Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Týrání krav ve Rtyni na Královéhradecku - 1
12.03.
Museli je utratit

Krávy se v hnoji nemohly hýbat! Majiteli hrozí vězení, týrání odmítá

Policie začala vyšetřovat otřesné týrání krav ve Rtyni v Podkrkonoší. Zvířata stála mezi výkaly až v metr a půl hluboké podestýlce a nemohla se pohnout. Příběh má smutný konec, veterináři nařídili krávy vzhledem ke špatnému zdravotnímu stavu utratit.

Chovatel lachtanů
aktualizováno 18.01.

VÍKEND: Den chovatele lachtanů v pražské ZOO

Jsou to jedny z největších hvězd pražské ZOO a jejich artistické kousky sem jezdí obdivovat lidé z celé republiky. Jak vypadá den chovatele lachtanů zjišťovala Adéla Klingohrová.

Pes za mřížemi
14.11.
Novela zákona

Nekupujete psa z množírny? Veterináři vydali seznam chovatelů

Od začátku listopadu platí novela veterinárního zákona, která má mimo jiné zatočit s takzvanými množírnami psů, v nichž zvířata často žijí v naprosto otřesných podmínkách. Chovatelé, kteří mají více než pět fen nad rok věku, se nyní musejí povinně hlásit. Jejich seznam už visí na webu.

Prásk.tv píše:

Ještěrka
čtěte o tématu chovatel na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Dan Brandon
aktualizováno 27.09.
domácí mazlíčci

Chovatele obřích krajt našli doma udušeného! Umačkal ho had?

Dan Brandon (31), byl nalezen ve svém domě za více než půl milionu liber udušen. Svůj domov sdílel s obřími krajtami, které choval jako své mazlíčky. Policie vyšetřuje okolnosti udušení.

Lvice
aktualizováno 27.08.
Nelegální chov

Muž načerno chová lva. Sousedy teď děsí už i lvice! Úřady tápou

Už déle než rok nelegálně chová jeden muž ve Zděchově na Vsetínsku sedmi letého lva. Přestože nemá povolení veterinářů ani stavebního úřadu, zvíře odmítá odvézt a provizorní kotec odstranit. Místo toho si pořídil další šelmu, tentokrát lvici. Úředníci s tím prý nic nemohou dělat, navíc se k šelmám bojí vstoupit.

Leguán
10.07.
využil zbarvení

Muž venčil na vodítku ještěra. Utekl a hasiči ho nemohli chytit

U netradičního případu zasahovali od včerejšího večera pardubičtí hasiči. Chovateli z Ústí nad Orlicí utekla z vodítka leguán. Zvíře se okamžitě schovalo do koruny vysokého stromu a hasiči měli velký problém dostat ho dolů.

Lachtan z pražské zoo
aktualizováno 04.07.
mládě lachtana

VIDEO: Malý lachtánek se teprve učí plavat, takhle řádí v bazénu

Malý lachtánek, který se narodil koncem května v pražské zoo, se teprve seznamuje se životem a některé základní věci mu ještě dělají problémy. Podívejte se, jak se s pomocí chovatele seznamuje s hlubokou vodou.

Býk
29.06.
Horor na Opavsku

Muž šel nakrmit býka na louku, ten na něj nečekaně zaútočil!

Muže v Benkovicích na Opavsku zranil býk. Záchranku zavolala napadenému chovateli ve středu večer jeho vnučka. Na místo přiletěl také vrtulník, muž byl totiž v bezvědomí.

Zebra napadla člověka 1
01.02.
drsný útok

Brutální VIDEO: Na bezbranného chovatele se vrhla šílená ZEBRA!

Jestli jste si mysleli, že zebry jsou naprosto mírumilovná zvířátka, pak vás video z čínského safari parku pořádně vyvede z omylu. Jeden z tamních chovatelů vyzkoušel hněv zebry na vlastní kůži, ta se mu totiž znenadání zahryzla do ruky a vláčela ho po celém výběhu.

Papoušci z Václavského náměstí - 14
aktualizováno 07.09.
odožený případ

Hledali zrůdu, která zmrzačila papoušky! Tohle majitel nečekal

Policisté hledali zločince, který ukradl nebo zmrzačil 20 papoušků ve Výravě na Královéhradecku, celkem dva měsíce. Nyní museli na základě nových důkazů celý případ odložit.