Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Do Vltavy v Kralupech nad Vltavou vytékala blíže neurčená bílá látka
dnes 05:45
ČEKÁ SE NA ROZBOR

Znečištěná Vltava: Do řeky vytékala v Kralupech bílá látka!

V Kralupech nad Vltavou ve středu odpoledne vytékala do Vltavy zatím blíže neurčená bílá látka. O jakou látku se jedná a co mohlo být příčinou úniku, to pomohou ujasnit až chemické rozbory vzorků.

Rybář - 2
08.09.
Lov načerno

U rybníků a řek přibývá pytláků! Neodradí je ani vysoké pokuty

V Česku se začíná rozmáhat pytláctví u řek a rybníků. Každoročně chytí policie více než tisíc rybářů bez povolení. Například v Českých Budějovicích jen za poslední týden řešili strážníci už tři takové případy. Za pytláctví přitom hrozí až třicetitisícová pokuta.

Krokodýl ve vodě
aktualizováno 09.08.
kuriózní oznámení

Policie hledá v Labi krokodýla! Podzim nepřežije, uklidňují experti

Kuriózním oznámením se zabývá pardubická policie. Na tísňovou linku se obrátil člověk, který vyslechl rozhovor dvou mužů o tom, že měli do Labe vypustit krokodýla. Jestli je to pravda, zatím policisté nezjistili. Zoologové tvrdí, že zvíře by na člověka nezaútočilo a velmi brzy by s nástupem podzimu zahynulo.

Prásk.tv píše:

Deby Morales
čtěte o tématu řeka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Lávka v Nymburce
08.08.
nebezpečí už nehrozí

Demolice lávky skončila, na Labe v Nymburce se opět vrátily lodě

Po Labi v Nymburce mohou po demolici lávky přes řeku opět plout lodě, rozhodla Státní plavební správa. Od rána koryto řeky kontrolovali potápěči a speciální loď, uvedl ředitel pražské pobočky úřadu Hynek Beneš. Řeka byla pro lodě uzavřena od 8. června.

Munice nalezená v řece
04.08.
Nebezpečí na dně řek

Suché počasí odkrývá skrytou hrozbu: Nevybuchlou munici

Sucho a pokles hladin v řekách a nádržích můžou odhalovat nebezpečné předměty, které leží na dně i desítky let. Často jde o munici ještě z 2. světové války. Tak tomu bylo i v pátek večer, kdy dva vodáci v řece Ohři v Lokti našli nevybuchlý dělostřelecký granát. Policisté evakuovali 200 vodáků a na místo přivolali pyrotechnika.

Granát
aktualizováno 02.08.
Nebezpečí

Poplach u Liberce. Málo vody odhalilo v řece Nise granát

Policie dostala ve středu po čtvrté hodině oznámení, že se v řece Nise v Chotyni na Liberecku nalézá předmět připomínající munici. Na místo vyrazila policejní hlídka.

Údajný krokodýl ve Váhu
02.08.
Podivný plaz

Policie znovu řeší krokodýla ve Váhu! Víme, jaká je pravda

Slovenská policie znovu řeší, jestli v řece Váh opravdu plave krokodýl. Už podruhé ji na to upozornili znepokojení svědci, kteří přiložili i videa a fotky. Zatímco policisté prověřují, jestli jde o podvod, nebo ne, ostatní se baví.

Krokodýl ve Váhu
aktualizováno 22.07.
poplach na slovensku

Krokodýl ve Váhu! Před podivným tvorem varuje i slovenská policie

Podivného tvora v řece Váh nafilmovala žena v obci Hlohovec na Slovensku. Podle tvaru a velikosti by to mohl být krokodýl, což také nahlásila na místním oddělení policie. Policisté ihned vyrazili na místo, stopy afrického predátora zatím nenašli, ale pro jistotu informovali veřejnost.

Maruška se utopila ve Váhu
19.07.
Pohřeb mladé dívky

Rozloučení s utopenou Maruškou: Bratříček ji vyprovodil tímto darem

Rodina se naposledy rozloučila s Maruškou, která se utopila ve Váhu. Vracela se z bratislavského festivalu, když se s kamarádkou rozhodly zaplavat si v řece. Druhá dívka cestu zvládla, Marie ale zmizela pod hladinou. Její tělo našli až po čtyřech dnech.

Maruška se utopila ve Váhu
14.07.
Nikdo jim nepomohl

Tragická smrt krásné Majky. Kamarádka popsala boj o život

Kamarádka sedmnáctileté dívky, která se v neděli utopila v řece Váh, promluvila. Dívky napadlo, že řeku přeplavou, Majka se ale začala topit. Její kamarádka Kara teď popsala zoufalý boj o život dívky. Zarážející je, že dívkám nikdo nepomohl, řidiči a cyklisté Karu prosící o pomoc ignorovali.