Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nigel Farage slaví brexit
20.04.
Rozčilení Britové

Pokrytec! Politik tlačil na brexit, dětem ale pořídil německé pasy

Britský politik Nigel Farage, který se stal symbolem brexitu, nechce přijít o výhody Evropské unie. Přiznal, že dvěma dětem pořídil německé pasy, aby mohly dál volně cestovat po eurozóně.

Volby
19.04.
Termín voleb do EP

Česko čekají důležité volby! Většinu lidí přitom ani nezajímají

Volby do Evropského parlamentu (EP) se budou konat 23. až 26. května 2019. Česko má v současnosti 21 europoslanců, počet se ani pro další funkční období nemění. Volby do EP se konají každých pět let, v Česku je doprovází tradičně nízká volební účast.

Volání
16.04.
Nárůst o dovolených

Konec roamingu v EU: Češi volají a surfují na internetu jako o život!

Už deset měsíců můžeme i v zahraničí volat za domácí ceny. Roaming byl pro určité množství dat a provolaných minut zrušen napříč zeměmi Evropské unie. A podle údajů kontrolních úřadů mnohonásobně vzrostlo využití mobilů za hranicemi.

Prásk.tv píše:

EU chce zakázat další pochoutku - 1
čtěte o tématu Evropská unie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Nákup potravin - ilustrační foto
aktualizováno 11.04.
Evropská komise zasáhla

Stejné potraviny pro všechny! Brusel schválil zákaz dvojí kvality

Evropská komise (EK) vyhověla zemím ze střední a východní části Evropské unie, které už dlouho volaly po zákazu dvojí kvality potravin. Směrnice o nekalých obchodních praktikách bude podle návrhu EK nově jednoznačně uvádět, že je nezákonné uvádět na trh v různých zemích EU identicky vyhlížející produkty, ovšem s výrazně odlišným složením.

Nákup potravin - ilustrační foto
aktualizováno 09.04.
Hrozí vysoké pokuty

Konec dvojí kvality potravin! Evropská komise razantně zakročí

Evropská komise chce učinit přítrž praktikám výrobců a obchodníků, kdy jsou stejné potraviny některých členských zemích prodávány s jiným složením než v jiných. Evropská komise z takovéto praxe učiní zavádějící obchodní praktiku, za níž budou prodejcům hrozit sankce.

Viktor Orbán
08.04.
Obavy v Bruselu

Maďaři volí. "Větší hrozba pro EU než brexit" píší o jejich premiérovi

Maďarští voliči rozhodují o tom, kdo příští čtyři roky povede jejich zemi. Průzkumy ukazují, že stávající premiér Viktor Orbán by neměl mít problém mandát obhájit. V průzkumech se jeho strana Fidesz pohybuje okolo 50 %. Jeho politika ale vyvolává obavy v Bruselu.

Donald Trump přednáší svou první Zprávu o stavu Unie
07.04.
Co by to přineslo?

Hrozí obchodní válka? Trump se ostře pustil do Evropské unie!

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek ostře pustil do Evropské unie. Varoval, že obchodní podmínky mezi USA a Evropskou unií vnímá jako nerovné. Jeho slova přišla jen pár dní poté, co se rozhořel obchodní konflikt mezi USA a Čínou. Hrozí podobná eskalace také mezi USA a EU?

Islámský stát
02.04.
Boj proti terorismu

ISIS ztrácí, teroristé se vrátí do Evropy, bojí se lidé. Tohle dělá EU

Každý teroristický útok v Evropě vyvolá vlnu pobouření a strachu. Bezpečnostní složky jednotlivých zemí proto co nejvíce spolupracují na výměně informací, zavádějí se kontroly na hranicích a další protiteroristická opatření. Jak se snaží státy atentátům předcházet?

Britská vlajka
aktualizováno 29.03.
Dohoda stále není

Do brexitu zbývá přesně rok! Jednání se zasekla na hranici Irska

Jednání o brexitu jsou v polovině. Velká Británie má Evropskou unii definitivně opustit přesně za rok, mnoho bodů přitom stále není vyřešeno. Na čem už se vyjednavači dohodli a co stále zbývá?

Příchod na jednání Evropské rady
aktualizováno 23.03.
Evropská rada

Babiš jedná s lídry Evropy: Řeší Facebook i otravu agenta Skripala

Pravidlenou debatou šéfů států a vlád osmadvaceti členských zemí Evropské unie s předsedou Evropského parlamentu Antoniem Tajanim ve čtvrtek v Bruselu začal dvoudenní březnový summit Evropské unie. Jedním z prvních témat je globální volný obchod, ve čtvrtek večer se vrcholní představitelé EU zabývali i nedávným útokem na bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala v anglickém městě Salisbury.