Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tomáš Klus, Andrej Babiš
23.07.
Zásadní krok

Písničkář Klus ostře útočí na Babiše a kritizuje kolegy zpěváky!

Oblíbený zpěvák Tomáš Klus překvapil mnoho svých fanoušků dlouhým vyjádřením ke koncertování na akcích, na které přispívají firmy z Babišova holdingu. S těmi podle svých slov končí. Ve statusu na facebooku zároveň zkritizoval i současnou vládu.

Andrej Babiš
06.06.
prohrál nebo vyhrál

Babiš kvůli soudu o spolupráci s StB chce žalovat Slovensko

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce žalovat Slovensko u Evropského soudu pro lidská práva kvůli kauze své údajné spolupráce s komunistickou Státní bezpečností. Novinářům to řekl dnes poté, co ho prezident Miloš Zeman podruhé pověřil sestavením vlády.

Andrej Babiš po jmenování vlády
aktualizováno 28.02.
odvolání murína

Babiš vysvětloval, proč chce konec šéfa GIBS. Svolá i radu

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) svolá kvůli nespokojenosti s šéfem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michalem Murínem Bezpečnostní radu státu a 15. března navštíví bezpečnostní výbor Sněmovny.

Prásk.tv píše:

Šárka Grossová má nového přítele - 1
čtěte o tématu předseda vlády na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kupujete ojeté auto? Chtějte k němu zimní pneumatiky nebo třeba i hotovost na vánoční dárky

Od prvního listopadu platí povinnost mít na vozidle obuté zimní pneumatiky.

Andrej Babiš v Bruselu
26.01.
Schůzka premiérů

Babiš odletěl na jednání V4: "Těším se, jsme jako rodina!"

V Maďarsku se scházejí předsedové vlád Visegrádské čtyřky. Andrej Babiš by se na něm měl kromě svých protějšků z Bratislavy, Varšavy a Budapešti sejít také s maďarským prezidentem. Jednání by mělo být neformální přípravou na únorové jednání Evropské rady.

Andrej Babiš u Miloše Zemana
aktualizováno 02.01.
novoroční tradice

Babiš poobědval s prezidentem Zemanem. Víme, co se podávalo!

Druhý leden je každý rok dnem, kdy se na zámku v Lánech schází prezident s předsedou vlády k tradičnímu novoročnímu obědu. Účastní se ho také manželky obou politiků. Ani dnešek není výjimkou - Miloše a Ivanu Zemanovy navštívil premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou.

Andrej Babiš - 2
aktualizováno 06.12.
Andrej Babiš

Nový premiér Babiš promluvil. Řekl, jaké budou priority vlády

Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš v Televizních novinách TV Nova prozradil, jaké budou priority jeho vlády. Chce řešit důchodovou reformu, bojovat proti byrokracii nebo snižovat daně. Už 14. prosince by měl Babiš Česko zastupovat v Bruselu na summitu Evropské rady.

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 19.07.
svědecká výpověď

Trestní kauza OKD: Soud si předvolal premiéra Sobotku

Soud, který dnes pokračoval v projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září. Sobotka, který v době prodeje státního podílu OKD zastával post ministra financí, bývá kvůli údajně nevýhodnému rozhodnutí terčem kritiky. Výtky dlouhodobě odmítá a trvá na tom, že stát akcie prodal za tržní cenu.

Čeští premiéři
aktualizováno 08.06.
velký přehled politika vs. vztahy

Prokletí českých premiérů: Těmto šéfům vlád krachlo manželství!

Premiér Bohuslav Sobotka není prvním premiérem, jehož manželství končí odlukou v manželství. Z předsedů vlád samostatné České republiky nebyli rozvedeni pouze Josef Tošovský a Václav Klaus.

Emmanuel Macron
aktualizováno 15.05.
francouzský premiér

První klíčové rozhodnutí: Macron jmenoval nového premiéra

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí pověřil sestavením nové vlády šestačtyřicetiletého Édouarda Philippea, pravicového starostu severofrancouzského města Le Havre. Oznámil to Elysejský palác. Jde o první z klíčových rozhodnutí nového prezidenta, který se úřadu ujal v neděli. Philippe, který je nyní také poslancem za pravicové Republikány, patřil do týmu bývalého premiéra Alaina Juppého, považovaného za vůdce umírněného křídla Republikánů.

Bohuslav Sobotka
07.03.
Bohuslav Sobotka

Velký rozhovor: Sobotka prozradil, jak by chtěl po volbách vládnout

Už za tři dny začíná celostátní sjezd ČSSD, kde se rozhodne o novém vedení strany. Post předsedy bude bez protikandidáta obhajovat Bohuslav Sobotka. Ten se dnes pro televizi Nova rozpovídal o tom, jak chce sociální demokracii zmodernizovat, co by udělal jinak, jak se na jeho působení ve vysoké politice dívá jeho rodina.