Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Stávka ve Vítkovicích
aktualizováno 29.03.
insolvence

Od ledna nedostali mzdy, teď dostalo více než 550 lidí výpovědi

Více než 550 zaměstnanců ostravských Vítkovických strojíren dostalo výpověď. Velká část z nich na to reaguje tím, že podávají výpovědi kvůli nevyplacení mezd. ČTK to dnes řekl generální ředitel Vítkovických strojíren Bohuslav Fajmon. Firma, která má zhruba 600 zaměstnanců, na sebe tento měsíc podala insolvenční návrh.

Stávka ve Vítkovicích
aktualizováno 16.03.
Dlouhá krize

Vítkovické strojírny daly návrh na insolvenci! Lidé nedostali výplaty

Vítkovické strojírny, které zaměstnávají zhruba 650 lidí, na sebe podaly návrh na insolvenci. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Firma tento týden už oznámila, že takový krok učiní. V poslední době se potýkala s nedostatkem peněz na provoz.

Stávka ve Vítkovicích
13.03.
Krize podniku

Krize Vítkovických strojíren: Firmu čeká insolvence, lidi výpověď

Vítkovické strojírny na sebe tento týden podají návrh na insolvenci. Většina z jejich zhruba 650 zaměstnanců dostane výpovědi. ČTK to dnes řekl předseda Základní organizace Odborového svazu KOVO Ocelové konstrukce Lubomír Mišun, podle kterého to odborářům oznámili zástupci vedení firmy. Vyjádření firmy ČTK shání.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Doubledecker
aktualizováno 02.03.
doubledeckery v česku

Ostrava zavede dvoupatrové autobusy, budou jezdit zdarma

Ostravský dopravní podnik pořídí patrové autobusy podobné těm, které jezdí v Londýně. Vozit budou cestující z Dolní oblasti Vítkovice do zoologické zahrady. Město si od investice slibuje větší příliv turistů. Autobusy také mají vyřešit problém s parkováním.

Stávka ve Vítkovicích
aktualizováno 27.02.
problémy ve vítkovicích

Lidé ze strojíren zuří: Firma nemá na mzdy, dluží jim 25 milionů

Vítkovické strojírny jsou bez peněz - nemají na mzdy a všech 620 zaměstnanců dosud nedostalo výplatu za leden. Jen na jejich odměny by firma potřebovala minimálně 11 milionů korun. Navíc hrozí zastavení celé výroby.

Vítkovice
22.01.
vážná situace

Firma dluží miliony na pojistném. Zaměstnanci nechodí do práce!

Firma Vítkovice Heavy Machinery se ocitla v problémech - na sociálním pojištění svých zaměstnanců dluží 18 milionů korun. Správa sociálního zabezpečení kvůli tomu už firmě zablokovala bankovní účet.

Požár v Ostravě - 4
aktualizováno 10.12.
Požár kůlny

U školy ve Vítkovicích hořelo: 37 evakuovaných, škoda 300 tisíc

Hasiči ze tři ostravských stanic zasahovali v neděli odpoledne ve čtvrti Vítkovice. Vzplál dřevěný přístřešek, ve kterém bylo dřevo, polystyren a izolační vata. Velký žár poškodil i auto a další stroj, které stály venku. Z vedlejšího domu před příjezdem hasičů uteklo 37 lidí.

V bytě se při požáru našla mrtvola
21.06.
Hrůzný nález

Horor v Ostravě: Hasiči v bytě objevili mrtvolu, asi jde o vraždu

Děsivé překvapení čekalo v úterý večer na hasiče, kteří byli v Ostravě - Vítkovicích přivolaní k požáru v jedné z místních ubytoven. Při hašení totiž požárníci objevili mrtvolu muže. Podle policie vše nasvědčuje tomu, že muže někdo zabil.

Alkohol
03.04.
nadýchal málo

Vyhazov za alkohol neplatí! Soud se zastal propuštěného muže

Nejvyšší soud se zastal muže, který při náhodné kontrole v zaměstnání nadýchal alkohol. Proti výpovědi ze zaměstnání se muž čtyři roky bránil u soudů. A všechny se ho zastaly. Při vyhrál. Jeho kauza ale budí emoce. Jako první o ní informovaly Lidové noviny.

Lékařské vyšetření
aktualizováno 15.02.
vykutálení doktoři

Psali recepty pacientům, kteří to nevěděli! Přišli si na 5 milionů

Krajský soud v Ostravě začal řešit případ dvou lékařů, kteří měli za dva roky vystavit tisíce falešných receptů na své pacienty a předávali je do lékárny. Podle obžaloby je potom lékárnice nechávala proplácet pojišťovnami. Škoda přesahuje více než 5 milionů korun.