Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zadržení nebezpečného muže v Chrudimi
aktualizováno 20.04.
VIDEO vyhýbal se trestu

Muž nechtěl do vězení, takhle si ho podali policisté!

Muž ze Slovenska byl v pátrání od začátku dubna, známým se přitom chlubil, že dobrovolně do vězení nenastoupí. Díky kvalitní práci kriminalistů už tam ale je. Policisté se s agresivním mužem při zatýkání vůbec nepárali.

Policie ve Francii
07.11.
velká akce

Ve Francii a Švýcarsku zatkli 10 lidí kvůli podezření z terorismu

Celkem deseti lidí podezřelých z přípravy teroristických útoků zatkla policie napříč Francií a ve Švýcarsku, uvádí francouzská média. Policie ani prokuratura v Paříži případ komentovat nechtějí.

Policie zadržela v Dobřanech dva lidi
aktualizováno 13.09.
Záhada v Dobřanech

U plotu školky ležela mrtvola, děti nesměly ven. Policie zatkla dva lidi

Dobřany na Plzeňsku od pondělí žijí děsivou událostí. Za plotem místní mateřské školky totiž ležela mrtvola muže. Místo dlouho ohledávali kriminalisté a drobotina z mateřinky si nesměla hrát na zahradě. Ve středu policisté zatkli dva lidi.

Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Zvýšená polecní přítomnost v britských ulicích
26.05.
teroristický útok

Vyšetřování útoku v Manchesteru pokračuje, policie už zatkla 10 lidí

Policie v Manchesteru oznámila, že v rámci vyšetřování pondělního teroristického útoku zadržela dalšího podezřelého. Počet zatčení tím stoupl na deset. Šéf britského protiteroristického policejního útvaru Mark Rowley v pátek oznámil, že policie pozatýkala "velkou část sítě", která stojí za atentátem, ale je pravděpodobné, že zatýkání bude ještě pokračovat.

Hacker
28.04.
utíkal roky

Mladík lidem z účtú ukradl 3,5 milonu. Roky se skrýval u rodičů

Počítačový hacker, který se v roce 2006 naboural do desítek bankovních účtů klientů České spořitelny a převedl, z nich více než tři miliony korun, půjde na 6,5 roku do vězení. Rozhodl tak ostravský soud. Hacker se dlouhé roky před zákonem skrýval zabarikádovaný v domě svých rodičů.

Zásahová jednotka
aktualizováno 26.04.
policejní manévry

Velká noční razie v Ústí: Lidé doufali, že našli Míšu. Vše je jinak

V Ústí nad Labem v jednom z panelových domů zasahovali policisté. Výsledkem této rozsáhlé akce jsou dva zadržení lidé. Jedná se o muže a ženu. Lidé doufali, že se jednalo o případ ztracené Míši, policie ale sdělila, že se jednalo o zásah takzvaného toxi týmu.

Policie v Německu
14.04.
zásah policie

V Německu zatkli dva muže a ženu, podezřívají je z terorismu

Německá policie v pátek zadržela tři lidi, které podezírá z přípravy teroristického činu. Všichni měli pomáhat již dříve zadrženému německému salafistovi, který plánoval útok proti německým ozbrojeným složkám.

Zatýkání podezřelých z teroristického útoku v metru
aktualizováno 05.04.
velké zatýkání

Výbuch v Petrohradě zabil 14 lidí! Policie zatkla šest podezřelých

V souvislosti s pondělním útokem v Petrohradu, při kterém zemřelo 14 lidí, zatkli ruští vyšetřovatelé šest podezřelých, původem ze střední Asie. Podezírají je z toho, že verbovali své krajany do řad islamistických teroristických organizací.

Alexander Navalnyj byl odsouzen za svolání demonstrace
aktualizováno 27.03.
alexander navalnyj

Dohra demonstrací v Rusku: Vůdce opozice narychlo odsoudili

Vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj byl dnes odsouzen na 15 dní do vězení za údajné neuposlechnutí policejních pokynů během zatčení při nedělním masovém protestu v Moskvě. Krátce předtím stejný soud Navalného odsoudil za organizování nedělní demonstrace k pokutě 20.000 rublů (8700 Kč).

Protesty v Rusku
aktualizováno 26.03.
Demonstrace proti korupci

Obrovské protesty v Rusku: Do ulic vyšly desetitisíce lidí!

Rusko zažívá největší demonstrace za posledních pět let. Do ulic vyšly lidé v desítkách měst. Proti nim se ale postavila policie a došlo i na zatýkání. V Moskvě, kde úřady protesty zakázaly, byl zatčen i hlavní organizátor nepokojů a vůdce tamní opozice Alexej Navalnyj. Právě jeho film o velkém bohatství ruského premiéra Medveděva vlnu protestů odstartoval.