Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Řidič autobusu
30.06.
vysoká záměstnanost

Vážná situace na trhu práce! Chybí tisíce řidičů autobusů i brigádnici

V Česku stále chybí řidiči linkových autobusů. V současné době by bylo potřeba zhruba 10 tisíc nových lidí. Jenže ti se nehrnou. Přilákat je zatím nedokázaly ani náborové příspěvky či benefity dopravců nebo třeba řidičáky zdarma. Za volanty autobusů tak někdy musí usednout například i dispečeři.

Sucho
aktualizováno 24.06.
nedostatek plodin

Ani déšť nepomůže. Kvůli suchu zemědělci očekávají velké ztráty

Kvůli extrémnímu suchu už nyní zemědělci počítají se ztrátami v řádech milionů korun. Podle jejich odhadů bude sklizeň na mnoha místech o desítky procent nižší než v minulých letech. A většinu plodin už nedokáže zachránit ani současné ochlazení s přeháňkami.

Hospoda - ilustrační foto
aktualizováno 17.06.
Neutěšená situace

Chybějí tisíce kuchařů i číšníků, hospody končí. Hlavně na venkově

Vypadá to, že zajít si jen tak na pivo do restaurace bude docela vzácnost. České hospody totiž začínají zavírat. A důvodem je, že v nich nemá kdo pracovat. Chybí na 15 tisíc kuchařů a číšníků.

Prásk.tv píše:

Ed Cusick - 1
čtěte o tématu nedostatek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Auto ESA otevírá již dvanáctou pobočku

Auto ESA otevřelo svoji dvanáctou pobočku. Dalším městem, kde tento prodejce působí, se stal Chomutov.

Mrtvé ryby v řece Jihlavě
15.06.
velké škody

V ČR uhynuly desítky tun ryb! Dusí se kvůli horku i splaškům

Kvůli suchu a nedostatku kyslíku už letos v českých vodách uhynuly desítky tun ryb. Nejhorší situace je dlouhodobě na Moravě, kde jsou hladiny na historicky nejnižších stavech. Státní podnik Povodí Moravy proto mimo jiné doporučil intenzivní kontroly zahrádkářů, kteří leckdy načerno odebírají vodu.

Obec Píšť na Opavsku
aktualizováno 11.06.
vrty vysychají

Česko dál trápí sucho. V obci Píšť nemají vodu už dva měsíce!

Ačkoli v posledních dnech v Česku pršelo, většinu obcí a měst stále trápí sucho. Největším problémem je vysychání hlubinných vrtů. Některé obce dokonce zakazují zalévání zahrad nebo napouštění bazénů. Třeba obec Píšť na Opavsku je bez vody už druhý měsíc.

Zdravotní sestra
aktualizováno 16.05.
české zdravotnictví

Zdravotních sester je nedostatek, pomoci by mohly výsluhy

Nedostatek sester v nemocnicích by podle premiéra v demisi Andreje Babiše mohly řešit výsluhy. Aktuálně v Česku chybí asi dva a půl tisíce sester. Jejich asociace navrhuje, že by po odchodu ze zaměstnání měly brát výslužné ve výši pěti tisíc korun měsíčně.

Lékárna
14.05.
kontroly poctivosti

Šidí už i v lékárnách, varuje ČOI. Na co si dát při nákupu pozor?

Na nepoctivé lékárny si posvítili kontroloři z České obchodní inspekce (ČOI). Pochybení zjistili v 73 % případů a uložili pokuty ve výši 80 500 korun.

Zalévání suché zahrady - ilustrační foto
12.05.
nedostatek vláhy

Zahrádkáři si stěžují na sucho, za vodu platí i tisíce korun navíc!

Řada vesnic v Česku je kvůli dlouhotrvajícímu suchu bez vody. Dešťovka mnohdy nestačí ani na zalití zeleniny, natož pak na větší plochy trávníků. Při odebírání vody z řadu na jeho pokropení si lidé sáhnou hluboko do kapsy, připlatí si stovky (někdy i tisíce) korun.

Vanilková zmrzlina
12.05.
nedostatek suroviny

Za zmrzlinu si letos připlatíme! Vanilka už je dražší než stříbro

Za zmrzlinu si letos připlatíme. A to hlavně za tu, která je ochucená přírodní vanilkou. Cena voňavého koření totiž letí nahoru takovým tempem, že už je i dražší než stříbro. Můžou za to cyklony, které se prohnaly Madagaskarem, který je největším pěstitelem vanilky na světě.

Koupaliště Vřesina
05.05.
Zapeklitý problém

Koupací sezóna v ohrožení! Na spoustě míst chybějí plavčíci

Blíží se letní sezóna, ale na desítkách koupališť po celé republice řeší velký problém. Chybějí totiž plavčíci. A bez nich nemůžou vůbec otevřít!