Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Summit EU v Římě
Aktualizováno Předevčírem 20:31
Summit v Římě

Jaká bude Evropa za 10 let? Bezpečná a prosperující, tvrdí EU

Prezidenti a premiéři států Evropské unie v sobotu v Římě podepsali společnou deklaraci o tom, jak by Evropa měla vypadat v budoucnu. Píše se v ní, že za deset let bude bezpečná a prosperující.

Výročí EU

Evropská unie slaví 60 let! Na summitu řeší státy její budoucnost

Špičky států Evropské unie se sjíždějí do Říma. Oslaví tam 60. výročí podpisu smluv zakládajících společenství, ze kterého se Unie vyvinula. Ani tento symbolický summit se však neobešel bez sporu. Polsko hrozilo, že nepodepíše slavnostní deklaraci, pokud v ní nebude zmínka o nutnosti posílit roli národních parlamentů. Na poslední chvíli si ji prosadilo.

Odchod Británie

EU bude rokovat o brexitu, mimořádný summit bude v dubnu

Mimořádný summit prezidentů a premiérů Evropské unie k brexitu, tedy odchodu Británie z EU, svolal předseda Evropské rady Donald Tusk na 29. dubna. Jednání by mělo potvrdit jím navržená "politická vodítka", tedy základní cíle 27 unijních zemí pro vyjednávání s Londýnem.

Prásk.tv píše:

Barva pasů - 1
čtěte o tématu Evropská unie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Brexit - Theresa Mayová
Aktualizováno 20.3. 2017 20:48
Odchod z Unie

Klíčové datum: Britská premiérka prozradila, kdy začne brexit!

Britská premiérka Theresa Mayová 29. března oficiálně oznámí Bruselu úmysl své země odejít z Evropské unie. Britské zastoupení při EU již o chystaném kroku informovalo předsedu Evropské rady Donalda Tuska, uvedla dnes podle agentury Reuters mluvčí Mayové. O odchodu Spojeného království z Unie rozhodlo loni v červnu britské referendum.

silná slova

Turecko už nepřijímá uprchlíky zpět a vyhrožuje Evropské unii

Turecko vrací úder Evropské unii. Ankara pozastavila klíčovou část dohody o migraci a nechce už zpět přijímat uprchlíky z Řecka. Kvůli napětí s několika státy evropského bloku země omezila také své aktivity v rámci Severoatlantické aliance.

muž mířil na řidiče pistolí
Aktualizováno 14.3. 2017 22:36
střelné zbraně

Parlament EU zpřísnil držení zbraní. Češi mají trik: Branné spolky!

Evropský parlament dnes schválil návrh směrnice zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi, proti které má výhrady hlavně Česko. Pro kompromisní podobu předlohy hlasovalo 491 z 697 přítomných europoslanců, 178 bylo proti a 28 se zdrželo.

jasné stanovisko

Chystá se důležitý summit EU: Tohle bude Sobotka prosazovat

Už zítra odlétá premiér Sobotka na důležitý summit Evropské unie, kde se bude mimo jiné volit i předseda Evropské rady. Vláda dnes jednala o postoji, který Česko v Bruselu zaujme.

rakouský kancléř zuří

Nepřijmete uprchlíky? Nedostane peníze z EU, hrozí politik Česku

Na hodně tvrdou notu zahrál rakouský kancléř Christian Kern. Pouhý den před summitem EU v Bruselu prohlásil, že kdo není ochoten přijímat uprchlíky, neměl by od EU dostávat peníze.

Obezita - 2
Aktualizováno 20.2. 2017 15:31
statistický úřad

Česko vyniká v zaměstnanosti, mnoho lidí ale trpí nadváhou

Česko vyniká v celé řadě statistik, v některých z nich by to čekal jen málokdo. Například míra nezaměstnanosti u mužů je ve srovnání s dalšími zeměmi Evropské unie výrazně nižší, na druhou stranu patříme ke státům s největším podílem obyvatel s nadváhou. Vyplývá to z ročenky o České republice v mezinárodním srovnání, kterou publikoval Český statistický úřad (ČSÚ) v pondělí.

Protesty proti smlouvě CETA ve Štrasburku
Aktualizováno 15.2. 2017 14:55
Volný obchod

Evropská unie schválila smlouvu s Kanadou, stovky lidí protestovaly

Evropský parlament dnes schválil obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Kanadou známou pod zkratkou CETA. Díky ní zmizí většina bariér v obchodu mezi zeměmi Unie a Kanadou. Aktivisté se ale obávají, že dohoda povede ke ztrátě pracovních míst a ke zhoršení kvality dovážených potravin.