Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Přenocují tu

Českem projede další americký konvoj! Přesouvá se 550 vojáků

Českou republikou o víkendu projede další konvoj amerických a britských vojáků. Kolona s 550 vojáky a 125 vozy přenocuje v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi. Druhý den pak budou pokračovat přes Náchod do Polska. Na konvoj se opět chystá podívat řada fanoušků vojenské techniky.

silná slova

Turecko už nepřijímá uprchlíky zpět a vyhrožuje Evropské unii

Turecko vrací úder Evropské unii. Ankara pozastavila klíčovou část dohody o migraci a nechce už zpět přijímat uprchlíky z Řecka. Kvůli napětí s několika státy evropského bloku země omezila také své aktivity v rámci Severoatlantické aliance.

Čeští vojáci na cvičení NATO v Litvě
Aktualizováno 1.3. 2017 21:50
společné cvičení

Čeští vojáci cvičí v Litvě, vykopali přes kilometr zákopů

Nachodili stovky kilometrů, vykopali tisíce metrů zákopů a strávili stovky hodin v neznámém terénu. Tak se dá shrnout dvouměsíční účast 120 českých vojáků na cvičení v Litvě. Společně s tamní armádou trénují obrannou taktiku proti možné agresi z východu. Ve středu za nimi na inspekci přiletěl český ministr obrany s náčelníkem generálního štábu.

Obchodní sdělení

Pořádná velikonoční nadílka čeká v Albertu na 35 šťastlivců

Velikonoce už klepou na dveře. A v obchodním řetězci Albert vědí, jak vám je pořádně zpříjemnit.

Vojáci NATO při cvičení
Aktualizováno 18.2. 2017 21:40
Výdaje na obranu

Konference v Mnichově: USA tlačí Česko na zvýšení výdajů na NATO

Pro většinu spojenců ze Severoatlantické aliance přišel čas dělat víc pro společnou obranu, řekl dnes na mnichovské bezpečnostní konferenci americký viceprezident Mike Pence. Spojenci podle něj musejí nést spravedlivý díl zodpovědnosti, jinak alianci podkopávají.

přesun na východ

NATO bude cvičit v Černém moři. Provokace! zuří Putin

Námořní síly NATO budou více a častěji cvičit v Černém moři, oznámil dnes generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. Je to podle něj součástí alianční podpory spojeneckým zemím v oblasti jako je Rumunsko a Bulharsko, které jsou od ukrajinské krize a ruské anexe Krymu znepokojeny chováním Moskvy.

Co se změnilo?

NATO je základem obrany, míní Trump. Dříve pakt hanil

Americký prezident Donald Trump při dnešním setkání s britskou premiérkou potvrdil, že stoprocentně stojí za Severoatlantickou aliancí a že NATO je základem společné obrany.

Američtí vojáci dorazili do Polska
Aktualizováno 10.1. 2017 17:45
velký přesun

A je to tady: Tisícovka amerických vojáků s tanky dorazila do Polska!

Do polské Vratislavi v úterý dorazila první část amerických vojáků, kteří mají za úkol posílit východní křídlo Severoatlantické aliance. Jedná se o největší přesun americké vojenské techniky a vojáků v Evropě od konce studené války. Spojené státy chtějí dát svou přítomností Rusku najevo, že jsou odhodlané bránit své spojence.

anketa jsme ještě spojenci?

Sobotka se po Číně bojí i Ruska: Radar v Česku je pro něj sci-fi

Premiér Bohuslav Sobotka odmítl obnovené úvahy o americkém radaru v Česku jako sci-fi. Argumentoval tím, že by to zhoršilo vztahy s Ruskem. Odmítl také přidat peníze do rozpočtu obrany, jak jsme se jako člen NATO zavázali. Podle Sobotky je do roku 2025 neumíme "smysluplně utratit".

předvolební sliby

Trumpův svět: Zeď s Mexikem, rozpad NATO, zbraně všem

Ve svém předvolebním boji toho Donald Trump nasliboval opravdu hodně, urazil kdekoho a vyhrožoval třeba i tím, že postaví velkou zeď podél hranic s Mexikem proti utečencům. Jak by to mohlo vypadat, kdyby všechno, co sliboval a čím hrozil, splnil? Podívejte se do "Světa podle Donalda Trumpa"...

Chemická jednotka hasičů
Aktualizováno 13.11. 2016 19:00
tajná základna?

VIDEO: Ve Vyškově školí vojáky NATO proti chemickým zbraním

V Česku má být jedno z center pro výcvik odborníků na boj proti chemickým útokům. Tuto informaci zveřejnila ve videu na svých sociálních sítích Severoatlantická aliance. Právě chemickými zbraněmi může podle NATO zaútočit Islámský stát. K výcviku zahraničních vojáků používají terénní pracoviště u Vyškova.