Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Stavební práce na D1
aktualizováno 10.01.
problémový úsek

Dálnici D1 znovu obsadili dělníci! Kolaps nehrozí, uklidňují stavaři

Na dálnici D1 začala oprava vodou vymletého úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude pracovat na sanaci kaveren, k dalšímu omezení dopravy by ale dojít nemělo. Pracovat se totiž bude ve středové části dálnice.

Silničáři pracují v zúžení
aktualizováno 07.01.
Zúžený úsek

Od nedělní půlnoci je D1 zcela průjezdná! Odstraňovali svodidla

Ředitelství silnic a dálnic spustilo provoz na zúženém úseku D1. Silničáři na úseku u Humpolce odstranili všechna betonová svodidla.

Pátrání po osobě
aktualizováno 15.09.
policejní pátrání

Mirka a Matej jsou v pořádku! Pohřešovaný pár našli policisté

Dva dny pátrali policisté po třináctileté Mirce z Vysočiny. Dívku viděli naposledy ve středu ráno, když vyrazila do školy. Tam ale nepřišla. Ve čtvrtek po ní policisté vyhlásili pátrání. Měla být ve společnosti patnáctiletého Slováka Mateje. Policisté se obávali, že by si mladí partneři mohli chtít ublížit.

Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Zkouška
12.02.
úžasný úspěch

Nejlepší angličtinář světa je Matěj z Humpolce! Porazil 18 tisíc lidí

Bezmála 18 tisíc studentů porazil díky svým znalostem angličtiny Matěj Doležálek z gymnázia v Humpolci. V mezinárodní soutěži Best in English obsadil první místo na světě.

Hasiči
aktualizováno 28.08.
škoda 200 tisíc

Dítě si hrálo se zapalovačem: byt v plamenech, rodina v nemocnici!

Žena a čtyři děti v pondělí skončily v nemocnici poté, co jedno z nich způsobilo požár v bytu v Humpolci. Dítě si podle policie hrálo v pokoji se zapalovačem. Pětice lidí se při útěku před plameny nadýchala jedovatých zplodin.

V Chomutově našli policisté mrtvého muže
22.08.
Vražda na Vysočině

V Humpolci našli mrtvého muže (45). Podezřelého zatkli

Zřejmě první letošní vraždu vyšetřují policisté na Vysočině. V pondělí brzy ráno našli na ubytovně v Humpolci tělo pětačtyřicetiletého cizince. Záchranářům se už muže nepodařilo oživit. Policisté zadrželi jednapadesátiletého muže, kterého podezřívají, že má čin na svědomí.

Kněz Marek Marcel Šavel
aktualizováno 10.04.
Bylo tam několik měsíců

Nález těla v nádrži: Policisté už ví, čí tělo v Trnávce objevili

Policisté už ví, čí tělo našla kolemjdoucí v sobotu 1. dubna v nádrži Trnávka na Pelhřimovsku. Mrtvým byl pětačtyřicetiletý farář z Humpolce Marek Marcel Šavel. Pohřešovaný byl od začátku listopadu. Jeho auto i osobní věci se u nádrže našly už na podzim.

Kněz Marek Marcel Šavel
aktualizováno 02.04.
Nádrž Trnávka

Oblíbený kněz záhadně zmizel! Teď našli v nádrži tělo. Je to on?

Ve vodní nádrži Trnávka v sobotu lidé objevili mužské tělo. O koho jde, jak dlouho je muž mrtvý a proč zemřel, kriminalistům odhalí až nařízená pitva. Mohlo by přitom jít o faráře Marka Marcela Šavela z Humpolce, který zmizel na začátku listopadu. Jeho osobní věci se totiž našly poblíž.

Marek Marcel Šavel
04.12.
policejní vyšetřování

Farář z Humpolce záhadně zmizel: V kostele mají tušení, co se stalo!

Už měsíc policisté neúspěšně pátrají po Marku Marcelovi Šavelovi - knězi z Humpolce, který na začátku listopadu záhadně zmizel a od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Spekuluje se o sebevraždě, únosu i násilné smrti.

Nejstarší česká dopravní značka stojí v Humpolci
aktualizováno 02.12.
unikát

Nejstarší česká dopravní značka stojí v Humpolci. A je kamenná!

Pravděpodobně nejstarší dopravní značkou v zemi je tzv. brzdový kámen u Humpolce na Pelhřimovsku a pochází z poloviny 18 století. Značka přikazovala brzdit před prudkým kopcem.