Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Islámský stát
Aktualizováno 23.3. 2017 06:32
Teror u parlamentu

ISIS oslavuje útok v Londýně! "Je to teprve začátek," hrozí Evropě

Teroristický útok v Londýně už na sociálních sítích oslavují členové Islámského státu. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, podle britských médií měl ale útočit radikální muslim. Útočník zabil tři lidi a 29 dalších zranil.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 20.3. 2017 18:34
Obklíčení v Mosulu

Bitva o Mosul: Bojovníci ISIS už nemají kam utéct. MAPA BOJIŠTĚ

Nad vládou Islámského státu v severním Iráku se stahují mračna. Bojovníci Islámského státu ovládají ještě historickou část města a čtvrti na západě města. Území kolem už ale ovládají jednotky irácké armády kurdských milic. Civilisté, kteří zůstali v části Mosulu ovládané Islámským státem, zažívají peklo.

STŘEPINY: Bitva o Mosul

Řím skončí v plamenech. Takový výhružný nápis objevil náš spolupracovník Radan Šprongl na zdech podzemního výcvikového centra islámského státu u Mosulu.

Prásk.tv píše:

Města která dopadli nejhůře po teroristických útocích
čtěte o tématu islamisté na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - dnes vstupenky za 300 Kč! Na místě za 500 Kč

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Teror na Filipínách

Objevili tělo a hlavu německého turisty. Popravili ho islamisté

Vojáci objevili na Filipínách mrtvolu Němce, kterého zavraždila místní teroristická organizace. Džihádisté, kteří spolupracují i s Islámským státem, zveřejnili tento týden video z mužovy popravy. Armáda teď našla jeho tělo a hlavu.

Policejní razie - Ilustrační foto
Aktualizováno 28.2. 2017 21:13
Radikální spolek

Obří zátah na islamisty v Berlíně: Policie prohledává byty i cely!

V Berlíně probíhá rozsáhlá razie proti radikálním islamistům. Policisté prohledávají 24 míst spojených s mešitou, kam chodil i Tunisan Anis Amri. Ten v prosinci najel na vánočních trzích kamionem do davu, zabil 12 lidí.

Bitva s IS o Mosul začala - 4
Aktualizováno 7.2. 2017 14:16
Úspěch v Sýrii

Teroristé z ISIS jsou obklíčeni! Odřízli je od spojovací cesty

Teroristická organizace Islámský stát přišla v Sýrii o další strategické území. Syrská armáda postoupila dál k městu Al-Báb a extremisty tak odřízla od poslední trasy, která je spojovala s jejich územími na východě země a v Iráku.

nová "taktika"

Ženy na sobě odpálily bomby i s kojenci v náručí. Prošly kontrolu

Islamisté přišli s novou a neuvěřitelně zrůdnou taktikou sebevražedných útoků. V Nigérii takhle na svém těle odpálily nálož už dvě ženy. Kromě bomby ale v okamžiku smrti u sebe v náručí svíraly i kojence. Pomohli jim totiž dostat se přes bezpečnostní kontroly, píše BBC.

Turecká operace proti ISIS
Aktualizováno 12.12. 2016 21:29
Válka v Sýrii

Syrská armáda dobyla Aleppo, Islámský stát jí ale sebral Palmýru

Bitva o syrské Aleppo je zřejmě u konce. Podle svědků se armádě Bašára Asada podařilo dobýt i poslední čtvrti a povstalci se z nich stahují. Podstatně hůř si syrská armáda vedla v Palmýře. Té se opět zmocnili bojovníci Islámského státu a ve starobylém městě údajně drží rukojmí.

Hrozí útoky?

Proměňte americké volby v krveprolití, vyzval Islámský stát!

Vrahům z Islámského státu leží v žaludku blížící se americké prezidentské volby. Podle islamistů nejsou mezi republikány a demokraty žádné rozdíly. Muslimy žijící v Americe vyzvali k bojkotu voleb a své příznivce k útokům na voliče.

Výbuch
Aktualizováno 3.11. 2016 21:12
Bitva o Mosul

Islamisté nemají kam utéct! Spojenci je v Mosulu obklíčili

Protiislamistická koalice u Mosulu oznámila další úspěch. Po mnohahodinovém obléhaní města se vojákům podařilo získat kontrolu nad jednou z hlavních únikových cest džihádistů. Ztráty na bitevním poli se teď snaží zvrátit vůdce Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádí. V audio nahrávce vyzval své stoupence k nelítostnému postupu proti nevěřícím.