Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sál Evropského parlamentu
21.01.
Evropský parlament

Tady vznikají nařízení ovlivňující život nás všech! Jak to funguje?

Evropský parlament má významné pravomoci, které ovlivňují život každého z nás. Rozhoduje o navrhovaných předpisech, které může významně změnit, schvaluje také rozpočet. Češi přitom patří mezi největší lajdáky, pokud jde o volební účast u voleb do Evropského parlamentu.

Brexit - Theresa Mayová
17.01.
Brexit

Konec nadřazenosti práva EU! Britové odhlasovali důležitý zákon

Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu dnes v souvislosti s chystaným odchodem z Evropské unie odsouhlasili právní odluku od Bruselu. Klíčový zákon o ukončení nadřazenosti unijního práva nad britskými zákony, který upraví podmínky takzvaného brexitu, nyní směřuje k projednání do Sněmovny lordů.

Plastový odpad - ilustrační foto
16.01.
Nová strategie

Evropská komise chystá válku s plasty. Změny se dotknou všech

Evropská komise v úterý přijala vůbec první celoevropskou strategii týkající se plastů. Cílem je zlepšit ochranu životního prostředí a změnit způsob, jakým v Evropě nakládáme s plasty. Komise totiž varuje, že pokud se něco nezmění, za chvíli bude v moři více plastů než ryb.

Prásk.tv píše:

EU chce zakázat další pochoutku - 1
čtěte o tématu Evropská unie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Děti ve škole
16.01.
dotace z eu

Školy zmodernizují učebny za 145 milionů! Týká se to také té vaší?

Přes 145 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj rozdělí mezi školy a střediska volného času ministerstvo pro místní rozvoj. Vzniknou nové moderní učebny i zázemí pro výuku zájmových kroužků.

Čapí hnízdo
aktualizováno 27.12.
Vyšetřování OLAF

Byla dotace na Čapí hnízdo zneužitá? V Česku je zpráva z EU!

Na české ministerstvo financí dnes dorazila důležitá zásilka - závěrečná zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF). Dokument by měl odpovědět na to, zda byla evropská dotace na farmu Čapí hnízdo v pořádku či nikoli.

Vlajka EU
22.12.
Eurobarometr

Češi jsou největšími skeptiky v Evropské unii. Toto jim nejvíc vadí

Aktuální průzkum Eurobarometr, který mapuje nálady a veřejné mínění v členských státech Evropské unie, potvrdil, že Češi patří mezi největší euroskeptiky. Pozitivní obraz má Evropská unie jen u 58 % obyvatel, stejně jsou na tom Řekové. Naopak podpoře okolo 90 % se EU těší v Litvě, Dánsku nebo Nizozemsku.

Muž objednává taxi přes telefon - Ilustrační foto
aktualizováno 20.12.
rozhodnutí

Soudní dvůr EU: Uber je přepravní služba, musí žádat o licenci

Uber je přepravní služba, a musí tedy žádat o licenci a povolení podle příslušných zákonů zemí Evropské unie. Rozhodl tak dnes Soudní dvůr EU, který tím alternativního amerického poskytovatele přepravních služeb postavil na roveň běžné taxislužby.

Jednání v Bruselu
18.12.
Jak to funguje

Je to opravdu "o nás bez nás"? Takhle se rozhoduje v Bruselu

Nařízení přijatá orgány Evropské unie ovlivňují životy nás všech. Jak ale vznikají, a jakou možnost je ovlivnit Češi mají, většina lidí netuší. O nařízeních přitom hlasují námi volení poslanci Evropského parlamentu i zástupci české vlády.

Brexit - lidé
17.12.
odchod Británie

Britové chtějí zůstat v EU. Proti odchodu je většina z nich!

Více než polovina Angličanů si přeje zůstat v Evropské unii. Proti odchodu z EU se v nejnovějším průzkumu vyslovilo 51 procent respondentů, pro Brexit bylo 41 procent.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 15.12.
Neshodli se

Lídři zemí EU znovu řešili kvóty. Babiš si stěžoval na agresivitu

Přibližně do půl jedné ráno diskutovali v noci na dnešek šéfové států a vlád států Evropské unie o migrační problematice. Při odchodu před novináři neskrývali, že pohledy zemí se liší především ve "vnitřním rozměru" migrační problematiky, tedy ohledně vzájemné solidarity mezi členskými státy.