Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zákrok strážníků proti špatně parkujícímu řidiči
aktualizováno 21.05.
video Špatné parkování

Spoutaného muže cpali strážníci pod stůl. V pořádku, míní mluvčí

Po sociálních sítích v Česku koluje od neděle video staršího zákroku pražských strážníků proti muži, který zaparkoval své auto na zákazu zastavení na Václavském náměstí. Záběry rozvířily vášně, někteří lidé považují chování strážníků za nepřiměřené.

Protest taxikářů na Hlavním nádraží - 4
aktualizováno 19.05.
Demonstraci rozpustili

Taxikáři znovu protestovali! Přijeli Uberem, řidiče nahlásili policii

Pražští taxikáři v sobotu odpoledne znovu protestovali. Tentokrát si vybrali Hlavní nádraží, kam nechal magistrát nainstalovat značku zákazu vjezdu pro taxi. Po chvíli značky zmizely, proto taxikáři protest znovu odvolali.

Řidič
21.04.
Paradox

Šoféři přiznají přestupek, i když ho neudělali. Řidičák mají zpět dřív

Řada českých řidičů řeší šílené dilema - mohou totiž zjistit, že je výhodnější přiznat se k přestupku, který ani nespáchali. Řidičský průkaz totiž dostanou zpátky dřív, než kdyby trvali na své nevině a tahali se po úřadech.

Prásk.tv píše:

Jan Čenský
čtěte o tématu přestupek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Pokuta
05.04.
Změna zákona

Za přestupek zákaz pobytu v obci? Senát to chce opět umožnit

Skupina senátorů chce, aby obce dostaly možnost zakázat pobyt lidem, kteří narušují veřejný pořádek. Podobný předpis už v minulosti platil, vloni byl ale zrušen. Zákaz pobytu by hrozil třeba za rušení nočního klidu nebo veřejné pohoršování.

Miloš Zeman na návštevě Olomouckého kraje - 6
20.02.
Protest v Lipníku

Policie zadržela muže za Modlitbu pro Martu. Chyba, tvrdí Šabatová

Za nepřiměřený označila ombudsmanka Anna Šabatová zásah policie, která loni v listopadu v Lipníku nad Bečvou zadržela zvukaře Jaroslava Hensla. Ten při protestu proti prezidentovi Miloši Zemanovi pustil z okna skladbu Modlitba pro Martu.

Policejní kontrola
aktualizováno 29.01.
Pomáhat a chránit?

Policisté vydírali řidiče! Platili jim i za přestupky, které nespáchali

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva pražské policisty z vydírání řidičů. Inspekce tvrdí, že při kontrolách po řidičích požadovali bezdůvodně peníze. Policisté byli obviněni ze zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a vydírání. Hrozí jim až deset let vězení, řekl dnes ČTK mluvčí inspekce Ivo Mitáček.

Lékařka ordinovala pod vlivem alkoholu
21.12.
konec praxe

Dětská lékařka ordinovala opilá, hrozí jí vězení i konec praxe

Vězení a konec lékařské praxe může být trest pro lékařku, která letos v září ordinovala v Dubicku na Šumpersku opilá. Policie právě v těchto dnech ukončila vyšetřování. Lékařku nachytali policisté opilou celkem dvakrát. Nejdřív přímo v ordinaci a pak ještě za volantem v autě. V obou případech jí naměřili přes dvě promile.

Andrej Babiš - kniha
aktualizováno 20.09.
správní řízení

Hnutí ANO hrozí pokuta až 100 tisíc! Kvůli knize Andreje Babiše

Hnutí ANO hrozí pokuta až 100 tisíc korun. Může za to kniha předsedy hnutí Andreje Babiše, která nebyla zpočátku náležitě označena informacemi o zadavateli a zpracovateli. Informoval o tom web iROZHLAS.cz

Pokuta
aktualizováno 04.08.
nehody a pokuty

Dostali jste v Chorvatsku pokutu? Rychle zaplaťte, jinak hrozí vězení

Tisíce Čechů míří na dovolenou k moři vlastním autem. A i když jsou sebevíc opatrní, mohou se stát účastníky dopravní nehody. V takovém případě je důležité vědět, co je třeba udělat. Například v Chorvatsku je totiž praxe jiná než v Česku a za neuhrazení pokut ve stanovené lhůtě můžete skončit i ve vězení.

Močící muž
04.07.
Případ z Brna

Kolemjdoucí bezvládnému muži nepomohl, zato ho pomočil! VIDEO

Policistům v Brně se naskytl pohled na neuvěřitelnou scénu. Než stihli dorazit k bezvládně ležícímu muži, našel ho zjevně opilý kolemjdoucí. Místo toho, aby mu pomohl, se na něj vymočil!