Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Otrava rodiny v Plzni - 5
27.11.
Otrava oxidem uhelnatým

Rodičům a třem dětem šlo o život! V domě si pustili elektrocentrálu

U otravy oxidem uhelnatým zasahovali v neděli večer hasiči a záchranáři z Pardubického kraje. Pětičlenná rodina si potom, co jim odpojili elektřinu, doma pustila elektrocentrálu. Matka a tři děti skončily v orlickoústecké nemocnici.

Policie - Ilustrační foto
aktualizováno 19.06.
video riskantní předjíždění

Málem zabil sebe i další řidiče! Po šílenci z Lanškrouna pátrá policie

Kamera autobusu zachytila velmi nebezpečné počínání řidiče na Lanškrounsku, který předjížděl plnou čáru na nepřehledném úseku. Jen těsně minul protijedoucí vozidlo a jen zázrakem nikoho nezabil. Po muži nyní pátrá policie.

Tajná chodba pod zámkem v Lanškrouně
aktualizováno 23.04.
Záhada

Pod zámkem v Lanškrouně vede tajná chodba! K čemu sloužila?

Milovníci záhad upírají pozornost k zámku u Lanškrouna. Vydali se tam odborníci a georadar jim odhalil pod terénem neznámé prostory a nejspíš i chodbu, která by mohla vést až k městu. Existují svědectví, že ještě před 80 lety se jí dalo projít.

Prásk.tv píše:

Ben Cristovao - 2
čtěte o tématu Lanškroun na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená v Dubaji na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Hitem loňské zimní sezóny se jednoznačně staly Spojené arabské emiráty a letošní rok ničím nenapovídá, že by tomu mělo být jinak.

Lanškroun kulturní dům
21.04.
architektonický projekt

Lanškroun bojuje o budoucí podobu kulturního centra

V Lanškrouně se rozhořel boj o budoucí podobu kulturního domu. Zastupitelé si prosadili, že ten stávající neopraví a raději postaví úplně nový. Někteří obyvatelé města s tím ale nesouhlasí.

Inspekce zavřela Lidl v Lanškrouně
21.04.
Naprostý hnus

Trus v regálech a okousané krabice. Inspektoři zavřeli Lidl!

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nařídili okamžité uzavření supermarketu Lidl ve východočeském Lanškrouně. Přímo na regálech s potravinami našli myší trus. Také krabice se zbožím byly značně okousané.

Rozhledna
06.02.
Chátrající rozhledna

Rozhledna je v žalostném stavu, na opravu čeká marně

Ve velmi špatném stavu je rozhledna Lázek u Lanškrouna. Do dva roky opuštěného objektu chodí zloději a i když měl o stavbu v konkurzním řízení zájem svazek obcí a nabízel za ní jeden a půl milionu korun, vítězem dražby se nakonec stala soukromá firma, která ještě milion přihodila. Rozhlednu sice opravit chce, ale neví kdy.

Firma INA Lanškroun
aktualizováno 03.02.
Velká pobídka

Vláda odklepla peníze firmě z Lanškrouna, práci získá až 900 lidí

Vláda dnes schválila investiční pobídku pro společnost INA Lanškroun na rozšíření výroby modulů pro řízení teploty pro automobilový průmysl. V Pardubickém kraji by tak mohlo vzniknout až 900 nových pracovních míst.

Miloš Zeman
aktualizováno 04.11.
prezident cestuje

Zeman ukončil návštěvu Pardubicka, vtipkoval o Ztohoven

Třídenní návštěvu Pardubického kraje má za sebou prezident Miloš Zeman, který na závěr své cesty navštívil dvě východočeská města - Lanškroun a Svitavy.

Nehoda u Lanškrouna
aktualizováno 21.04.
Lanškroun

Smrtelná nehoda: Motorkář se zabil o jedinou značku na silnici

Tragická nehoda se stala dopoledne u Lanškrouna. Pětašedesátiletý řidič nejspíš nezvládl svoji motorku a vylétl ze zatáčky. Zemřel na místě.

1676275
12.08.
Neuvěřitelné!

Výrostci pobodali muže v Lanškrouně kvůli 17 korunám!

Kvůli pouhým sedmnácti korunám skoro vykrvácel tř-apadesátiletý muž. Tři mladíci ho v Lanškrouně několik dnů sledovali, aby ho pak- v jeho bytě okradli a pobodali. Útočníky dopadla policie vzápětí.