Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Konec světa
27.11.
Hrozba pro lidstvo

K Zemi se řítí obří asteroid. Srážka hrozí už za pět let, varuje NASA

Ani ne za pět let hrozí Zemi srážka s obrovským asteroidem. Škody by byly tak velké, jako po výbuchu nejsilnější vodíkové bomby, jakou kdy lidstvo vytvořilo. Informuje o tom americká NASA.

Asteroid by mohl být podle vědců mimozemskou sondou
aktualizováno 12.11.
mimozemská loď

Loď "řízená mimozemšťany" ukrývá tajemství: Vrátí se k Zemi?

Mezihvězdný objekt přezdívaný Oumuamua ani po roce od svého objevení nepřestává vědce po celém světě udivovat. Tým z Harvardu přišel s tvrzením, že by se mohlo jednat o mimozemskou sondu, nedaří se totiž vysvětlit celá řada věcí, které o objektu víme.

Asteroid - ilustrační foto
08.11.
Těsný průlet

NASA varuje! Zemi v jeden den těsně minou TŘI velké asteroidy

Hned tři obrovské asteroidy minou tuto sobotu Zemi ve velmi krátké vzdálenosti. Americká vesmírná agentura NASA považuje všechny tři za potenciálně nebezpečné. Vesmírná tělesa se proženou kolem naší planety rychlostí až 38 tisíc kilometrů za hodinu.

Prásk.tv píše:

Supernova
čtěte o tématu asteroid na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Asteroid Oumuamua je první cizí objekt v naší soustavě
aktualizováno 08.11.
byli to mimozemšťani?

Astronom o tajemném doutníku: Je první takový v naší soustavě

Doutníkový "asteroid" Oumuamua vědce nepřestává šokovat. Je to vůbec první vesmírné těleso, které proletělo Sluneční soustavou, aniž by do ní patřilo. Někteří zcela otevřeně říkají, že objekt mohl patřit mimozemské civilizaci.

Asteroid by mohl být podle vědců mimozemskou sondou
06.11.
vědecká studie

Navštívili nás mimozemšťani! Vědci z Harvardu předložili důkazy

Podle vědců z Harvardu asteroid Oumuamua, který kolem Země proletěl minulý rok, mohl být sondou vyslanou mimozemskou civilizací. Asteroid totiž měnil trajektorii i rychlost.

Halloween asteroid
17.10.
Halloween asteroid

Temný asteroid ve tvaru lebky míří k Zemi! Je velký stovky metrů

Po třech letech se k Zemi znovu přiblíží asteroid, který svým tvarem i barvou připomíná lidskou lebku. Nese označení TB145 a Zemi by měl míjet v období kolem Dušiček.

Snímky z asteroidu Ryugu - 3
aktualizováno 27.09.
Vesmírná mise

Takhle to vypadá na asteroidu! Sonda poslala první fotky

Japonská sonda pořídila první fotky a video z asteroidu Ryugu a poslala je na Zem. Na zveřejněných snímcích si můžete vychutnat záběry kamenného povrchu tohoto 280 milionů km vzdáleného vesmírného tělesa.

Záhadný asteroid Rjugu
24.09.
Mise na asteroid

Japonští roboti skáčou po letícím asteroidu a posílají na Zemi fotky!

Vědcům se dostaly do rukou první snímky z povrchu asteroidu Rjugu. Dvěma robotům z japonské vesmírné sondy se na něm podařilo úspěšně přistát. Sonda má za úkol asteroid prozkoumat a v roce 2020 z něj na Zem dopraví vzorky ke zkoumání.

Rover přistává na asteroidu Ryugu
aktualizováno 23.09.
první obrázky

Ohromný úspěch! Japonci vysadili na asteroidu poskakující rovery

Dva rovery japonské sondy Hajabusa 2 úspěšně dosedly na asteroid Ryugu, historický úspěch oznámila vesmírná agentura v sobotu. Jeden z robotů již poslal na Zemi úžasnou fotografii z přistání, rovery dokonce už po asteroidu začaly poskakovat.

asteroid
22.08.
Hrozba z vesmíru

K Zemi se blíží obří asteroid, má průměr 160 metrů, varuje NASA

Asteroid 2016 NF23 s odhadovaným průměrem 160 metrů se podle NASA blíží k Zemi a je potenciálně nebezpečný. Kdyby zasáhl Zemi, dokázal by zničit město a zabít miliony lidí.