Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pátrání po osobě
07.07.
Léčil se na psychiatrii

Nebezpečný muž utekl z léčebny. Policie ho dopadla na jihu Čech

Z psychiatrické léčebny v Dobřanech utekl nebezpečný pacient v pátek po 16. hodině. Policisté po něm vyhlásili celostátní pátrání, zároveň ale varovali, aby se ho lidé nepokoušeli sami zastavit. V noci na sobotu muže dopadli.

Obézního pacienta v Zastávce u Brna snesli hasiči plošinou - 9
aktualizováno 02.07.
Po schodech to nešlo

Pacient byl tak obézní, že pro něj museli poslat speciální plošinu!

Zdravotníci z Brněnska si v neděli museli do obce Zastávka volat na pomoc hasiče. Pacient, o kterého se záchranáři starali, byl totiž tak obézní, že nebylo možné ho z prvního patra rodinného domu dostat po schodech.

Policie ČR - ilustrační - 2
aktualizováno 03.07.
Policejní pátrání

Založil požár a uprchl z léčebny. Muže chytili 200 kilometrů daleko

28letý pacient klatovské nemocnice založil v neděli večer na psychiatrickém oddělení požár. V nastalém zmatku se mu podařilo uprchnout. Najít se ho podařilo ve 200 kilometrů vzdáleném Liberci.

Prásk.tv píše:

Jan Měšťák - 1
čtěte o tématu pacient na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Bolest zad
26.06.
odstíny bolesti

Máte problém se zády? Víme, který typ bolesti vás ohrožuje nejvíc

Bolesti zad patří k jedněm z nejčastějších problémů, se kterými se lidé potýkají. Jsou důsledkem současného životního stylu, ke kterému patří jednostranné dlouhodobé přetěžování, statická práce a málo pohybu. Řadu rizik přináší i sedavé zaměstnání. Jaký typ bolesti bychom v žádném případě neměli podceňovat?

Vysoký tlak
17.05.
projděte si příznaky

Vysoký tlak zabíjí, čtvrtina lidí ani netuší, že ho má! Nehrozí vám?

Lidí s vysokým tlakem raketově přibývá. Podle údajů České společnosti pro hypertenzi (vysoký tlak) jím trpí až 40 % Čechů, čtvrtina nemocných přitom o své chorobě vůbec neví.

Nebezpečné spalničky
21.04.
nejvíce zasažené kraje

Tolik nakažených nebylo za celý rok! Kde řádí spalničky nejvíc?

Jen od začátku roku u nás už 90 lidí onemocnělo velmi nebezpečnými spalničkami. Touto virovou infekcí se za pouhé čtyři měsíce nakazilo mnohem více lidí než za celý rok 2016. Kvůli této zákeřné nemoci musela část pražské motolské nemocnice uzavřít příjem pacientů.

Ekaterina Fedyaeva
12.04.
strašlivá smrt

Selhání lékařů: Zaměnili injekce, ženu (24) nabalzamovali zaživa!

Lékaři v ruském Uljanovsku se dopustili tragického omylu. V nemocnici nešťastně zaměnili injekce a ženě (27), která měla podstoupit rutinní operaci, vstříkli do žil formaldehyd. Ten se používá při balzamování mrtvol. Pacientka následně umírala v krutých bolestech několik dní.

Márnice
aktualizováno 10.04.
zanedbání pěče?

Skandál v Ústí! 'Simulanta' poslali z nemocnice dvakrát domů, zemřel

Ústecká Masarykova nemocnice čelí skandálu. Na konci března tamní lékaři poslali dvakrát domů seniora (75), kterému nebylo dobře. Když ho přijali napotřetí, do rána zemřel. Případ nyní řeší policie.

Nemocnice Břeclav
aktualizováno 28.03.
personál na neschopence

Konflikt v Břeclavi: Příbuzní pacienta napadli lékařku a sestry!

Rvačku mezi příbuznými pacienta a personálem nemocnice v Břeclavi začala vyšetřovat policie. Celému incidentu přitom předcházela naprosto běžná situace. Rodina se šla zeptat na stav svého příbuzného, který ležel na oddělení ARO.

Nemocná žena
19.03.
trvá už dva měsíce

Zhorší epidemii chřipky současné mrazy? Zabila už víc lidí než loni!

Letošní chřipková epidemie, která trápí Českou republiku už dva měsíce, pozvolna ustupuje. V některých krajích ale nemocných stále přibývá. Současné mrazivé počasí by ale počet nemocných zvýšit neměl.