Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Převoz pacienta s podezřením na MERS
aktualizováno 06.12.
Vrátil se z Jordánska

Muž hospitalizovaný na Bulovce smrtící MERS nemá, ukázaly testy

U Čecha hospitalizovaného na specializovaném infekčním oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce se podezření na onemocnění MERS nepotvrdilo. ČTK to sdělil vedoucí tiskového oddělení nemocnice Filip Řepa. Pacient podle informací ČTK pobýval v Jordánsku. V Česku byly už tři pacienti s podezřením na nákazu touto nebezpečnou nemocí, proti níž není vakcína ani účinná léčba.

Pacienti rozkrádají nemocnici
aktualizováno 09.11.
To je hnus

Pacienti rozkrádají nemocnici za provozu! Ztrácí se téměř vše

Nepříjemné starosti musí řešit vedení jihlavské nemocnice. Nedávno tam otevřeli nový nemocniční pavilon, jenže z pokojů a společných místností se ve velkém ztrácí vybavení. Podle vedení zdravotnického zařízení ho odnášejí návštěvy i sami pacienti. Škody jdou do desítek tisíc korun.

Lékárna
aktualizováno 02.11.
lékařská novela

Novinka u doktora: Budou vědět o všech lécích, které berete

Ošetřující lékaři a lékárníci možná budou mít přehled o všech lécích, které má pacient předepsané. Předpokládá to novela lékového zákona, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna. Sdílení údajů mezi poskytovateli zdravotní péče má podle vlády zajistit bezpečnější a kvalitnější předepisování léků. Předlohu nyní posoudí hned tři výbory - zdravotnický, ústavně-právní a petiční.

Prásk.tv píše:

Muž snědl lžičku
čtěte o tématu pacient na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Smutná žena - 1
31.10.
měsíc cukrovky

Laďce po přechodu nastalo peklo na zemi! Přežila tři smrtící nemoci

Ladislavě (68) nastartovala obrovské zdravotní problémy menopauza. Rakovina, infarkt, anafylaktický šok, pásový opar a navrch ještě cukrovka. Lékaři se během následujícího měsíce budou snažit na riziko diabetu upozorňovat.

Petře praskla tepna - 3
26.10.
operace mandlí

Petra přežila vlastní smrt! Praskla jí tepna, krev stříkala až do stropu

Českem v uplynulých dnech otřásl případ malého Adama, který málem vykrvácel po operaci mandlí. Redakci TN.cz se ozvala paní Petra, která má podobně hororovou zkušenost. Po zákroku jí praskla krční tepna. Podle svých slov přežila vlastní smrt.

krádež v nemocnici
aktualizováno 21.10.
Neuvěřitelné

Zloděj okradl v Plzni diabetika. Využil toho, že má jen jednu nohu!

Lidský hyenismus. Jinak nelze nazvat jednání muže, který ve fakultní nemocnici na plzeňských Borech okradl bezmocného pacienta. Diabetikovi bez nohy vzal mobil, a dokonce i přístroj na měření hladiny cukru v krvi.

Lékařka
19.10.
Návod pro pacienty

Nevíte, co s vámi lékař dělá? Ministerstvo chystá příručku!

Ministerstvo zdravotnictví sestavuje příručku pro pacienty, kteří by se z ní měli dozvědět, jaká vyšetření a postupy by měl lékař použít při určité nemoci. Příručka bude dostupná na internetu a pacient si díky ní bude moci kontrolovat svého lékaře a případně si na něj i stěžovat. Některým zdravotníkům se to ale moc nelíbí.

Nehoda sanitky - 2
aktualizováno 08.10.
Převážel pacienta

Sanitka s pacientem se převrátila ze silnice, řidič nadýchal alkohol

Sanitka po nehodě ve Větřkovicích skončila v zahradě rodinného domu. Opilý řidič, který převážel pacienta, nezvládl řízení a sanitku převrátil na bok. Policie mu naměřila 0,5 promile.

Komáři - ilustrační foto - 1
aktualizováno 27.09.
Znepokojivý posun

Západonilská horečka v Česku zabíjela! Zemřela seniorka (72)

Zemřel první člověk, který se na českém území nakazil západonilskou horečkou. Jde o dvaasedmdesátiletou ženu, která v inkubační době prokazatelně nebyla v zahraničí.

Domácí ošetřování
21.09.
KALKULAČKY Ošetřovné

Za péči o blízkého máte nárok na tisíce! Vypočítejte, kolik dostanete

Zavedení dlouhodobého ošetřovného způsobilo mezi dávkami na péči o nemocného zmatek. Zatímco ošetřovné můžete čerpat jen devět dní, dlouhodobé ošetřovné až desetinásobnou dobu. Spočítejte si, kolik v příštím roce dostanete.