Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš v Bruselu
14.02.
komu věříte vy?

Největší důvěru má mezi lidmi Babiš. Podobně věří i Okamurovi

Největší důvěře ze všech politiků se mezi lidmi těší šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Druhý nejdůvěryhodnější je podle průzkumu Centra pro výzkumu veřejného mínění předseda SPD Tomio Okamura. Třetí skončil Pirát Ivan Bartoš.

Koncentrační tábor v Letech - Patrik Banga
08.02.
Rasistické komentáře

Banga je v šoku: Koncentráky by bylo praktické obnovit, píší mu lidé

Novináře a romského aktivistu Patrika Bangu šokovaly komentáře, které se objevily na internetu po výrocích poslanců SPD o koncentračním táboře v Letech u Písku. Diskutující v nich volali po obnovení pracovního tábora pro Romy.

Tomio Okamura a Miloslav Rozner
aktualizováno 07.02.
okamura se omluvil

Okamura a Rozner čelí trestnímu oznámení za výroky o Letech

Představitelé hnutí SPD čelí trestním oznámením za jejich prohlášení k táboru v Letech. Pořad České televize 168 hodin zveřejnil nahrávku, kde poslanec hnutí SPD Miloslav Rozner označil na prosincovém sjezdu SPD tábor jako "neexistující pseudokoncentrák“ a Tomio Okamura v rozhovoru pro DVTV prohlásil, že tábor byl neoplocený a byl v něm volný pohyb.

Prásk.tv píše:

Aleš Brichta a Joanna Pawliszyn - 1
čtěte o tématu Tomio Okamura na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyberete si saně, nebo lyže?

Nahoru za hodinu a půl, a to se saněmi na zádech. Dolů za 4 a půl minuty, ale na saních. Tak se dá charakterizovat výkon vítěze prvního sáňkařského závodu, který se na Černé hoře v Krkonoších jel před 120 lety. Po stejné trase se můžete projet i dnes, jen s tím rozdílem, že nahoru vás vyveze kabinková lanovka.

Volby - BN - Babiš, Okamura, Zaorálek
aktualizováno 07.02.
Jednání o vládě

Okamura si schůzku pochvaloval, Babiš ale s SPD vládnout nechce

Hnutí ANO a SPD se dnes sešly, aby znovu projednali programové priority a případnou spolupráci. Tomio Okamura si výsledek jednání pochvaloval a řekl, že Andrej Babiš nemá problém s jejich programem. Na druhé straně Andrej Babiš ještě před začátkem jednání řekl, že nepočítá s podporou Okamury a dokonce ani toleranci.

Volby - BN - Babiš, Okamura, Zaorálek
18.01.
Setkání ANO a SPD

Babiš a Okamura jednali o vládě, tohle po setkání řekl šéf SPD

Experti hnutí ANO posoudí programové priority, které jim na dnešní schůzce předložili šéfové hnutí SPD. Podle předsedy SPD Tomia Okamury by nová vláda ANO mohla prosazovat priority jeho strany. Místopředseda hnutí ANO Richard Brabec atmosféru schůzky chválil a označil ji za věcnou. Téma vstupu SPD do vlády nebo případné podpory nové vlády zatím na stole nebylo.

Volby - BN - Babiš, Okamura, Zaorálek
aktualizováno 21.12.
Piráti ho odmítli

Babiš shání podporu pro vládu. Od Okamury slyšel jasné stanovisko

Andrej Babiš dnes jednal o podpoře pro svou vládu s Piráty. Strana ho ale odmítla, stejně jako hnutí SPD, které nepodpoří menšinovou vládu ANO ani odchodem ze sálu. Po dnešním více než hodinovém jednání se zástupci ANO to řekl novinářům předseda SPD Tomio Okamura. Poslanci SPD budou podle něj hlasovat proti vzniku vlády s důvěrou kvůli programovým rozporům i personálním výhradám.

Těžkooděnci
aktualizováno 15.12.
Okamurův summit

Policie v pohotovosti! Do Prahy míří špičky evropské krajní pravice

Pražská policie bude mít o víkendu pohotovost. Do hlavního města se na konferenci krajně pravicových stran sjíždějí evropští politici a očekávají se velké protesty. Mimo jiné přijede také Geert Wilders nebo Marine Le Penová.

Volby - BN - Babiš, Okamura, Zaorálek
09.12.
Podpora menšinové vládě?

Okamura naznačil, zda podpoří Babiše. Vyjmenoval své podmínky

O víkendu probíhá konference čtvrté nejsilnější parlamentní strany, Svobody a přímé demokracie (SPD). Na sjezd přijel i prezident Miloš Zeman. Hnutí mu ale přímo podporu nevyslovilo, byť jej za jeho výkon funkce pochválilo. Předseda hnutí Tomio Okmaura naznačil, jestli podpoří menšinový kabinet Andreje Babiše.

Zeman na sněmu SPD
aktualizováno 09.12.
Stranický sjezd

Zeman kritizoval program SPD. I tak sklidil na sněmu strany potlesk

V Praze dnes po poledni odstartovala celostátní konference hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Sjezd po úvodních krocích odstartoval projevem předsedy strany Tomia Okamury, po něm promluvil prezident Miloš Zeman.

Andrej Babiš
aktualizováno 08.12.
Politická hádanka

Opře se Babišova vláda o SPD a komunisty? Příští dny napoví!

Bude Andrej Babiš vládnout s tolerancí komunistů a SPD Tomia Okamury? Následující dny hodně napoví. Dnes zasedal výkonný výbor komunistů a zítra má pro změnu celostátní sněm SPD Tomia Okamury. Právě tyto strany společně hlasovaly například při ustavování nové sněmovny.