Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policejní kontrola
aktualizováno 05.12.
podepsané zákony

Velká změna, policistům se vrátí možnost domluvy místo pokuty

Policistům se vrátí možnost řešit některé přestupky domluvou, v současném stavu museli policisté viníky pokutovat. Novelu zákona, která domluvu vrací do hry, podepsal ve středu prezident. Ministerstvo vnitra si od změny slibuje snížení administrativní náročnosti.

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek
aktualizováno 25.11.
Místo pěti deset

Přestupek má být až do 10 tisíc! Dárek pro zloděje, zuří prodejci

Dárek pro zloděje - tak nazývají obchodníci nový nápad ministerstva spravedlnosti. Resort chce zvýšit hranici škody, při které je už krádež považována za trestný čin. Nyní je to pět tisíc korun, ministerstvo navrhuje dvojnásobek.

Květiny politiků v koši na Národní třídě v Praze - 1
aktualizováno 21.11.
Narušení piety

Vyhodili květiny politiků do koše, policie vyřkla svůj verdikt

Dvojice, která při připomínkách 17. listopadu v Praze na Národní třídě hodila květiny politiků do odpadkového koše, se podle policie dopustila přestupku proti majetku a občanskému soužití. Případ musí nyní dořešit úřad městské části Praha 1.

Prásk.tv píše:

Vánoční reklama
čtěte o tématu přestupek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Žena cvičí
04.11.
Dopolední rozcvička

Trenér si užíval s gymnastkou v autě, doma na něj čekala rodina

Zatímco na něj doma čekaly tři děti a manželka, devětatřicetiletý americký trenér Scott Vetere si užíval v autě se svou osmnáctiletou svěřenkyní. Kromě své reputace tak může Vetere ztratit i svou svobodu, policie jej i dívku obvinila z výtržnictví a nevhodného chování.

Nahý muž hledal v kašně drobné
19.10.
Brněnský nestyda

Stud ho vůbec netíží! Nahatý lovil mince v kašně, vytáhli ho strážníci

Svou mužnou krásu předvedl obyvatelům Brna nejmenovaný lovec mincí, který si “vydělával“ na živobytí ve vodách kašny Parnas na Zelném náměstí. Jeho tvrdá práce ale vyšla vniveč, strážníci mu vypsali mastnou pokutu. Celou situaci zachytily kamery.

Policejní kontrola
10.10.
poslanecká novela

Domluva místo pokuty, vláda podpořila návrat mírnějších trestů

Policistům se zřejmě vrátí právo řešit méně závažné přestupky domluvou. Vláda ve středu podpořila poslaneckou novelu, která domluvu opět umožní. Ministerstvo vnitra si od změny slibuje zejména snížení administrativní zátěže pro policii.

Řidič vozu - ilustrační
06.09.
Hrozí mu jen pokuta

Řidiče chytila policie pod vlivem drog osmkrát. O řidičák nepřijde

Už po osmé za necelý měsíc přistihli dopravní policisté řidiče, který po silnicích Prostějovska jezdí pod vlivem pervitinu. Přítomnost omamných látek v jeho organismu několikrát potvrdila i lékařská vyšetření - přesto má stále řidičský průkaz a ohrožuje sebe i ostatní.

Řidič autobusu vjel na přejezd i když blikala výstražná světla
aktualizováno 30.08.
riskantní jízda

VIDEO: Řidič vjel na přejezd, i když blikala výstražná světla!

Televizi Nova se podařilo získat video, na kterém je vidět, jak řidič linkového autobusu v Liberci hazarduje se životy cestujících. Palubní kamera natočila, že nerespektuje výstražná světla na přejezdu a vjíždí na něj. Řidič je ale přesvědčený, že červená začala blikat těsně předtím, než na přejezd vjel, on pak musel pokračovat v jízdě.

Briefing Miloše Zemana
14.08.
Ostrá slova

Jste trapní udavači, rozohnil se poslanec kvůli pálení trenek!

Komunistického poslance Zdeňka Ondráčka doběla rozpálili "udavači", kteří si stěžovali na nedávný happening, při kterém prezident Miloš Zeman spálil obří červené trenýrky, které skupina Ztohoven před časem vyvěsila na Hradě. Hradu hrozí až padesátitisícová pokuta.

Nahé koupání
aktualizováno 08.08.
veřejné pohoršení

Vedro v Česku: Ženy už se koupou nahé na ulici!

Teploty v Česku stále nepolevují, a to některé vede k zoufalým činům. V Kralupech nad Vltavou vyřešila žena vedro po svém a šla se nahá zchladit do místní fontánky.