Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lékařka ordinovala pod vlivem alkoholu
21.12.
konec praxe

Dětská lékařka ordinovala opilá, hrozí jí vězení i konec praxe

Vězení a konec lékařské praxe může být trest pro lékařku, která letos v září ordinovala v Dubicku na Šumpersku opilá. Policie právě v těchto dnech ukončila vyšetřování. Lékařku nachytali policisté opilou celkem dvakrát. Nejdřív přímo v ordinaci a pak ještě za volantem v autě. V obou případech jí naměřili přes dvě promile.

Andrej Babiš - kniha
aktualizováno 20.09.
správní řízení

Hnutí ANO hrozí pokuta až 100 tisíc! Kvůli knize Andreje Babiše

Hnutí ANO hrozí pokuta až 100 tisíc korun. Může za to kniha předsedy hnutí Andreje Babiše, která nebyla zpočátku náležitě označena informacemi o zadavateli a zpracovateli. Informoval o tom web iROZHLAS.cz

Pokuta
aktualizováno 04.08.
nehody a pokuty

Dostali jste v Chorvatsku pokutu? Rychle zaplaťte, jinak hrozí vězení

Tisíce Čechů míří na dovolenou k moři vlastním autem. A i když jsou sebevíc opatrní, mohou se stát účastníky dopravní nehody. V takovém případě je důležité vědět, co je třeba udělat. Například v Chorvatsku je totiž praxe jiná než v Česku a za neuhrazení pokut ve stanovené lhůtě můžete skončit i ve vězení.

Prásk.tv píše:

Jan Čenský
čtěte o tématu přestupek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Močící muž
04.07.
Případ z Brna

Kolemjdoucí bezvládnému muži nepomohl, zato ho pomočil! VIDEO

Policistům v Brně se naskytl pohled na neuvěřitelnou scénu. Než stihli dorazit k bezvládně ležícímu muži, našel ho zjevně opilý kolemjdoucí. Místo toho, aby mu pomohl, se na něj vymočil!

Policista vybírá pokutu za překročení rychlosti
aktualizováno 01.07.
co bude jinak

ZMĚNY OD ČERVENCE: Pokuty se zvýší až 10x, porostou také platy

Nižší daně, zvyšování platů, ale také vyšší pokuty za některé přestupky - nejen tyto změny přináší začátek prázdnin. Co všechno je od začátku července jinak? Podívejte se v přehledu.

Panika v restauraci na Staroměstském náměstí
30.05.
samopaly vyděsily

Konvičkova střelba v Praze je bez trestu. Pokutovali jen řidiče

Loňská střelba slepými náboji ze samopalů na Staroměstském náměstí, kterou jako protiislámskou demonstraci zorganizoval Martin Konvička, zůstane nepotrestána. Pokutu dostal jen řidič auta za vjezd na pěší zónu. Střelba, která vyvolala paniku, zůstala bez trestu. Případ je odložený, informuje dnešní Právo.

Alkohol za volantem
29.05.
přehled

Čermák měl po nehodě 1,5 promile! Přestupek nebo trestný čin?

Česko šokovala nehoda fotbalisty pražské Sparty Aleše Čermáka. Kapitán reprezentace do 21 let zničil v noci na neděli svůj vůz. Nadýchal přitom 1,5 ‰ alkoholu. Do jaké hladiny alkoholu v krvi je řízení pod vlivem přestupek a od kdy trestný čin?

Cizinci v zúžení blokovali dálnici
aktualizováno 22.05.
ohrožování provozu

Cizinci mámili z lidí peníze! V autě blokovali zúženou dálnici

V neděli odpoledne došlo k incidentu, který nápadně připomínal praktiky podvodníků, kteří již na českých silnicích působili dříve. Při podobných praktikách tahali šejdíři pod různými záminkami z důvěřivých lidí peníze. V tomto případě trojice mužů žádala peníze na benzín, podle portálu Aktu.cz měli ale peněženky plné. Při svém počínání navíc několikrát ohrozili další řidiče, když například zablokovali dálnici v zúžení.

Policie pátrá po agresivním řidiči
05.05.
Naprostý nesmysl

Policie pátrá po agresivním řidiči! Osoba blízká, vymlouvá se firma

Pražská policie pátrá po agresivním řidiči, který na Uhelném trhu v centru města nejprve vjel do zákazu vjezdu a pak navíc napadl kolemjdoucího, který si jeho jízdu i jednání natáčel a fotil. Agresivní muž řídil služební auto, firma ale odmítá policii prozradit jeho totožnost a vymlouvá se na osobu blízkou.

školák se předávkoval marihuanou
aktualizováno 16.03.
anketa banální případ

Policisté se chlubí zadržením dívky s jointem. Lidé je seřvali

Se zlou se potázali pražští strážníci, když se pokusili na Facebooku pochlubit jedním ze svých zásahů. Za to, že odhalili, zadrželi a v poutech odvedli "dívku kouřící jointa" si to na sociálních sítích pěkně odnesli. Jinak banální zpráva jako z černé kroniky vyvolala bouři kritiky.