Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš po jmenování vlády
aktualizováno 28.02.
odvolání murína

Babiš vysvětloval, proč chce konec šéfa GIBS. Svolá i radu

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) svolá kvůli nespokojenosti s šéfem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michalem Murínem Bezpečnostní radu státu a 15. března navštíví bezpečnostní výbor Sněmovny.

Andrej Babiš v Bruselu
26.01.
Schůzka premiérů

Babiš odletěl na jednání V4: "Těším se, jsme jako rodina!"

V Maďarsku se scházejí předsedové vlád Visegrádské čtyřky. Andrej Babiš by se na něm měl kromě svých protějšků z Bratislavy, Varšavy a Budapešti sejít také s maďarským prezidentem. Jednání by mělo být neformální přípravou na únorové jednání Evropské rady.

Andrej Babiš u Miloše Zemana
aktualizováno 02.01.
novoroční tradice

Babiš poobědval s prezidentem Zemanem. Víme, co se podávalo!

Druhý leden je každý rok dnem, kdy se na zámku v Lánech schází prezident s předsedou vlády k tradičnímu novoročnímu obědu. Účastní se ho také manželky obou politiků. Ani dnešek není výjimkou - Miloše a Ivanu Zemanovy navštívil premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou.

Prásk.tv píše:

Šárka Grossová má nového přítele - 1
čtěte o tématu předseda vlády na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Andrej Babiš - 2
aktualizováno 06.12.
Andrej Babiš

Nový premiér Babiš promluvil. Řekl, jaké budou priority vlády

Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš v Televizních novinách TV Nova prozradil, jaké budou priority jeho vlády. Chce řešit důchodovou reformu, bojovat proti byrokracii nebo snižovat daně. Už 14. prosince by měl Babiš Česko zastupovat v Bruselu na summitu Evropské rady.

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 19.07.
svědecká výpověď

Trestní kauza OKD: Soud si předvolal premiéra Sobotku

Soud, který dnes pokračoval v projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září. Sobotka, který v době prodeje státního podílu OKD zastával post ministra financí, bývá kvůli údajně nevýhodnému rozhodnutí terčem kritiky. Výtky dlouhodobě odmítá a trvá na tom, že stát akcie prodal za tržní cenu.

Čeští premiéři
aktualizováno 08.06.
velký přehled politika vs. vztahy

Prokletí českých premiérů: Těmto šéfům vlád krachlo manželství!

Premiér Bohuslav Sobotka není prvním premiérem, jehož manželství končí odlukou v manželství. Z předsedů vlád samostatné České republiky nebyli rozvedeni pouze Josef Tošovský a Václav Klaus.

Emmanuel Macron
aktualizováno 15.05.
francouzský premiér

První klíčové rozhodnutí: Macron jmenoval nového premiéra

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí pověřil sestavením nové vlády šestačtyřicetiletého Édouarda Philippea, pravicového starostu severofrancouzského města Le Havre. Oznámil to Elysejský palác. Jde o první z klíčových rozhodnutí nového prezidenta, který se úřadu ujal v neděli. Philippe, který je nyní také poslancem za pravicové Republikány, patřil do týmu bývalého premiéra Alaina Juppého, považovaného za vůdce umírněného křídla Republikánů.

Bohuslav Sobotka
07.03.
Bohuslav Sobotka

Velký rozhovor: Sobotka prozradil, jak by chtěl po volbách vládnout

Už za tři dny začíná celostátní sjezd ČSSD, kde se rozhodne o novém vedení strany. Post předsedy bude bez protikandidáta obhajovat Bohuslav Sobotka. Ten se dnes pro televizi Nova rozpovídal o tom, jak chce sociální demokracii zmodernizovat, co by udělal jinak, jak se na jeho působení ve vysoké politice dívá jeho rodina.

Bohuslav Sobotka
28.07.
rozhovor vaše téma

Ptejte se premiéra: Bohuslav Sobotka odpoví na vaše otázky!

Máte chuť položit otázku premiérovi? Zítra budete mít na TN.cz tu možnost. V pořadu Vaše téma ho vyzpovídá František Bůžek. V rozhovoru s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou použije i vaše dotazy. Neváhejte a pište.

Na cestě z EU Británii povede podle všeho žena
07.07.
náhrada Camerona

V čele Británie bude žena! V souboji o křeslo zůstaly jen dvě

O úřad britského premiéra se utkají ministryně vnitra Theresa Mayová a náměstkyně ministryně energetiky Andrea Leadsomová. Výsledek celostranického korespondenčního hlasování bude znám do 9. září. Konzervativní poslanci dnes z kandidátky vyřadili ministra spravedlnosti Michaela Govea, čímž rozhodli, že v čele britské vlády podruhé v historii stane žena.