Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Velikonoce v Zoo Praha
03.04.
velikonoce v zoo

Velikonoční nadílku si v pražské zoo užila i zvířata! FOTO UVNITŘ

Velikonoční pondělí si náležitě užila i zvířata v pražské zoo. Nadílka se, tak jako v minulých letech, nevyhnula ani jim!

Velikonoce u čtenářů TN.cz
25.03.
Dekorace ve velkém

Výslužka pro koledníky může vyjít draho. Spočítali jsme to

K Velikonocům neodmyslitelně patří i koledníci. A i kvůli nim si budou muset připlatit hlavně hospodyňky. Přinejmenším by si měly připravit vajíčka, ale ta obyčejná už děti moc nelákají, preferují spíše sladká. Kolega Petr Brzek se proto vydal na nákupy a zjišťoval, na kolik nás takový velikonoční balíček letos vyjde.

Pletení velikonoční pomlázky
25.03.
velikonoce se blíží

EXKLUZIVNĚ: Moderátor TN2 vás naučí uplést skvělou pomlázku!

S Velikonoci je neodmyslitelně spjata velikonoční pomlázka. Řada českých mužů ji ale v dnešní době neumí uplést. A právě pro ty jsme ve spolupráci s moderátorem nočních zpráv TN2 Karlem Kopečkem připravili jednoduchý návod jak na to!

Prásk.tv píše:

Dominika Myslivcová - 6
čtěte o tématu pomlázka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Koledníci
aktualizováno 17.04.
galerie pošlete FOTO čtenářům

Vyrážíte koledovat s pomlázkou? Tohle byste o mrskačce měli vědět

Je Velikonoční pondělí - den spojený s řadou lidových zvyků, v Česku a na Slovensku především s koledou a pomlázkou či mrskačkou. Šli jste dnes už i vy s koledou a pomlázkou? Máte nachystaná vajíčka? Podělte se o ně na fotografiích s dalšími čtenáři TN.cz.

Pomlázka
aktualizováno 05.04.
VIDEO

Ještě nemáte pomlázku? Takhle ji rychle upletete. NÁVOD

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Pro většinu lidí se ovšem Velikonoce staly postupem času spíše svátkem dobrého jídla, koledování a popíjení alkoholu.

pletení pomlázky
aktualizováno 21.04.
Tradice

Cílem velikonoční pomlázky není bolest! Muži tak vyjadřují zájem o ženy

Velikonoční pondělí se v Česku nese ve znamení tradice, při níž muži dopoledne vyplácejí ženy a dívky pomlázkou z vrbového proutí. Za odměnu dostanou malovaná vajíčka, případně sklenku tvrdého alkoholu.