Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2043702
11.09.

Střepiny 10. 9. 2017

Případ toxických vajec, která zamořila celou Evropu, budí spoustu otázek. Ptáme se spolu s vámi... může se něco takového opakovat? Jak jsou v Česku hlídané potraviny a jaká je šance odhalit ty nebezpečné dřív, než se nám dostanou na stůl?

Drůbežárna - ilustrační foto
08.09.
Jedovatá látka

Fipronil děsí ČR: Obchody shání česká vejce, lidé skupují slepice

V Česku se zvyšuje zájem o tuzemská vejce. A to v souvislosti s fipronilovou aférou, která se šíří Evropou. Problém s kontaminovanými vejci se nevyhnul ani Česku a naši veterináři potvrdili pesticid, i když v podlimitním množství, třeba i ve žloutkových věnečcích firmy Mondelez - Opavia.

Zlaté věnečky
07.09.
Planý poplach

V sušenkách našli toxický fipronil, ale jen stopové množství

Veterináři na základě analýzy uvedli, že žloutkové věnečky Opavia neobsahují nadlimitní množství jedovatého fipronilu. Nepotvrdilo se tak podezření, které vyvolal německý výrobce. Ten firmu varoval, že v minulosti zaslal do továrny vaječné žloutky, u nichž byl později fipronil zjištěn.

Prásk.tv píše:

Loupání vajec
čtěte o tématu vejce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Smutné Vánoce
aktualizováno 07.09.
Ceny stoupají

České Vánoce v ohrožení! Nebude cukroví ani kapr, varují odborníci

Čechy čekají smutné Vánoce. V obchodech je nedostatek mléka i mléčných výrobků, ceny másla stoupají do závratných výšek. Už měsíc se také Evropa potýká s vaječným skandálem - miliony vajec obsahují jedovatou látku. Letní sucha navíc snižují kvalitu úrody.

Vaječný žloutek Ilustrační foto
aktualizováno 06.09.
Toxická látka

Slovenští veterináři našli jedovatý fipronil ve vejcích z Česka!

Slovenští veterináři zjistili toxický fipronil ve vařených loupaných vejcích z Česka. Jméno výrobce ani to, zda vejce pocházejí z českých chovů, úřad neuvedl. Šlo o výrobky firmy Zeelandia, která už dříve potvrdila, že prodávala kontaminová vejce z Německa.

Nebezpečná vajíčka
aktualizováno 06.09.
Firma je stahuje

Vejce s toxickým fipronilem jsou v Česku! Dovezli je z Německa

Veterináři poprvé v Česku odhalili toxický fipronil ve vejcích a vaječných výrobcích. Z Německa putovaly do firmy z Plzeňska, která zásobuje pekaře a cukráře. Mělo jít o sedm tun zboží, které teď prodejce stahuje z trhu.

Vajíčko
aktualizováno 06.09.
Jedovatý fipronil

Česko bude kontrolovat všechna vejce z dovozu! Kvůli toxické látce

Česko bude od středy kontrolovat všechna dovážená vejce a vaječné výrobky. Ministerstvo zemědělství tak reaguje na kontaminaci několika tun potravin jedovatým fipronilem.

Vejce Ilustrační foto
aktualizováno 05.09.
nebezpečný fipronil

Do Česka zřejmě dorazila vejce s fipronilem, má jich být několik tun

Zásilka vajec kontaminovaných fipronilem měla dorazit z Německa. Vejce byla podle Státní veterinární správy určena k dalšímu zpracování. Veterináři nyní prověřují, jestli vejce byla skutečně kontaminována.

Salmonela
aktualizováno 24.08.
veterináři se nezastaví

Desetitisíce slepic skončily v plynu: Hrozba šíření salmonely!

Veterináři kvůli salmonele zlikvidovali v chovu firmy AG Maiwald v Pohořelicích už 28.000 z 65.000 slepic. Informaci potvrdil Ctirad Zabloudil, vedoucí pohotovostního střediska pro mimořádné situace ze Státní veterinární správy. Podle něj se slepice likvidují v kontejnerech za pomoci plynu.

Nebezpečná vajíčka
23.08.
závadná vejce

Vajíčka z Lidlu mohou způsobit zdravotní potíže! Máte je doma?

Před závadnými vajíčky varuje společnost Lidl. Pokud je zkonzumujete bez tepelné úpravy, hrozí vám zdravotní potíže. Poznáte je podle označení CZ 23165 na skořápce. Jestliže zákazníci taková vejce doma mají, Lidl jim vrátí peníze.