na Slovensku. Spojili neznámé ostatky nalezené před pětadvaceti lety v Tatrách s identitou ženy pohřešované stejně dlouhou dobu. Pomohla jim k tomu metoda superprojekce. Ta dokáže z tvaru lebky vymodelovat pravděpodobnou podobu tváře. Definitivní potvrzení přinesou testy DNA.

Útočník z Hurghady
aktualizováno 15.07.
Krveprolití v Egyptě

Kdo útočil v Hurghadě? Média se neshodnou, jména jsou dvě

Mladý muž, který nožem zaútočil na turistky na pláži v egyptské Hurghadě, měl rozkazy od Islámského státu, tvrdí agentura DPA. Stále však není jisté, kdo vlastně terorista je.

Prásk.tv píše:

Desetiletá transgender dívka - 1
čtěte o tématu identita na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak si vybrat "zdravou" sušenku?

Mlsání do života většiny z nás patří a není třeba si sladkosti úplně zakazovat, jen je nutné dobře vybírat.

Česká obchodní inspekce - 1
09.06.
skrytá identita

Bič na nepoctivce! Inspektoři ČOI nejspíš budou mít falešné doklady

Kontroloři České obchodní inspekce (ČOI) zřejmě při některých akcích budou moci kvůli své bezpečnosti používat skrytou identitu včetně krycích dokladů. Sněmovna to dnes schválila navzdory kritice, že by se tím inspektoři dostali na úroveň vybraných bezpečnostních složek. Novelu o ČOI nyní posoudí Senát.

Neznámý muž z Těrlicka
aktualizováno 07.06.
Poznáte ho?

Muž si nepamatuje jméno, nemá doklady. Policii odříkává modlitby

Policisté se snaží rozplést podivný případ muže, kterého našli v Těrlicku na lavičce. Nepamatuje si své jméno a nemá u sebe žádné doklady. Mluví česky a polsky, podle policejní mluvčí odříkává náboženské texty.

2006952
aktualizováno 05.06.
vyšetřování útoku

Britové zveřejnili identitu dvou teroristů. Policie jednoho znala!

Britská policie dnes zveřejnila identitu dvou ze tří teroristů, kteří v sobotu zabili v Londýně sedm lidí. Jeden z útočníků se narodil v Pákistánu, ale byl britským občanem, v minulosti byl v hledáčku tajných služeb. Druhý útočník byl marocko-libyjského původu.

Výbuch v Manchesteru
aktualizováno 23.05.
Indentita útočníka

V Manchesteru zabíjel 22letý Abedi! Byl v hledáčku policie

V koncertní hale v Manchesteru zabíjel 23letý Salman Abedi, oznámila americká televize CBS News s odvoláním na úřední zdroje. Mladík se podle britských médií narodil ve Velké Británii, pochází však z Libye.

ČOI - Ilustrační foto
aktualizováno 24.02.
lepší kontroly

Inspektoři ČOI mají mít doklady s falešnou identitou! ANKETA

Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) by v budoucnu mohli při své práci používat skrytou identitu. Novela zákona poskytující inspekci větší pravomoci dnes ve Sněmovně prošla do druhého čtení. Pokud začne platit, výrazně prý ulehčí inspektorům práci při odkrývání podvodníků. Některým poslancům se ale návrh z pera ministra Mládka nelíbí.

Lupič z herny
aktualizováno 27.01.
je stále na útěku

Policie už ví, kdo přepadl hernu v Praze. Gaunera dávno dobře zná

Policie už zná totožnost muže, který přepadl hernu v pražské Krči. Muž byl v minulosti už sedmkrát stíhán. Komplicku pachatele policisté zadrželi již ve čtvrtek v noci.

Richard Hoagland
aktualizováno 29.10.
Neuvěřitelný příběh

Richard zmizel před 23 lety, teď ho našli! Nikdo se ale neradoval

Před dlouhými 23 lety zmizel Richard Hoagland beze stopy. V Indianapolis po sobě zanechal zoufalou manželku a dva syny, kteří postupně ztratili naději. Po 10 letech byl prohlášen za mrtvého, teď se ale objevil! Dobrá zpráva to však nebyla pro nikoho.