Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Stroj času
aktualizováno 04.02.
narozeniny TV Nova

Gumáci, Tabu nebo první vysílání Lucky a Reye! To musíte vidět!

Přesně 24 let uběhne v neděli od chvíle, kdy začala vysílat televize Nova. Připomeňte si její začátky a porovnejte, jak za tu dobu vyrostla!

Američtí prezidenti - John Fitzgerald Kennedy
aktualizováno 27.10.
atentát na prezidenta

Tajné informace o Kennedym jsou venku! Část spisu Trump zadržel

Americký prezident Donald Trump nechal zveřejnit 2800 z 3810 tajných dokumentů k vyšetřování atentátu na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Část spisů ale zatím zůstane veřejnosti skrytá, mohla by ohrozit národní bezpečnost.

Američtí prezidenti - John Fitzgerald Kennedy
26.10.
zveřejní dokumenty

Konec spekulacím. Tajné spisy o smrti Kennedyho zveřejní už dnes!

Vláda Spojených států ve čtvrtek zveřejní přísně tajné dokumenty související s vraždou prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Ten zemřel při atentátu po zásahu kulkou do hlavy v Dallasu v roce 1963. O odtajnění spisů se zasadil prezident Donald Trump na základě zákonu z roku 1992. Kolem Kennedyho vraždy koluje řada konspiračních teorií.

Prásk.tv píše:

Peter Nagy
čtěte o tématu archiv na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Andrej Babiš - 2
aktualizováno 12.10.
Kauza pokračuje

Byl Babiš agentem StB? Ústavní soud na Slovensku verdikt zrušil

Slovenský Ústavní soud rozhodl v kauze Andreje Babiše. Zrušil pravomocný verdikt, že je šéf hnutí ANO v archivních svazcích StB jako její agent veden neoprávněně. Soud tak bude muset rozhodnout znovu.

Donald Trump - atomové zbraně
aktualizováno 10.08.
Vyostřené vztahy

Trump chtěl zastavit KLDR už před lety! "Vyřešil bych to hned," řekl

Americký prezident Donald Trump obhajoval preventivní vojenský zásah v Severní Koreji už před lety. Zpravodajská televize CNN zveřejnila archivní video z roku 1999, na kterém mluví o tom, jak by situaci řešil, kdyby byl prezidentem.

Střídání tuhé a mírné zimy znali už naši předci
03.03.
Zadov na Šumavě

Střídání tuhé a mírné zimy znali už naši předci! Unikátní archiv

Že by zimy před desítkami let byly mrazivější a s větším množstvím sněhu, neplatí na šumavském Zadově. Ukazuje to unikátní archiv z meteorologické stanice, na které se počasí měří od roku 1930. I tehdy se podle záznamů střídaly tuhé a mírné zimy. Podobně jako je to v posledních letech.

Atomový výbuch
aktualizováno 18.01.
archiv CIA

Československo mělo atomové dělo! CIA zveřejnila tajný archiv

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) zveřejnila na internetu kolem 13 milionů stránek odtajněných dokumentů, které byly až dosud přístupné pouze ze čtyř centrálních počítačů v Marylandu. Československá armáda podle těchto dokumentů například disponovala polním atomovým dělem, které v Košicích také tajně otestovala.

Země ve fotografiích z vesmíru - 19
aktualizováno 01.12.
Slavné věty astronautů

Tajemné zvuky vesmíru: NASA zveřejnila svůj tajný archiv

Americká vesmírná agentura NASA uveřejnila na internetu to nejzajímavější ze svého archivu. K poslechu, či volně ke stažení je asi 60 zvuků, v nichž zaznívají slavné věty astronautů, tóny přicházející z vesmírných dálek nebo burácení startujících raketoplánů.

Archiv prezidenta - přání od Adolfa Hitlera Edvardu Benešovi
09.06.
Unikátní sbírka

Hradní archiv skrývá opravdové poklady - od Hitlera po Gottwalda

Telegram Adolfa Hitlera prezidentu Benešovi, Klementem Gottwaldem zamítnutá žádost o milost pro Miladu Horákovou nebo měsíční kámen. Takové unikáty ukrývá archiv Kanceláře prezidenta republiky na Pražském hradě.