Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Theresa Mayová
aktualizováno 12.02.
Jednání pokračují

Zbývá 45 dní: Premiérka Mayová chce prý po Brexitu rezignovat

Britská premiérka Theresa Mayová se prý v létě chystá rezignovat. Informaci zveřejnil britský bulvární deník The Sun. Ten se odvolává na nejmenované zdroje z Konzervativní strany. K tomu by mělo dojít až po odchodu Velké Británie z Evropské unie.

Odpad z plastových víček
05.02.
omezení EU

EU chce změnit výrobu PET lahví. Brzy mohou vypadat úplně jinak

Již brzy skončí jednorázové příbory, vatičky do uší, brčka a plastová míchátka, EU tak chce snížit znečištění moří plasty. Omezení se týká také plastových víček, ta by měla být nově pevně přidělaná k lahvi . Nařízení je v rámci nové směrnice, která by měla být schválena letos na jaře.

Královna Alžběta II. - Trooping the Colours
04.02.
Královská rodina

Britové se připravují na nejhorší, už připravují i evakuaci královny

Velká Británie nechce v případě brexitu bez dohody ponechat nic náhodě. Britská vláda totiž obnovila tajný plán na záchranu královské rodiny z dob studené války. Pokud by v Londýně vypukly nepokoje, bude královna Alžběta II. (92) i se svou rodinou evakuována.

Prásk.tv píše:

EU chce zakázat další pochoutku - 1
čtěte o tématu Evropská unie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Věra Jourová
aktualizováno 04.02.
chtěla se zabít

Temná komnata Jourové: Oprátka z podprsenky a dušení pytlíkem!

Před lety chtěla spáchat sebevraždu, dnes se setkává s nejmocnějšími lidmi Evropy. Její program je propočítaný na minuty, přesto si Věra Jourová najde čas posedět i u piva nebo zazpívat lidovky. Jak vypadá den eurokomisařky?

Juan Guaido
aktualizováno 04.02.
Madurův režim

Krize ve Venezuele: Několik zemí EU i ČR uznaly nového prezidenta

Více než desítka států EU, včetně České republiky, se dnes připojila ke dvacítce amerických zemí, v čele s USA, které už dříve uznaly šéfa venezuelského parlamentu Juana Guaidóa úřadujícím prezidentem. Podle nich má tento opoziční lídr jako dočasná hlava Venezuely legitimitu uspořádat svobodné volby. Jako první dnes oficiálně oznámil uznání španělský premiér Pedro Sánchez, posléze tak učinily Francie, Německo, Švédsko, Dánsko, Británie, Rakousko, Nizozemsko, Litva, Lotyšsko a Portugalsko. Krok kritizovalo Rusko, které uznání označilo za vměšování do vnitřních záležitostí a které podporuje prezidenta Nicoláse Madura.

Příspěvek na živobytí - úřad práce
04.02.
Výborná čísla

Česku závidí celá Evropa! Máme nejnižší nezaměstnanost v EU

Česká republika obhájila pozici země, v níž je ze všech státu EU nejnižší nezaměstnanost. Podle údajů Eurostatu bylo bez práce jen 2,1 % Čechů. Oproti tomu v jižních zemích EU to bylo přes 10 %, v Řecku dokonce 18,6 %.

Hovězí
aktualizováno 02.02.
problematická porážka

Vráceno Polsku: České úřady už zachytily polovinu vadného masa

Polovina z dodávky problémového masa z Polska, které se dostalo do Česka, se již vrátila zpátky do Polska, nebo byla zadržena ve skladu obchodníka. ČTK to v sobotu řekl Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS). Do České republiky bylo podle ministerstva zemědělství exportováno celkem zhruba 300 kilogramů hovězího.

Nastavování termostatu
aktualizováno 01.02.
Nemají na topení

Miliony Evropanů doma mrznou bez topení! Takto jsou na tom Češi

V mrazech, které v posledních dnech zasáhly nejen Česko, se doma spousta Evropanů klepe zimou. Podle údajů Eurostatu si totiž 7 % obyvatel Evropské unie nemůže dovolit udržovat v domovech adekvátní teplotu. Rozdíly mezi jednotlivými státy jsou významné.

Theresa Mayová v britském parlamentu
aktualizováno 29.01.
Důležité jednání

Britští poslanci: Neodložíme odchod! Tvrdý brexit ale odmítli

Dolní komora britského parlamentu rozdílem 23 hlasů odmítla návrh labouristky Yvette Cooperové, který by otevíral cestu k hlasování o možnosti odložit vystoupení Británie z Evropské unie. Zároveň ovšem Britové rozhodli, že nechtějí brexit bez dohody.

Juan Guaido
23.01.
jednotný postup EU

USA uznaly vůdce venezuelské opozice prezidentem, ČR vyčkává

K výzvě Spojených států uznat vůdce venezuelské opozice prezidentem země bude česká diplomacie koordinovat kroky v rámci Evropské unie, uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). V textové zprávě zaslané ČTK se vyslovil pro jednotný unijní postup. Za prozatímního šéfa státu dnes americký prezident Donald Trump uznal vůdce venezuelské opozice a vyzval ke stejnému postupu vlády dalších zemí západního světa.