Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ilustrační foto
28.06.
satelitní snímky

Na jaderné střelnici KLDR je pořádně živo, areál se vylepšuje!

Severokorejský diktátor Kim Čong-un navzdory svému slibu, že je připravený vzdát se atomových zbraní pravděpodobně dále zdokonaluje svůj jaderný arzenál. Naznačují to satelitní snímky americko-korejské výzkumné agentury, které mají zachycovat dostavbu klíčové infrastruktury v areálu jaderného střediska.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 28.05.
Schůzka Trumpa a Kima

Sejdou se nakonec? USA a KLDR stále připravují summit

Přípravy na červnový summit amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una pokračují. A to navzdory rozruchu, který Trump vyvolal svým čtvrtečním oznámením, že schůzku ruší. Své stanovisko totiž zmírnil a připustil, že schůzka v Singapuru je stále reálná. Jeho postoj dovedl prezidenty obou korejských států k tomu, aby se v sobotu nečekaně setkali. Kim dal přitom najevo "pevnou vůli" se s Trumpem sejít.

Korejský summit
aktualizováno 28.04.
korejská krize

Po setkání se objevují pochyby, jestli budou dohody zrealizovány

Záběry ze schůzky severokorejského vůdce a jihokorejského prezidenta uveřejnily televize po celém světě. Už teď se ale diskutuje o tom, jestli ujednané dohody země i zrealizují.

Prásk.tv píše:

Tak to je pecka, hlavní cena za můžskou roli je v Čechách - 1
čtěte o tématu Korea na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Kim Čong-un ve vlaku při první státní návštěvě
aktualizováno 29.03.
vzájemné vztahy

Diplomatický průlom: Schůzka vůdců KLDR a Jižní Koreje se blíží

Vůdci Severní a Jižní Koreje Kim Čong-un a Mun Če-in se sejdou 27. dubna. Na termínu schůzky se dnes při přípravných rozhovorech dohodli zástupci obou stran. První mezikorejský summit po více než deseti letech by se měl uskutečnit v demilitarizované pohraniční zóně v jihokorejské části obce Pchanmundžom.

Cestovatel v čase Noah a Kim Čong-un
25.03.
Co bude v Koreji?

Muž tvrdí, že přišel z roku 2030. Má děsivé proroctví o KLDR

Přišel jsem z roku 2030, tvrdí tajemný muž jménem Noah Novak. Teď prozradil, co v nejbližší době čeká Korejský poloostrov. Za dvanáct let na něm podle údajného cestovatele v čase bude jen jeden stát. A pro Kim Čong-una to není dobrá zpráva.

Zdravé potraviny
aktualizováno 15.02.
Vědecká studie

Překvapivá studie: Vepřové sádlo patří mezi nejzdravější potraviny!

Snažíte se jíst zdravé potraviny? V tom případě zahrňte do jídelníčku i vepřové sádlo. Vědci z Koreji zveřejnili 100 zdravých potravin, které bychom měli pravidelně jíst, a v první desítce se nachází vepřové sádlo.

VÍKEND: Co ochutnají sportovci v Pchjongčchangu
aktualizováno 08.02.

VÍKEND: Tohle ochutnají sportovci v Pchjongčchangu

Podívejte se, co se jí v Koreji a proč tradiční korejské kimči z kvašené zeleniny patří k nejzdravějším jídlům světa.

Vojačky KLDR na přehlídce v Pchjongjangu
aktualizováno 22.01.
Sportovní duch

KLDR a Jižní Korea nastoupí na olympiádě pod jednou vlajkou

Mezinárodní olympijský výbor potvrdil účast Severní Koreje na únorových hrách. KLDR znovu navázala telefonické spojení se svým rivalem a oba státy Korejského poloostrova nastoupí pod společnou vlajkou jako jednotný národ. Symbolem korejské spolupráce je dívčí hokejová reprezentace, složená z hráček z Jižní Koreje i z KLDR.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un
aktualizováno 09.01.
Poprvé od roku 2015

Zástupci obou Korejí se po dvou letech sešli. I kvůli olympiádě

Na linii příměří oddělující oba korejské státy se dnes koná první přímé jednání mezi zástupci Pchjongjangu a Soulu od roku 2015. Informovaly o tom dnes agentury Jonhap či Reuters.

Kim Jong Un instuuje Severokorejce
02.01.
napjaté vztahy

KLDR chce na olympiádu, Jižní Korea je otevřená diskuzi

Zamrzlý vztah Severní a Jižní Koreje se možná dočká lehkého zlepšení, Jihokorejci nabídli svému sousedovi společnou schůzku, na které by se měla probírat možná účast KLDR na zimních olympijských hrách, které začínají začátkem února.