Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tvrdý trest

Při potopení lodi zahynulo 900 lidí, kapitán dostal 18 let natvrdo!

Soud v italské Katánii poslal dnes na 18 let do vězení tuniského kapitána lodi, který loni zavinil smrt téměř 900 uprchlíků ve Středozemním moři. Syřan, kterého přeživší označili za jeho pobočníka, dostal pět let.

Potopená loď na Slapech
Aktualizováno 4.11. 2016 12:57
padlo obvinění

Přeplněný přívoz na Slapech šel ke dnu! Policie řekla, kdo je vinen

Policie ukončila vyšetřování dramatu na slapské přehradě. Na konci července se tam potopil přívoz s desítkami cestujících a jen zázrakem se tehdy nikomu nic nestalo.

Masterchef - Lucie
Aktualizováno 25.8. 2016 10:36
pokrytectví

Nechutné intriky v MasterChefovi! Kapitánka se zachovala jako sketa

Ve včerejším dílu kuchařské show MasterChef Česko si soutěžící poprvé vyzkoušeli týmovou výzvu. Uvařit měli pro legendární skupinu Olympic. Jenže pořad, který by měl být primárně kulinářský, se zvrhnul v nechutnou hru plnou taktiky a intrik.

Prásk.tv píše:

MasterChef - 3
čtěte o tématu kapitán na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

Francesco Schettino - kapitán ztroskotané lodi
Aktualizováno 1.6. 2016 08:19
Odvolací soud

Potvrzeno: Kapitán ztroskotané Concordie jde na 16 let za mříže

Italský odvolací soud v úterý potvrdil trest 16 let vězení pro bývalého lodního kapitána Franceska Schettina, který je odpovědný za ztroskotání výletní lodi Costa Concordia z roku 2012. Při neštěstí zahynulo 32 lidí.

Úžasný nález

Vědci objevili vrak Cookovy lodi! Endeavour zmizela před 230 lety

Američtí archeologové našli vrak lodi HMS Endeavour, na níž se plavil legendární kapitán Cook. V roce 1770 na ní objevil východ Austrálie, o osm let později se ale potopila u pobřeží USA. Pravděpodobnost, že jde o Endeavour, je podle expertů 80 až 100 %.

Parník Bastei
Aktualizováno 13.8. 2015 22:20
křižoval vltavu v praze

Dal si kokain, aby vydržel šichtu. Kapitána parníku už má policie

Kvůli neuvěřitelné hlouposti se dostali drogoví dealeři z Prahy za mříže. Drogy si předávali přímo před policejním vozem, kde byla nainstalována kamera. Jeden z členů gangu byl také kapitánem výletní lodi na Vltavě. Drogy tam prodával a sám pod vlivem kokainu parník také řídil.

tragédie na moři

Policie dopadla kapitána lodi, na které zemřelo 900 uprchlíků!

Italská policie zadržela v pondělí večer kapitána lodi, při jejímž ztroskotání zahynulo o víkendu až 900 lidí. Informovaly o tom dnes světové agentury s odvoláním na italskou prokuraturu.

Tragédie airbusu

Kapitán mohl být hrdinou! Do kokpitu se ale sekerou nedostal

Kapitán německého airbusu A320, který se v úterý zřítil ve Francii, se snažil dostat do pilotní kabiny, kam ho nechtěl pustit druhý pilot, i pomocí sekyry. S odvoláním na bezpečnostní zdroje to dnes uvedl německý list Bild. Ten rovněž napsal, že sedmadvacetiletý druhý pilot před šesti lety trpěl vážnou depresí a byl rok a půl péči psychiatrů. Od té doby byl prý lékaři soustavně sledován.

Prchající kapitán korejského trajektu
Aktualizováno 11.11. 2014 08:27
Jižní Korea

Za smrt 304 lidí dostal 36 let. Kapitán si ale přál trest smrti

Kapitána jihokorejského trajektu Sewol, při jehož dubnové zkáze zahynulo 304 lidí, poslal soud na 36 let za mříže. Sám uvedl, že by si zasloužil trest smrti. Informovala o tom agentura Reuters.

Žalobci nemají slitování

Šibenici! Takový trest chtějí pro kapitána potopeného trajektu

Jihokorejští žalobci požadují trest smrti pro kapitána trajektu Sewol, při jehož potopení letos v dubnu zahynulo 304 lidí, převážně studentů. S odvoláním na soudní zdroje o tom dnes informovaly tiskové agentury.