Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pes za mřížemi
14.11.
Novela zákona

Nekupujete psa z množírny? Veterináři vydali seznam chovatelů

Od začátku listopadu platí novela veterinárního zákona, která má mimo jiné zatočit s takzvanými množírnami psů, v nichž zvířata často žijí v naprosto otřesných podmínkách. Chovatelé, kteří mají více než pět fen nad rok věku, se nyní musejí povinně hlásit. Jejich seznam už visí na webu.

Dan Brandon
aktualizováno 27.09.
domácí mazlíčci

Chovatele obřích krajt našli doma udušeného! Umačkal ho had?

Dan Brandon (31), byl nalezen ve svém domě za více než půl milionu liber udušen. Svůj domov sdílel s obřími krajtami, které choval jako své mazlíčky. Policie vyšetřuje okolnosti udušení.

Lvice
aktualizováno 27.08.
Nelegální chov

Muž načerno chová lva. Sousedy teď děsí už i lvice! Úřady tápou

Už déle než rok nelegálně chová jeden muž ve Zděchově na Vsetínsku sedmi letého lva. Přestože nemá povolení veterinářů ani stavebního úřadu, zvíře odmítá odvézt a provizorní kotec odstranit. Místo toho si pořídil další šelmu, tentokrát lvici. Úředníci s tím prý nic nemohou dělat, navíc se k šelmám bojí vstoupit.

Prásk.tv píše:

Ještěrka
čtěte o tématu chovatel na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Leguán
10.07.
využil zbarvení

Muž venčil na vodítku ještěra. Utekl a hasiči ho nemohli chytit

U netradičního případu zasahovali od včerejšího večera pardubičtí hasiči. Chovateli z Ústí nad Orlicí utekla z vodítka leguán. Zvíře se okamžitě schovalo do koruny vysokého stromu a hasiči měli velký problém dostat ho dolů.

Lachtan z pražské zoo
aktualizováno 04.07.
mládě lachtana

VIDEO: Malý lachtánek se teprve učí plavat, takhle řádí v bazénu

Malý lachtánek, který se narodil koncem května v pražské zoo, se teprve seznamuje se životem a některé základní věci mu ještě dělají problémy. Podívejte se, jak se s pomocí chovatele seznamuje s hlubokou vodou.

Býk
29.06.
Horor na Opavsku

Muž šel nakrmit býka na louku, ten na něj nečekaně zaútočil!

Muže v Benkovicích na Opavsku zranil býk. Záchranku zavolala napadenému chovateli ve středu večer jeho vnučka. Na místo přiletěl také vrtulník, muž byl totiž v bezvědomí.

Zebra napadla člověka 1
01.02.
drsný útok

Brutální VIDEO: Na bezbranného chovatele se vrhla šílená ZEBRA!

Jestli jste si mysleli, že zebry jsou naprosto mírumilovná zvířátka, pak vás video z čínského safari parku pořádně vyvede z omylu. Jeden z tamních chovatelů vyzkoušel hněv zebry na vlastní kůži, ta se mu totiž znenadání zahryzla do ruky a vláčela ho po celém výběhu.

Papoušci z Václavského náměstí - 14
aktualizováno 07.09.
odožený případ

Hledali zrůdu, která zmrzačila papoušky! Tohle majitel nečekal

Policisté hledali zločince, který ukradl nebo zmrzačil 20 papoušků ve Výravě na Královéhradecku, celkem dva měsíce. Nyní museli na základě nových důkazů celý případ odložit.

Týraní koně
04.09.
Otřesné zacházení

Chovatelka týrala koně, nedávala jim dlouhou dobu žrát!

Karlovarští veterináři vyšetřují případ pěti týraných koní ve Smilově. Jejich chovatelka je dlouhodobě nekrmí. Prokázala to vyšetření veterináře.

Jitrnice, ilustrační foto
aktualizováno 12.07.
zmírnění pravidel

Konec nesmyslných zákonů: Zabíjačka bude i pro sousedy

Zabijačkové produkty teď budete moci dát i sousedům a známým. Na svém jednání to odsouhlasila vláda. Dosavadní právní úprava umožňovala spotřebovat produkty jen v domácnosti chovatele.