Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pes Chico
aktualizováno 17.04.
smrt, nebo život? padl verdikt

Roztrhal mámu a syna, lidé chtěli Chica zachránit! Úřady rozhodly

Navzdory usilovným snahám statisíců lidí zachránit psa Chica, který na začátku dubna v německém Hannoveru roztrhal ženu (52) a jejího syna (27), se úřady rozhodly psa nechat utratit. Podle radnice bylo toto řešení tím jediným možným.

Pes Chico
10.04.
anketa statisíce zastánců

Pes měl ženu chránit, roztrhal ji i syna. Nechte Chica žít, žádají lidé!

Více než čtvrt milionu Němců už podepsalo petici za záchranu života psa, který minulý týden v Hannoveru roztrhal svou majitelku a jejího syna. Útulek, kde je Chico držen, už obdržel stovky nabídek od lidí, kteří psímu zabijákovi dokonce nabízejí nový domov. Podle nich si totiž pes zaslouží dostat druhou šanci.

Protesty proti Andreji Babišovi
aktualizováno 09.04.
Přehled demonstrací

Proti Babišovi se protestovalo v 19 městech, v Praze zaplnili Václavák

Tisíce lidí se scházejí na náměstích 19 českých měst na protest proti tomu, aby českou vládu řídil trestně stíhaný premiér. Petici už podepsalo téměř čtvrt milionu lidí a další měli možnost během pondělních demonstrací.

Prásk.tv píše:

Lydia Ferguson - 1
čtěte o tématu petice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽTE S NÁMI: Brazzale Moravia – od výrobce přímo na váš stůl

Sýrárna Brazzale Moravia ve svém podniku v Litovli denně zpracuje více než půl milionu litrů českého mléka vysoké kvality a staví na tradiční italské výrobě sýrů spolu s nejmodernější technologií.

Eva Munter a Miro
06.04.
Stížnost sousedů

Obtěžuje vás štěkání psa? Evě kvůli tomu policie sebrala Mira

Štěkot psa může být, hlavně v bytovém domě, pro sousedy krajně obtěžující. V Itálii takový sousedský spor skončil až odebráním psa majitelce. Její tříletý ovčák Miro skončil v útulku. Mladá žena se teď domáhá vrácení psa. Petici na její podporu už podepsalo 220 tisíc lidí!

Marley, týraný pes z Prachatic
19.03.
psík je na tom lépe

Zvrat v případu týraného psa Marleyho: Tohle slíbil jeho majitel

Veterinární ordinace ve Vimperku měla dnes zveřejnit číslo transparentního účtu na pomoc týraného psa Marleyho. Náklady na jeho léčbu chce však uhradit sám majitel, který ho týral. Štěně labradora přijali v ordinaci 13. března, kde se nadále zotavuje ze značného pohmoždění. Případů týraných psů v Česku výrazně přibylo. Ti, co jsou za takové týrání zodpovědní, však paradoxně mnohdy odejdou pouze s podmínkou. Vzniklo proto několik petic, které žádají zpřísnění trestů.

Týrání psa - 1
aktualizováno 16.03.
Internetem se šíří petice

Lidé zuří kvůli týranému štěněti. Toto vzkazují agresorovi

Video s mladíkem z Prachatic, který týrá štěně přibližně tříměsíční štěně labradora, vyvolalo bouřlivé reakce. Na mladíka, který se poté, co se video objevilo v médiích, sám stal terčem útoku, se snesla vlna nenávisti. Na internetu se objevila petice za to, aby dostal co nejpřísnější trest, ta má za pár hodin tisíce podpisů.

Vláda v demisi ne návštěvě Libereckého kraje
aktualizováno 13.03.
Výjezdní zasedání

Vláda vyrazila na Liberecko: Panák hruškovice i petice za obchvat

Vláda v demisi vyrazila na svou druhou cestu do krajů. Po návštěvě Zlínského kraje se ministři v čele s Andrejem Babišem vydali na Liberecko. Navštívili bývalý vojenský prostor Ralsko nebo Českou Lípu, kde Babiš a ministr dopravy Dan Ťok podepsali petici za urychlení výstavby obchvatu.

Krotký jelen z Kvildy
aktualizováno 22.02.
zranil turistu

Jelen si na Kvildě příliš zvykl na lidi. Chtějí ho kvůli tomu zastřelit! 

Osud jelena, který v návštěvnickém centru na Kvildě na Šumavě zranil turistu, není lidem lhostejný. Bojují za jeho záchranu s pomocí petice. Zvíře úplně ztratilo plachost a podle vedení parku je nebezpečné. Návštěvníci parku si však myslí opak.

Zákaz kouření - ilustrační foto
aktualizováno 07.12.
Výbušné téma

Senát odmítl zmírnit protikuřácký zákon, zákazy platí dál

Senátoři projednali petici za zmírnění protikuřáckého zákona. Horní komora parlamentu ovšem změkčení pravidel odmítla, neprošly kuřácké bary ani oddělené kuřárny.

Senát a veřejné slyšení k amnestii
aktualizováno 06.12.
Nařízení EU

Sto tisíc Čechů je proti nařízení EU o držení zbraní. Řeší to Senát

Jedenáctou schůzí pokračuje zasedání Senátu. Ten dnes projedná mimo jiné petici proti regulaci zbraní. Směrnici, která chce zpřísnit pravidla pro držení střelných zbraní, přijala Evropská unie letos na jaře. Dotknout by se v Česku mohla až 300 tisíc lidí.