Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Důchodci v městské dopravě
aktualizováno 18.06.
razantní skok

Vláda Rusům posune důchody, téměř polovina mužů zemře dřív

Ruská vláda se rozhodla pro razantní krok, podle kterého se posune hranice odchodu do důchodu. Ženy si místo v 55 letech užijou důchodu až v 63, muži z 60 let půjdou na 65. Návrh ještě čeká na schválení obou komor parlamentu a podpis prezidenta Putina.

Jiří Čunek
30.05.
krize zdravotnictví

Lékaři i sestry na Zlínsku se bouří. Ze čtyř nemocnic má být jedna!

Tisíce zdravotníků z celého Zlínského kraje se už připojily k petici proti plánované koncepci tamního zdravotnictví. Varují, že v případě sloučení čtyř samostatných nemocnic v jedinou společnost hrozí omezování zdravotní péče, rušení oddělení a personální nestabilita. Kraj s jejich názorem nesouhlasí.

Mazlení s kočkou
21.05.
Nenávist ke kočkám

Pomozte je vymýtit! Petice žádá, aby vláda zakázala chovat kočky

Netradiční petice dorazila v minulých týdnech britské vládě. Nespokojený občan žádá, aby v městečku Sawtry na východě Anglie zakázala chovat kočky. Autor petice je dokonce označuje za "nechtěné škůdce, kteří se přemnožili".

Prásk.tv píše:

Lydia Ferguson - 1
čtěte o tématu petice na Prásk.tv
Pes Chico
aktualizováno 17.04.
smrt, nebo život? padl verdikt

Roztrhal mámu a syna, lidé chtěli Chica zachránit! Úřady rozhodly

Navzdory usilovným snahám statisíců lidí zachránit psa Chica, který na začátku dubna v německém Hannoveru roztrhal ženu (52) a jejího syna (27), se úřady rozhodly psa nechat utratit. Podle radnice bylo toto řešení tím jediným možným.

Pes Chico
10.04.
anketa statisíce zastánců

Pes měl ženu chránit, roztrhal ji i syna. Nechte Chica žít, žádají lidé!

Více než čtvrt milionu Němců už podepsalo petici za záchranu života psa, který minulý týden v Hannoveru roztrhal svou majitelku a jejího syna. Útulek, kde je Chico držen, už obdržel stovky nabídek od lidí, kteří psímu zabijákovi dokonce nabízejí nový domov. Podle nich si totiž pes zaslouží dostat druhou šanci.

Protesty proti Andreji Babišovi
aktualizováno 09.04.
Přehled demonstrací

Proti Babišovi se protestovalo v 19 městech, v Praze zaplnili Václavák

Tisíce lidí se scházejí na náměstích 19 českých měst na protest proti tomu, aby českou vládu řídil trestně stíhaný premiér. Petici už podepsalo téměř čtvrt milionu lidí a další měli možnost během pondělních demonstrací.

Eva Munter a Miro
06.04.
Stížnost sousedů

Obtěžuje vás štěkání psa? Evě kvůli tomu policie sebrala Mira

Štěkot psa může být, hlavně v bytovém domě, pro sousedy krajně obtěžující. V Itálii takový sousedský spor skončil až odebráním psa majitelce. Její tříletý ovčák Miro skončil v útulku. Mladá žena se teď domáhá vrácení psa. Petici na její podporu už podepsalo 220 tisíc lidí!

Marley, týraný pes z Prachatic
19.03.
psík je na tom lépe

Zvrat v případu týraného psa Marleyho: Tohle slíbil jeho majitel

Veterinární ordinace ve Vimperku měla dnes zveřejnit číslo transparentního účtu na pomoc týraného psa Marleyho. Náklady na jeho léčbu chce však uhradit sám majitel, který ho týral. Štěně labradora přijali v ordinaci 13. března, kde se nadále zotavuje ze značného pohmoždění. Případů týraných psů v Česku výrazně přibylo. Ti, co jsou za takové týrání zodpovědní, však paradoxně mnohdy odejdou pouze s podmínkou. Vzniklo proto několik petic, které žádají zpřísnění trestů.

Týrání psa - 1
aktualizováno 16.03.
Internetem se šíří petice

Lidé zuří kvůli týranému štěněti. Toto vzkazují agresorovi

Video s mladíkem z Prachatic, který týrá štěně přibližně tříměsíční štěně labradora, vyvolalo bouřlivé reakce. Na mladíka, který se poté, co se video objevilo v médiích, sám stal terčem útoku, se snesla vlna nenávisti. Na internetu se objevila petice za to, aby dostal co nejpřísnější trest, ta má za pár hodin tisíce podpisů.

Vláda v demisi ne návštěvě Libereckého kraje
aktualizováno 13.03.
Výjezdní zasedání

Vláda vyrazila na Liberecko: Panák hruškovice i petice za obchvat

Vláda v demisi vyrazila na svou druhou cestu do krajů. Po návštěvě Zlínského kraje se ministři v čele s Andrejem Babišem vydali na Liberecko. Navštívili bývalý vojenský prostor Ralsko nebo Českou Lípu, kde Babiš a ministr dopravy Dan Ťok podepsali petici za urychlení výstavby obchvatu.