Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Statistika Europolu

Děsivá bilance: Islamisté loni v Evropě zabili 135 lidí!

Při teroristických útocích islamistů přišlo loni v Evropě o život 135 lidí. Podle agentury DPA to vyplývá ze zprávy Europolu. Ředitel policejní organizace Evropské unie Rob Wainwright v této souvislosti poznamenal, že Evropa po roce 2015 zažila další "nevídanou formu džihádistického teroru".

Bombardování IS začalo
Aktualizováno 26.5. 2017 16:22
syrský konflikt

Nálet koalice v Sýrii má desítky civilních obětí! Zemřelo 33 dětí

Nejméně 80 členů rodin islamistických bojovníků, včetně 33 dětí, v pátek zahynulo při novém náletu koalice vedené Spojenými státy na syrské město Majádín, které ovládá teroristická organizace Islámský stát (IS). Podle agentury AFP to oznámila exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Islámský stát
Aktualizováno 23.3. 2017 06:32
Teror u parlamentu

ISIS oslavuje útok v Londýně! "Je to teprve začátek," hrozí Evropě

Teroristický útok v Londýně už na sociálních sítích oslavují členové Islámského státu. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, podle britských médií měl ale útočit radikální muslim. Útočník zabil tři lidi a 29 dalších zranil.

Prásk.tv píše:

Města která dopadli nejhůře po teroristických útocích
čtěte o tématu islamisté na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 20.3. 2017 18:34
Obklíčení v Mosulu

Bitva o Mosul: Bojovníci ISIS už nemají kam utéct. MAPA BOJIŠTĚ

Nad vládou Islámského státu v severním Iráku se stahují mračna. Bojovníci Islámského státu ovládají ještě historickou část města a čtvrti na západě města. Území kolem už ale ovládají jednotky irácké armády kurdských milic. Civilisté, kteří zůstali v části Mosulu ovládané Islámským státem, zažívají peklo.

STŘEPINY: Bitva o Mosul

Řím skončí v plamenech. Takový výhružný nápis objevil náš spolupracovník Radan Šprongl na zdech podzemního výcvikového centra islámského státu u Mosulu.

Teror na Filipínách

Objevili tělo a hlavu německého turisty. Popravili ho islamisté

Vojáci objevili na Filipínách mrtvolu Němce, kterého zavraždila místní teroristická organizace. Džihádisté, kteří spolupracují i s Islámským státem, zveřejnili tento týden video z mužovy popravy. Armáda teď našla jeho tělo a hlavu.

Policejní razie - Ilustrační foto
Aktualizováno 28.2. 2017 21:13
Radikální spolek

Obří zátah na islamisty v Berlíně: Policie prohledává byty i cely!

V Berlíně probíhá rozsáhlá razie proti radikálním islamistům. Policisté prohledávají 24 míst spojených s mešitou, kam chodil i Tunisan Anis Amri. Ten v prosinci najel na vánočních trzích kamionem do davu, zabil 12 lidí.

Bitva s IS o Mosul začala - 4
Aktualizováno 7.2. 2017 14:16
Úspěch v Sýrii

Teroristé z ISIS jsou obklíčeni! Odřízli je od spojovací cesty

Teroristická organizace Islámský stát přišla v Sýrii o další strategické území. Syrská armáda postoupila dál k městu Al-Báb a extremisty tak odřízla od poslední trasy, která je spojovala s jejich územími na východě země a v Iráku.

nová "taktika"

Ženy na sobě odpálily bomby i s kojenci v náručí. Prošly kontrolu

Islamisté přišli s novou a neuvěřitelně zrůdnou taktikou sebevražedných útoků. V Nigérii takhle na svém těle odpálily nálož už dvě ženy. Kromě bomby ale v okamžiku smrti u sebe v náručí svíraly i kojence. Pomohli jim totiž dostat se přes bezpečnostní kontroly, píše BBC.

Turecká operace proti ISIS
Aktualizováno 12.12. 2016 21:29
Válka v Sýrii

Syrská armáda dobyla Aleppo, Islámský stát jí ale sebral Palmýru

Bitva o syrské Aleppo je zřejmě u konce. Podle svědků se armádě Bašára Asada podařilo dobýt i poslední čtvrti a povstalci se z nich stahují. Podstatně hůř si syrská armáda vedla v Palmýře. Té se opět zmocnili bojovníci Islámského státu a ve starobylém městě údajně drží rukojmí.