Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Taxikáři
aktualizováno 01.03.
protestní akce

Taxikáři troubili před vládou i magistrátem. Chystají se jednat

Pražští taxikáři dnes opět svolali protestní akci. Hlasitým troubením před Úřadem vlády, ministerstvem dopravy a magistrátem jich asi dvě stovky protestovalo proti alternativním přepravcům typu Uber.

Babiš a Krnáčová rozdávají vánoční rybí polévku
26.02.
Spor o taxíky

Dodržujte české zákony, vyzvali Babiš s Krnáčovou Uber

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a primátorka Adriana Krnáčová (ANO) zaslali dopis šéfovi společnosti Uber Daru Khosrowshahimu. V něm vyzývají, aby firma dodržovala české zákony a své služby provozovala podle nich. Pokud to neudělá, má z Česka odejít. Vyplývá to z dopisu, který premiér s primátorkou odeslali.

Taxikáři blokovali magistrálu
aktualizováno 26.02.
protesty v metropoli

Taxikáři ochromili centrum Prahy. Když na ně poslali odtahovky, ujeli

Pražští taxikáři v pondělí odpoledne opětovně zamířili protestovat do centra města. Cílem tentokrát byla ulice Lazarská, která je významnou křižovatkou tramvajové dopravy. Kvůli protestům nabraly zpoždění téměř všechny linky projíždějící centrem metropole. Pak se taxikáři přemístili na magistrálu, kde je ale vyděsila policie s odtahovými vozy.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Protest taxikářů
20.02.
Budou další protesty?

Ministr Ťok taxikáře nepotěšil. Proti Uberu rychle nezasáhne

Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) chce se sněmovními stranami vypracovat širší novelu zákona o taxislužbě, která by vyřešila situaci kolem fungování alternativních služeb typu Uber. Původně plánoval kvůli protestům pražských taxikářů rychlé prosazení restriktivních opatření vůči alternativním taxislužbám. Na dnešním jednání se sněmovními stranami Ťok neprosadil projednávání novely ve zrychleném řízení.

Protest taxikářů
aktualizováno 14.02.
Protesty taxikářů

Babiš vyzval Uber, aby dodržoval zákon. Vláda chce uspíšit novelu

Vláda se pokusí zrychleně prosadit změny zákona, aby odstranila rozdíly mezi podnikáním taxikářů a provozovatelů alternativních služeb. Taxikáři poté zrušili středeční protest.

Protesty taxikářů proti uberu na nábřeží
aktualizováno 12.02.
Protest proti uberu

Taxikáři blokovali dopravu v Praze! V koloně uvízly i tramvaje

Protestující taxikáři dorazili po 16. hodině na nábřeží, kde začali kroužit mezi Rudolfinem a Národním divadlem. Kolona taxíků záhy začala způsobovat dopravní komplikace. Taxikáři zablokovali silnice i tramvajové koleje. Akce se podle magistrátu účastní zhruba tisíc vozů.

Páteční protest taxikářů
aktualizováno 09.02.
praha den druhý

Komplikace v dopravě! Taxikáři protestovali, ucpávali silnice

Taxikáři se v pátek opět sešli na pražském Strahově, aby dali najevo svůj nesouhlas s přepravními službami typu Uber a Taxify. Oficiální sraz měli ve dvanáct, zhruba o dvě hodiny později vyjeli do ulic hlavního města. Prahou kroužili přibližně do 17. hodiny. Protesty mají pokračovat příští týden.

Protest taxikářů
aktualizováno 08.02.
velké protesty

Stovky taxikářů kroužily po Praze! Na dlouhé kolony pozor i v pátek

Taxikáři protestující proti službám typu Uber odpoledne vyrazili do ulic Prahy. Rozdělili se do dvou skupin, městem kroužili zhruba dvě hodiny. Cílem byla magistrála v okolí I. P. Pavlova. Organizátoři oznámili, že protesty budou pokračovat i v pátek.

Taxikáři protestují proti Uberu! - 7
aktualizováno 07.02.
Už ve čtvrtek

Komplikace v dopravě! Taxikáři chystají velký protest proti Uberu

Řidiči v Praze by se měli ve čtvrtek připravit na dopravní komplikace - v hlavním městě totiž opět chtějí demonstrovat taxikáři. Těm vadí konkurence v podobě alternativních taxislužeb, které využívají mobilní aplikace.

Taxikáři protestují proti Uberu! - 5
aktualizováno 29.12.
Konflikt nekončí

Válka taxikářů a Uberu pokračuje. "Drožkaři" použili lest

Pražští taxikáři mají za sebou další souboj s alternativními přepravci. Přivolali si vozy konkurence a nechali se odvézt do pražské Dlouhé ulice, kde na ně čekali strážníci i policisté.