Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Včely
19.05.
návod pro všechny

Ohrožuje vás roj včel? Hasiče volejte, až když jde o život! TIPY

Pokud se na vaší zahradě usadil roj včel a nejste alergičtí, rozhodně není důvod k panice. Včely samy o sobě neútočí, navíc obvykle do několika hodin až dnů odletí. Co ale dělat, když se usadí? Pokud nejde o život, nevolejte na pomoc hasiče. Riskujete i pokutu.

Roj včel
aktualizováno 22.05.
Rojení včel

Včely mají ideální podmínky k rojení. Žihadlo může i zabít!

Hasiči v těchto dnech řeší stovky případů, které souvisejí se včelami. Počasí včelám přeje, mají dost potravy a tak se mohou rojit. Tímto způsobem se včely množí, jejich roj ale může být nebezpečný.

Jak se rodí včely
22.05.
Úžasné video

Zrození včely: Prvních 21 dní života během 60 sekund

Napadlo vás někdy, jak asi vypadá vývoj včely od vajíčka po dospělého jedince? Amerického fotografa Ananda Varmu ano. Ve spolupráci se včelařskou laboratoří univerzity UC Davies natočil úchvatné časosběrné video z prvních 21 dní v životě včely.

Prásk.tv píše:

Mladík z Indie se včel rozhodně nebojí - 1
čtěte o tématu včela na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Včely na pražském letišti - 12
aktualizováno 09.06.
VIDEO

V Praze na letišti začali stáčet med! Včely sledují kvalitu životního prostředí

Letiště Praha se připojilo k evropským letištím, které provozují vlastní chov včel pro účely biomonitoringu životního prostředí. Hlavním cílem této činnosti je získání nových zdrojů informací o čistotě prostředí v bezprostřední blízkosti letiště. V současné době chová letiště pro tyto účely pět včelstev, která byla umístěna v areálu Jih.

Včelí královna
18.05.
hra s žihadly

Včelí královna: Nahá žena tančí a na těle má 12 tisíc včel!

Nahá žena ladně tančí, zatímco na jejím těle přistává více než dvanáct tisíc včel. Své včelí tance dělá proto, že chce lidem ukázat, aby se nebáli přírody.