Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš - 2
aktualizováno 06.12.
Andrej Babiš

Nový premiér Babiš promluvil. Řekl, jaké budou priority vlády

Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš v Televizních novinách TV Nova prozradil, jaké budou priority jeho vlády. Chce řešit důchodovou reformu, bojovat proti byrokracii nebo snižovat daně. Už 14. prosince by měl Babiš Česko zastupovat v Bruselu na summitu Evropské rady.

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 19.07.
svědecká výpověď

Trestní kauza OKD: Soud si předvolal premiéra Sobotku

Soud, který dnes pokračoval v projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září. Sobotka, který v době prodeje státního podílu OKD zastával post ministra financí, bývá kvůli údajně nevýhodnému rozhodnutí terčem kritiky. Výtky dlouhodobě odmítá a trvá na tom, že stát akcie prodal za tržní cenu.

Čeští premiéři
aktualizováno 08.06.
velký přehled politika vs. vztahy

Prokletí českých premiérů: Těmto šéfům vlád krachlo manželství!

Premiér Bohuslav Sobotka není prvním premiérem, jehož manželství končí odlukou v manželství. Z předsedů vlád samostatné České republiky nebyli rozvedeni pouze Josef Tošovský a Václav Klaus.

Prásk.tv píše:

Šárka Grossová má nového přítele - 1
čtěte o tématu předseda vlády na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyzrajte na vánoční pečení

Vánoce už jsou skoro za dveřmi, příprava na ně je ale už v plném proudu. O to víc se vyplatí znát nějaký ten trik, který vám usnadní práci anebo dokonce vylepší výsledek vašeho úsilí.

Emmanuel Macron
aktualizováno 15.05.
francouzský premiér

První klíčové rozhodnutí: Macron jmenoval nového premiéra

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí pověřil sestavením nové vlády šestačtyřicetiletého Édouarda Philippea, pravicového starostu severofrancouzského města Le Havre. Oznámil to Elysejský palác. Jde o první z klíčových rozhodnutí nového prezidenta, který se úřadu ujal v neděli. Philippe, který je nyní také poslancem za pravicové Republikány, patřil do týmu bývalého premiéra Alaina Juppého, považovaného za vůdce umírněného křídla Republikánů.

Bohuslav Sobotka
07.03.
Bohuslav Sobotka

Velký rozhovor: Sobotka prozradil, jak by chtěl po volbách vládnout

Už za tři dny začíná celostátní sjezd ČSSD, kde se rozhodne o novém vedení strany. Post předsedy bude bez protikandidáta obhajovat Bohuslav Sobotka. Ten se dnes pro televizi Nova rozpovídal o tom, jak chce sociální demokracii zmodernizovat, co by udělal jinak, jak se na jeho působení ve vysoké politice dívá jeho rodina.

Bohuslav Sobotka
28.07.
rozhovor vaše téma

Ptejte se premiéra: Bohuslav Sobotka odpoví na vaše otázky!

Máte chuť položit otázku premiérovi? Zítra budete mít na TN.cz tu možnost. V pořadu Vaše téma ho vyzpovídá František Bůžek. V rozhovoru s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou použije i vaše dotazy. Neváhejte a pište.

Na cestě z EU Británii povede podle všeho žena
07.07.
náhrada Camerona

V čele Británie bude žena! V souboji o křeslo zůstaly jen dvě

O úřad britského premiéra se utkají ministryně vnitra Theresa Mayová a náměstkyně ministryně energetiky Andrea Leadsomová. Výsledek celostranického korespondenčního hlasování bude znám do 9. září. Konzervativní poslanci dnes z kandidátky vyřadili ministra spravedlnosti Michaela Govea, čímž rozhodli, že v čele britské vlády podruhé v historii stane žena.