Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Do španělské Ceuty proniklo asi 200 migrantů
včera 07:14
Fórum ve Vídni

EU chce pozvednout byznys v Africe. Má zmírnit migrační vlnu

Premiér Andrej Babiš je ve Vídni, kde se v úterý zúčastní fóra Evropa–Afrika. Plánované setkání evropských a afrických lídrů s podnikateli má pomoci otevřít nové trhy.

Andrej Babiš v Poslanecké sněmovně
aktualizováno 17.12.
Střet zájmů

Babiš ustoupil kritice od EU. Skončí v čele rady pro fondy

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nebude účastnit jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF). Vláda v pondělí schválila návrh novely zákona o podpoře regionálního rozvoje, která umožní, aby radě předsedal i jiný člen vlády než premiér. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Návrh je reakcí na kritiku Evropské unie ohledně možného Babišova střetu zájmů.

Charles Michel
15.12.
Migrační otázka

Mají EU za bankomat! Belgický premiér kritizoval Visegrád

Tím, že tvrdohlavě odmítají projevit byť minimální solidaritu v migrační otázce, otevírají státy Visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) debatu o tom, zda by měly setrvat v schengenském prostoru. Na tiskové konferenci po skončení summitu Evropské unie to v pátek řekl belgický premiér Charles Michel, informoval místní list Le Vif. Země EU se podle očekávání na vrcholné schůzce neshodly na reformě azylového systému.

Prásk.tv píše:

EU chce zakázat další pochoutku - 1
čtěte o tématu Evropská unie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Brexit - Theresa Mayová
14.12.
minisummit v Bruselu

EU o brexitu dál jednat nebude, na migraci se státy nedohodly

V Bruselu v pátek oficiálně skončil dvoudenní summit lídrů Evropské unie. Zatímco na včerejším zasedání se řešil hlavně brexit, protiruské sankce nebo rozpočet pro období let 2021-2027, dnes byla klíčovým tématem migrace. Rozvod mezi Velkou Británií a Evropskou unií řešila hlavně světová média. Ta britská si vzala na paškál premiérku Theresu Mayovou.

Uprchlíci v Evropě - 17
aktualizováno 14.12.
mechanismus solidarity

V EU to vře, státy se neshodnou na řešení migrační krize

Řecký premiér Alexis Tsipras svým kolegům ze zemí Evropské unie navrhl, aby se unie do května příštího roku dohodla na dočasném "mechanismu solidarity" pro řešení vysokých počtů žadatelů o azyl. Jeho návrh dnes vyvolal ostrou diskusi šéfů států a vlád EU na jejich vrcholné schůzce v Bruselu, plyne z informací ČTK.

Andrej Babiš a Jiří Pospíšil
aktualizováno 14.12.
Ostrý střet

Pospíšil kvůli dotacím sepsul Babiše! Ten ostře reagoval! VIDEO

Čtvrteční usnesení Evropského parlamentu o možném střetu zájmů Andreje Babiše vyvolalo na české politické scéně pořádný poprask. Zvlášť pravicová opozice je v ráži - což potvrdilo živé vystoupení šéfa TOP 09 Jiřího Pospíšila v Televizních novinách. Andrej Babiš si ale nenechal nic líbit.

Donald Tusk
aktualizováno 13.12.
nulový pokrok

EU prodlužuje sankce proti Rusku, je to už po osmé!

Lídři zemí Evropské unie se dnes na summitu v Bruselu jednomyslně shodli na dalším půlročním prodloužení hospodářských sankcí proti Rusku. Uvedl to na twitteru předseda Evropské rady Donald Tusk. EU uvalila ekonomické sankce na Rusko v roce 2014 kvůli anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Andrej Babiš a evropský parlament
aktualizováno 13.12.
Zmatená situace

Stop dotacím pro Agrofert, vyzvali europoslanci Evropskou komisi!

Evropský parlament ve čtvrtek krátce po poledni schválil usnesení vyzývající Evropskou komisi k přijetí kroků ve věci možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše.

Brexit - ilustrační fotografie
10.12.
Odchod z EU bude

Brexit mohl být neplatný, hlasování však zrušila Mayová

Unijní soud v pondělí rozhodl, že Velká Británie by mohla jednostranně změnit své rozhodnutí o vystoupení z EU. Zůstala by tak členem jako doposud, za stejných podmínek. Britský parlament měl o brexitu rozhodovat zítra, hlasování však bylo odvoláno ze strany premiérky Theresy Mayové.

Evropský parlament
09.12.
Evropská unie

Evropské volby se blíží. Někteří politici už začali kampaň

Do evropských voleb zbývá ještě téměř půl roku, už teď se ale začala objevovat první jména lídrů kandidátek. Startují i volební kampaně na sociálních sítích. Podle politologů jejich vliv stále stoupá a dokazuje to i aktivita politiků.