Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš - 2
aktualizováno 12.10.
Kauza pokračuje

Byl Babiš agentem StB? Ústavní soud na Slovensku verdikt zrušil

Slovenský Ústavní soud rozhodl v kauze Andreje Babiše. Zrušil pravomocný verdikt, že je šéf hnutí ANO v archivních svazcích StB jako její agent veden neoprávněně. Soud tak bude muset rozhodnout znovu.

Terorista Carlos alias Šakal dostal doživotí! Má na rukou krev stovek lidí
aktualizováno 04.04.
Střepiny

Terorista Šakal dostal doživotí! Má na rukou krev stovek lidí

Carlos alias Šakal. Po dvě dekády nejhledanější terorista světa. Na svědomí má životy několika desítek lidí, zatčen byl v roce 1994 a od té doby nad ním soudy vyřkly tři doživotní tresty, poslední před několika dny.

Karel Srp
aktualizováno 24.01.
kozel zahradníkem?

Konečně se Zemanovi postavil! Sobotka Srpa neschválil

Premiérovi Sobotkovi došla trpělivost a postavil se rozhodnutí prezidenta Zemana. Ten chtěl jmenovat členem komise pro oceňování účastníků odboje a odporu proti komunismu Karla Srpa. Podle Cibulkových seznamů Srp donášel StB na hudebníky a disent kolem Jazzové sekce.

Prásk.tv píše:

Karel Gott
čtěte o tématu StB na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Donald Tump a StB
08.12.

STŘEPINY: Proč agenti StB sledovali Donalda Trumpa?

Budoucí prezident Spojených států v hledáčku státní bezpečnosti. Po svatbě s Ivanou Wincklmayerovou, rozenou Zelníčkovou, se do spisů StB dostal i magnát Donald Trump. Proč agenti mohli už tehdy tušit, že sledují budoucí hlavu Spojených státu? Co StB od Donalda Trumpa chtěla? Po tom v archivu pátrala reportérka Ema Klementová.

1938310
aktualizováno 08.12.

Střepiny 4. 12. 2016

Novopečený prezident USA Donald Trump jako objekt zájmu komunistické STB. Jaké informace o něm ve svých spisech vedla? Mikuláš a hlavně čert jako výhružka neposlušným dětem. Je strach dobrý výchovný prostředek? A reportér z iráckého Mosulu zpátky v Česku. Jak vidí válku s Islámským státem z naší perspektivy?

Trumpa se Zelníčkovou sledovala stb - 2
aktualizováno 01.12.
známe obsah!

Za dítě milion: StB si o Trumpovi s manželkou vedla TAJNÉ SPISY!

O Donalda Trumpa se v 70. letech minulého století zajímala komunistická StB. Jméno budoucího prezidenta bylo dáváno hlavně do souvislosti se sňatkem s lyžařkou a modelkou Ivanou Zelníčkovou. To ale není to jediné, co v tajných spisech zahlédl reportér TV Nova.

Soudkyně Renáta Gilová, Petr, Kramný
aktualizováno 17.09.
detaily rozsudku Kauza Kramný

Kramný zuří: Proces z 50. let, soudila mě komunistka a STBák!

Petr Kramný ve svém odvolání, které poslal Vrchnímu soudu v Olomouci, hledal viníky, proč dostal osmadvacetiletý trest. Za jednoho z hlavních viníků označil soudkyni Krajského soudu v Ostravě Renatu Gilovou. Upozornil na její údajnou komunistickou minulost a proces přirovnal k politickým procesům z 50. let.

Andrej Babiš
aktualizováno 12.11.
Spolupracoval s StB?

Byl Babiš agent? Slovenský Ústav se odvolal proti rozhodnutí soudu

Slovenský Ústav paměti národa (ÚPN) chce po prohraném sporu zvrátit pravomocný verdikt slovenských soudů, že český ministr financí Andrej Babiš je evidován ve svazcích československé tajné policie StB neoprávněně. Ústav podal v případu mimořádný opravný prostředek, takzvané dovolání, k slovenskému nejvyššímu soudu. ČTK to dnes večer sdělil mluvčí ÚPN Tibor Ujlacký.

Toufar
aktualizováno 11.07.
Čihošťský zázrak

Kněz, kterého za zázrak umučila StB, se vrátil domů. Po 65 letech

V Číhošti dnes vzdávají lidé úctu faráři Josefu Toufarovi umučenému před 65 lety komunistickou Státní bezpečností. Schrána s ostatky vyzvednutými z hromadného hrobu v pražských Ďáblicích byla do farnosti, kterou Toufar naposled spravoval, dopravena v pátek.

Andrej Babiš
30.06.
očištění

Babiše vedli ve spisech StB neoprávněně, rozhodl soud

Bratislavský krajský soud dnes potvrdil loňské rozhodnutí soudu první instance, že nynější český ministr financí Andrej Babiš je v archivních svazcích někdejší tajné policie StB evidován coby její agent neoprávněně. Vůči verdiktu krajského soudu, jehož vyhlášení se Babiš nezúčastnil, se již nelze odvolat.