Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Útok v Kolíně nad Rýnem - 2
30.01.
příprava útoku

V Německu zadrželi tři uprchlíky. Z rachejtlí měli vyrábět bombu!

Trojici Iráčanů zadržela německá policie ve středu ráno ve Šlesvicku-Holštýnsku. Podezřívá je z terorismu. Údajně chtěli útočit výbušninou vyrobenou ze zábavní pyrotechniky.

Jan Zahradil na sjezdu ODS
21.01.
Evropský parlament

ODS chce vyhrát evropské volby, strana představila kandidátku

Občanští demokraté chtějí vyhrát evropské volby. Po Pirátech a hnutí ANO jsou tak další stranou, která oznamuje svůj ambiciózní cíl. Lídrem bude Jan Zahradil, který je europoslancem už od vstupu Česka do unie. Kandidátku zatím moc neřeší Starostové a TOP 09. Zatím totiž neví, jestli půjdou do eurovoleb společně.

Bílý dům - 2
aktualizováno 17.01.
měl podrobný plán

Muž plánoval zaútočit na Bílý dům! Prozradil ho prodej auta

Ve středu ráno zadržela americká policie 21letého Hashera Jallala Taheba. Podle agentů FBI měl podrobně promyšlený plán útoku, na Bílý dům chtěl zaútočit protitankovou střelou. Nejvíc pozornosti americké policie upoutal poté, co prodal svoje auto a nakoupil zbraně.

Prásk.tv píše:

Domácí úkol
čtěte o tématu příprava na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Otevřené věznice
aktualizováno 18.12.
Vězeňské novoty

Fešácký kriminál v Česku: Je to svoboda, hodnotí trestanec

Teď vám ukážeme vězení, ve kterém možná odsouzení bydlí lépe, než některé z obětí trestných činů. První takové zařízení, které má parametry věznic v zahraničí, testuje vězeňská správa v Jiřicích u Prahy. Cílem je usnadnit trestaným návrat do běžného života.

Vánoční stromeček
aktualizováno 09.12.
symbol Vánoc

Už máte vánoční stromeček? Letos je o ně velký zájem

Prodeje živých vánočních stromků jsou přesně v polovině. Podle pěstitelů je o ně letos obrovský zájem. Třeba jedle už jsou někde vyprodané. Prodejci přitom očekávají, že tržby ještě porostou. Oblíbené jsou hlavně plantáže, kde si stromek můžete sami uřezat.

Lanovka
14.10.
nedostatek brigádníků

Zimní sezóna se blíží, lyžařská střediska nabírají ve velkém

I když na to počasí zatím nevypadá, lyžařské areály už se pomalu připravují na zimní sezónu. Jenže mají zásadní problém, chybí brigádníci. Nejvíce chybí instruktoři lyžování. Zimní střediska jim nabízejí až 250 korun na hodinu a zahraničí dokonce až 400 korun.

Muž u přepážky
09.10.
Před Vánoci chybí lidi

Revoluce na poště! Balík může vyzvednout každý i bez dokladu

Doručovací firmy se před Vánocemi připravují na nápor zákazníků. Každoročně se stává, že nestíhají tisíce balíků a dopisů včas doručit. Ale objevují se i případy, kdy zaměstnanci zásilku nepředají úmyslně. Nově může zákazník balík vyzvednout bez dokladu na základě kódu.

Dominik K. obviněný z plánování útoku
aktualizováno 17.09.
měl chystat útok

Obviněný muslim Dominik byl dříve ministrant. Pak se vše zvrtlo

Policisté obvinili radikálního muslima původem ze Slovenska z přípravy teroristického útoku poté, co v jeho bytě v Praze zajistili chemikálie a podrobné plány na výrobu výbušnin. Mladík pobýval v Praze několik let, před třemi roky konvertoval k islámu, předtím ale žil v přísně katolické rodině.

Nakládané houby
17.09.
houby v octě

Připravte si houby na zimu! Tohle je nejlepší recept našich dědečků

Po dlouhotrvajícím suchu a nekonečném čekání se lidé z lesa opět vrací s plnými košíky hub. Aktivnímu houbaření se v Česku věnují čtyři milióny lidí a jsme v tomhle směru tak trochu světovou raritou. Možná ale málokdo ví, že houby se kromě tradičního zavařování a sušení dají i udit a že existuje dokonce speciální nálev, který již 18krát vyhrál soutěž "Houby v octě".

Učitelé
aktualizováno 27.08.
Zpátky do školy

Učitelům už začal nový školní rok! Na žáky a studenty čekají změny

Týden před žáky dorazili do škol učitelé, na většině z nich jsou tak přípravy v plném proudu. Dvouměsíční volno využily některé školy ke zvelebování a rekonstrukcím. Do školních lavic letos usedne o zhruba 18 tisíc více dětí než v loňském školním roce.