Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rum ve sklenicích
03.12.
Už je to pět let

Za metanolovou kauzu lidé pořád nedostali odškodné! Jen 6 tisíc

Od metanolové kauzy uplynulo už 5 let, přesto příbuzní obětí ani ti, co přežili a mají třeba nevratně poškozený zrak, pořád nedostali odškodné. Přestože o něm rozhodly soudy, obdrželi zatím jen necelých 6 tisíc korun. A podle právníků se odškodnění možná ani nedočkají, údajně prý chybí legislativa. Peníze ze zabaveného majetku viníků putovaly hlavně pojišťovnám a nemocnicím.

Srážka nákladního vlaku na Nymbursku - 3
aktualizováno 03.11.
Ochromení dopravy

U Lysé se srazily dva nákladní vlaky! Provoz na Nymbursku stojí

Na železniční trati nedaleko Lysé nad Labem se srazily dva nákladní vlaky jeden pak vykolejil. Regionální vlaky nahradily autobusy, rychlíky jezdí odklonem. Výluka podle webu Českých drah potrvá nejméně do 14. hodiny.

Vítr
aktualizováno 30.10.
ohromné škody

Česko sčíta škody po vichřici. Takhle požádáte o náhradu

Českem se prohnala ničivá vichřice, která trhala střechy a vyvracela stromy po celé republice. Tisíce domácností se ocitly bez proudu. Lidé pomalu začínají sčítat škody, které jsou mnohdy katastrofální. Spoustu lidí tápe, jak má po bouřkách, které jim napáchaly škody, postupovat.

Prásk.tv píše:

Co je nového v královské rodině
čtěte o tématu náhrada na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Boris Johnson
11.06.
Prý odmítl

Místo Mayové Johnson? Pět ministrů ho žádalo, aby vedl vládu

Britský ministr zahraničí Boris Johnson byl údajně požádán pěti dalšími ministry, aby po neúspěšných předčasných volbách nahradil v čele vlády premiérku Theresu Mayovou. Napsal to list The Sunday Times. Johnson ale odmítl, že by se chystal vyzvat Mayovou na souboj o vedení strany a země, a zdůraznil, že premiérku nadále podporuje.

Andrej Babiš s náměstkyní Alenou Schillerovou
aktualizováno 07.05.
Vládní krize

Babiš se připravuje na odvolání! Už má za sebe náhradu

Ač Andrej Babiš stále opakuje, že není jediný důvod, proč by měl na ministerstvu financí skončit, hnutí ANO už myslí na zadní vrátka. Babiš totiž už připustil, že ví, kdo ho případně nahradí.

Změny od května
aktualizováno 01.05.
přehled co nás čeká?

Změny od května: Zákaz kouření v hospodách i tučné náhrady mzdy!

Květen s sebou přináší hned několik velkých změn, které se dotknou nás všech. Jednou z horkých novinek je třeba zavedení protikuřáckého zákona, který plošně zakáže kouření v hospodách a restauracích. Čekají nás ale i změny v podobě rychlejších cest do Chorvatska nebo velmi štědrých náhrad mzdy až 120 tisíc korun.

Jiří Zimola - ČSSD
aktualizováno 27.04.
definitivně končí

Hejtman Jiří Zimola po osmi letech rezignoval! Nahradí ho ještě dnes

Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) rezignoval na mimořádném zastupitelstvu na funkci v čele kraje. Nahradit by ho měla ještě dnes dosavadní náměstkyně z téže strany Ivana Stráská. Zimola odstoupil, protože nechtěl bránit vzniku nové krajské koalice, kterou tvoří sociální demokraté, Pro Jižní Čechy, KDU-ČSL a Jihočeši 2012.

Jiří Havlíček a Bohuslav Sobotka
aktualizováno 23.03.
Náhrada za Mládka

Ministerstvo průmyslu povede Jiří Havlíček! Navrhl ho premiér

Novým ministrem průmyslu a obchodu bude Jiří Havlíček. Premiér Bohuslav Sobotka navrhl dosavadního náměstka tohoto úřadu prezidentu Miloši Zemanovi.

Zelenina
aktualizováno 20.02.
výborné recepty

Zelenina je drahá, ale důležité vitamíny můžete levně nahradit!

Zelenina v Česku zdražila v posledních týdnech až o desítky procent. Například rajčata, cuketa a květák stojí i o polovinu více. Jak nahradit v jídelníčku vitamíny z drahé dovážené zeleniny? Například zelí obsahuje stejné prvky jako květák, ale je podstatně levnější!

Brad Pitt - 4
aktualizováno 29.11.
galerie poprask v Hollywoodu

Angelina už je pasé: Brad Pitt si našel novou slavnou lásku!

Hollywoodský herec Brad Pitt (52) se už z rozvodu s krásnou Angelinou Jolie podle všeho vzpamatoval. Jak novinářům prozradil jeho bodyguard, má novou a také velmi slavnou lásku, se kterou údajně už dokonce sdílí jedno lože. Její jméno si šušká celý Hollywood.