Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Písemná zkouška - 3
aktualizováno 19.05.
výsledky maturit

U maturit letos propadlo 10 tisíc studentů! Stěžovali si na češtinu

K letošním maturitám letos zamířilo téměř 62 tisíc studentů a co se matematiky týče, oproti loňskému roku se zlepšili. Maturanti si ale stěžovali hlavně na testy z českého jazyka a na to, že se nedaly stihnout. A jak dokazují výsledky, právě v tomto předmětu se studenti opravdu pohoršili.

Žáci při zkouškách - 1
14.05.
Jednotné přijímačky

Uspěli byste u přijímaček na střední školu? Vyzkoušejte si testy

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) zveřejnilo zadání a výsledky jednotné přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia. Žáci základních škol je psali v polovině dubna. U testů, které studenti psali v náhradním termínu 11. a 12. května, CERMAT zveřejnil jen zadání testů.

Žáci při zkouškách - 1
aktualizováno 26.04.
jednotné zkoušky

Průšvih u přijímaček: Testy si žáci odnesli, za zveřejnění hrozí žaloba

Kvůli jednotným přijímacím testům na střední školy a jejich zveřejnění se rozhořel spor mezi Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a informačním centrem o vzdělání EDUin. CERMAT odmítá zveřejnit testy před skončením náhradních termínů, jenže o ně šlo požádat už po skončení zkoušky. To ale spoustu lidí podle EDUin vůbec netuší, díky čemuž vzniká určitá nerovnost mezi jednotlivými žáky. CERMAT také trvá na tom, že zveřejnění testů je na žalobu.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Přijímací zkoušky
07.04.
Nové přijímačky

Začínají přijímačky na střední školy! Poprvé jsou jednotné! TEST

Příští týden ve středu poprvé odstartují jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Tento typ přijímaček se nebude týkat pouze konzervatoří, uměleckých škol a škol, které nejsou ukončené maturitní zkouškou. Všechny ostatní školy musí dodržet daná pravidla.

Přijímací zkoušky
28.02.
POSLEDNÍ ŠANCE

Končí příjem přihlášek na školy! Zvládli byste přijímačky? TESTY

Posledních pár hodin mají žáci a studenti na to, aby si podali přihlášku na střední nebo vysokou školu. Letos poprvé budou na středních školách jednotné přijímací zkoušky. Žáci, kteří neuspějí, se mohou na jinou školu přihlásit i v druhém kole.

Přijímací zkoušky
aktualizováno 02.02.
Střední školy

Letos startují jednotné přijímačky! Zvládli byste je? Otestujte se!

Žáky základních škol letos poprvé čekají jednotné přijímací testy na střední školy. Půjde o všechna gymnázia i další obory, které končí maturitou. Jednotné budou přijímačky z matematiky a českého jazyka. Otestujte si, zda byste je zvládli!

Žáci při zkouškách - 3
aktualizováno 11.05.
Přijímačky

VELKÝ PŘEHLED: Hledáte střední školu? Tady ještě máte šanci!

Tisíce rodičů po celé republice zažívají v těchto dnech velká zklamání. Jejich potomek se nedostal na vysněnou střední školu. Zatím ale není důvod k panice. Stovky škol vyhlásily druhá kola přijímacího řízení.

Žáci při zkouškách - 1
29.04.
Těžší matematika

Generálka na jednotné přijímačky: Žáci byli horší než loni

Při jednotných přijímacích testech na střední školy měli žáci nižší průměrný výsledek než loni. Bylo to způsobeno hlavně nastavením testů, upozornil na dnešní tiskové konferenci Jiří Zíka, ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat).

Kateřina Valachová vítá prvňáčky
aktualizováno 23.09.
Revoluce ve školství

Vláda schválila revoluční novinky ve školství. Co jim říkáte?

Od září 2017 by měl být povinný poslední rok předškolního vzdělávání, na jaře téhož roku by se měly poprvé konat jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory středních škol a od roku 2021 by měla být pro některé obory povinná maturita z matematiky. Tyto novinky, které ministerstvo školství zapracovalo do návrhu novely školského zákona, dnes schválila vláda.

Žáci při zkouškách - 1
aktualizováno 11.04.
Zkoušky se blíží

Tyhle TESTY budou u přijímaček na gympl. Zvládli byste je?

Na žáky základních škol čekají už za necelých čtrnáct dní přijímací zkoušky, těmi si projdou i někteří páťáci a sedmáci, kteří se hlásí na víceletá gymnázia. Vyzkoušejte si vzorové testy na osmiletá a šestiletá gymnázia.