Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policie - Ilustrační foto
aktualizováno 19.06.
video riskantní předjíždění

Málem zabil sebe i další řidiče! Po šílenci z Lanškrouna pátrá policie

Kamera autobusu zachytila velmi nebezpečné počínání řidiče na Lanškrounsku, který předjížděl plnou čáru na nepřehledném úseku. Jen těsně minul protijedoucí vozidlo a jen zázrakem nikoho nezabil. Po muži nyní pátrá policie.

Tajná chodba pod zámkem v Lanškrouně
aktualizováno 23.04.
Záhada

Pod zámkem v Lanškrouně vede tajná chodba! K čemu sloužila?

Milovníci záhad upírají pozornost k zámku u Lanškrouna. Vydali se tam odborníci a georadar jim odhalil pod terénem neznámé prostory a nejspíš i chodbu, která by mohla vést až k městu. Existují svědectví, že ještě před 80 lety se jí dalo projít.

Lanškroun kulturní dům
21.04.
architektonický projekt

Lanškroun bojuje o budoucí podobu kulturního centra

V Lanškrouně se rozhořel boj o budoucí podobu kulturního domu. Zastupitelé si prosadili, že ten stávající neopraví a raději postaví úplně nový. Někteří obyvatelé města s tím ale nesouhlasí.

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Inspekce zavřela Lidl v Lanškrouně
21.04.
Naprostý hnus

Trus v regálech a okousané krabice. Inspektoři zavřeli Lidl!

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nařídili okamžité uzavření supermarketu Lidl ve východočeském Lanškrouně. Přímo na regálech s potravinami našli myší trus. Také krabice se zbožím byly značně okousané.

Rozhledna
06.02.
Chátrající rozhledna

Rozhledna je v žalostném stavu, na opravu čeká marně

Ve velmi špatném stavu je rozhledna Lázek u Lanškrouna. Do dva roky opuštěného objektu chodí zloději a i když měl o stavbu v konkurzním řízení zájem svazek obcí a nabízel za ní jeden a půl milionu korun, vítězem dražby se nakonec stala soukromá firma, která ještě milion přihodila. Rozhlednu sice opravit chce, ale neví kdy.

Firma INA Lanškroun
aktualizováno 03.02.
Velká pobídka

Vláda odklepla peníze firmě z Lanškrouna, práci získá až 900 lidí

Vláda dnes schválila investiční pobídku pro společnost INA Lanškroun na rozšíření výroby modulů pro řízení teploty pro automobilový průmysl. V Pardubickém kraji by tak mohlo vzniknout až 900 nových pracovních míst.

Miloš Zeman
aktualizováno 04.11.
prezident cestuje

Zeman ukončil návštěvu Pardubicka, vtipkoval o Ztohoven

Třídenní návštěvu Pardubického kraje má za sebou prezident Miloš Zeman, který na závěr své cesty navštívil dvě východočeská města - Lanškroun a Svitavy.

Nehoda u Lanškrouna
aktualizováno 21.04.
Lanškroun

Smrtelná nehoda: Motorkář se zabil o jedinou značku na silnici

Tragická nehoda se stala dopoledne u Lanškrouna. Pětašedesátiletý řidič nejspíš nezvládl svoji motorku a vylétl ze zatáčky. Zemřel na místě.

1676275
12.08.
Neuvěřitelné!

Výrostci pobodali muže v Lanškrouně kvůli 17 korunám!

Kvůli pouhým sedmnácti korunám skoro vykrvácel tř-apadesátiletý muž. Tři mladíci ho v Lanškrouně několik dnů sledovali, aby ho pak- v jeho bytě okradli a pobodali. Útočníky dopadla policie vzápětí.

1672996
aktualizováno 02.08.
takhle ne!

TÁBOR HRŮZY: Hlad, vši, špína a šikana jako hra

Nedostatek jídla, špína, vši a hry zavánějící šikanou! Takhle mluví o lanškrounském táboře Obora, malí táborníci i jejich rodiče. A své tvrzení doložili fotografiemi. Mnozí rodiče si své děti raději předčasně odvezli. Tábor navštívil štáb TV Nova.