Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zákaz kouření - ilustrační foto
aktualizováno 07.12.
Výbušné téma

Senát odmítl zmírnit protikuřácký zákon, zákazy platí dál

Senátoři projednali petici za zmírnění protikuřáckého zákona. Horní komora parlamentu ovšem změkčení pravidel odmítla, neprošly kuřácké bary ani oddělené kuřárny.

Senát a veřejné slyšení k amnestii
aktualizováno 06.12.
Nařízení EU

Sto tisíc Čechů je proti nařízení EU o držení zbraní. Řeší to Senát

Jedenáctou schůzí pokračuje zasedání Senátu. Ten dnes projedná mimo jiné petici proti regulaci zbraní. Směrnici, která chce zpřísnit pravidla pro držení střelných zbraní, přijala Evropská unie letos na jaře. Dotknout by se v Česku mohla až 300 tisíc lidí.

Psí veteráni z Afghánistánu
aktualizováno 05.12.
záchrana zvířat

Psí veteráni budou zachráněni! Petici podepsaly statisíce lidí

Lidé v Británii bojovali za záchranu psích válečných veteránů. Dazz a Kevin pomáhali vojákům hledat výbušniny v Afghánistánu. I přes jejich velké zásluhy je chtěli nechat utratit. Jejich příběh má díky velkému úsilí Angličanů dobrý konec.

Prásk.tv píše:

Lydia Ferguson - 1
čtěte o tématu petice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Jiří Drahoš nasbíral dost podpisů pro kandidaturu
aktualizováno 19.08.
prezidentské volby

Drahoš má víc podpisů než Zeman i Horáček. V průzkumu je favorit

Česká republika má třetího oficiálního prezidentského kandidáta. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš nasbíral 78 321 podpisů, oznámil to v sobotu ve Žlutých lázních, kde se sešel s dobrovolníky, kteří pro něj podpisy sbírali. Ve volbách se zatím postaví proti Miloši Zemanovi a Michalu Horáčkovi.

Konec kouření
aktualizováno 02.07.
Protest

Lidé se bouří proti zákazu kouření! Už plánují protestní akce

Se zákazem kouření ve vnitřních prostorách restaurací se stále nechtějí smířit jak kuřáci, tak i provozovatelé podniků. V berounské pivnici U Hvězdy tak přišli místní štamgasti s peticí, která vzbudila až překvapivě velký zájem.

Michal Horáček
aktualizováno 01.03.
Dělají to schválně?

Horáček zuří: Poslanci jsou pomalí, nemůžeme sbírat podpisy!

Kandidát na prezidenta Michal Horáček stále nemůže splnit základní podmínku, aby se oficiálně stal kandidátem, tedy předložit petiční arch, ve mu vyjádří podporu dostatečný počet občanů. Poslanci totiž ještě neschválili novelu Zákona o volbě prezidenta, občanští kandidáti tak rok před volbami neví, jestli budou mít dost času na to, aby sebrali dost podpisů občanů. Horáček se zlobí, že to poslanci dělají schválně.

Antonín Pospíšil
01.02.
hodný vrah?

Zastřelil tchána, ale postavila se za něj celá vesnice. Dostal 13 let

Vrchní soud v Olomouci dnes definitivně poslal na 13 let do vězení muže z obce Bedihošť na Prostějovsku, který loni v březnu zastřelil svého tchána. Střelbou tak ukončil mnohaleté neshody. Lidé z obce se útočníka zastávají a dokonce na jeho obhajobu sepisovali petici.

Výměna manželek: Věra vs. Lucie
aktualizováno 18.01.
bouřlivý díl

Zásah sociálky: Takovou smršť ještě ve Výměně manželek nezažili

Ve středu večer se můžete dívat na oblíbenou reality show Výměna manželek. A bude to díl, který v minulosti vyvolal bouři reakcí. Na nepořádnou Věru se totiž jen těžko zapomíná. Připomeňte si, jakou smršť pořad odstartoval.

Polský řidič v Berlíně
aktualizováno 22.12.
petice teror v Berlíně

Polský řidič kamionu je hrdina! Dejte mu vyznamenání, žádají lidé

Zavražděný řidič Lukasz Urban, který zemřel při teroristickém útoku v Berlíně, byl hrdina a zaslouží si proto také dostat nejvyšší německé vyznamenání. Myslí si to tisíce lidí, kteří už na internetu podepisují příslušnou petici.

1924497
aktualizováno 28.10.
video výzva 28. října

Umělci vyzvali veřejnost k demonstracím za demokracii!

Desítky umělců vyzvaly českou veřejnost ke shromážděním na podporu demokracie. Kritizovali kroky vlády a prezidenta, hlavně ve vztahu k Číně. Při příležitosti státního svátku to dnes sdělila skupina umělců sdružená v Petičním výboru na obranu demokracie. V rámci akce Týdny občanského neklidu by podle nich lidé, kteří se k výzvě připojí, měli zasílat stanoviska představitelům státu, otevřít školy, divadla či galerie diskusím, případně i stávkovat.