Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cena vajec se rychle zvedá
aktualizováno 16.11.
Neradostné vyhlídky

Cena vajec letí nahoru, před Vánocemi zdraží ještě víc!

Cena vajec v Evropě výrazně stoupá a před Vánocemi pravděpodobně ještě vzroste. Na jejich cenu měla samozřejmě vliv i fipronilová kauza. Zatím co u nás je ale vajíček dostatek, na Slovensku mají s jejich zásobováním velký problém.

Vejce Ilustrační foto
aktualizováno 27.10.
do Vánoc ještě zdraží

Ceny vajec rostou. Jedním z důvodů je i riziko ptačí chřipky

Riziko návratu ptačí chřipky kvůli migrujícímu ptactvu by mohlo mít za následek zdražení vajec. Jejich cena je už nyní, zejména kvůli vybíjení chovů v souvislosti s fipronilovou kauzou, vysoká! Navíc se očekává, že do konce roku vejce ještě podraží.

Vánoční cukroví
22.10.
Růst cen

Cukroví zdraží o desítky korun na kilo! Využijí toho i další pekaři

Cukroví, vánočky a další pečivo a cukrovinky na Vánoce podraží. Podle pekařů to může být oproti loňsku až o dvacet procent. Zdražily suroviny, hlavně máslo, vejce a smetana.

Prásk.tv píše:

Norský tým - 1
čtěte o tématu vejce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Cena vajec se rychle zvedá
22.10.
Cena vajíček

Vejce mohou zdražit na 6 korun za kus! Expert řekl, kde se to zastaví

Ceny vajec v Česku rostou! To vyvolalo obavy, že budou zdražovat podobným tempem jako máslo a v obchodech nastane další šílenství. Odborník řekl, jak se bude cena vajíček dál vyvíjet a jestli se mají lidé obávat nedostatku na Vánoce.

Cena vajec se rychle zvedá
aktualizováno 19.10.
po másle i vejce

Vejce v Česku rychle zdražují! Cenu zvednou i malí chovatelé

Cena vajec v Česku začíná v posledních dnech razantně stoupat. Do konce roku by se podle některých odborníků mohla vyšplhat až na šest korun za kus. Zdražit nejméně o dvě koruny budou muset asi i malí chovatelé.

Vajíčko
18.10.
zdražování potravin

Po másle roste i cena vajec. Češi se bojí rizikových kusů z dovozu

Podle Českomoravské drůbežářské unie byla v loňském roce průměrná spotřebitelská cena za jedno vejce 2,84 koruny, letos je to 3,33 a zdražovat se bude dál. Růst ceny ovlivňuje především stav nosnic a cena vajec v Evropě, ale také případy výskytu salmonely v Polsku nebo výskyt vajec s látkou fipronil.

Sušenky ze Slovenska obsahovali Fipronil
aktualizováno 29.09.
jedovatý incekticid

Nebezpečné sušenky s fipronilem ze Slovenska byly i v Česku

Sušenky ze slovenských pekáren v Liptovském Hrádku, které obsahovaly toxický fipronil, byly na pultech obchodů i v České republice. Nadlimitní dávky jedovatého insekticidu odhalila slovenská veterinární správa ve vaječné směsi, která se do sušenek přidává.

Sušenky
aktualizováno 28.09.
toxická svačina

Známé slovenské sušenky stahují z trhu. Objevili v nich fipronil

Slovenská inspekce potravin odhalila nebezpečný pesticid fipronil ve vaječné směsi, kterou používali k výrobě sušenek v pekárnách Liptovský Hrádok. Výrobce po zásahu inspekce dobrovolně stahuje všechny výrobky z trhu. Továrna dodává sušenky i do českých obchodních řetězců.

2043702
11.09.

Střepiny 10. 9. 2017

Případ toxických vajec, která zamořila celou Evropu, budí spoustu otázek. Ptáme se spolu s vámi... může se něco takového opakovat? Jak jsou v Česku hlídané potraviny a jaká je šance odhalit ty nebezpečné dřív, než se nám dostanou na stůl?

Drůbežárna - ilustrační foto
08.09.
Jedovatá látka

Fipronil děsí ČR: Obchody shání česká vejce, lidé skupují slepice

V Česku se zvyšuje zájem o tuzemská vejce. A to v souvislosti s fipronilovou aférou, která se šíří Evropou. Problém s kontaminovanými vejci se nevyhnul ani Česku a naši veterináři potvrdili pesticid, i když v podlimitním množství, třeba i ve žloutkových věnečcích firmy Mondelez - Opavia.