Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman ve sněmově
27.12.
PŘEHLED ZMĚN

Prezident podepsal důležité zákony, ovlivní životy většiny z nás

Ačkoliv tráví dovolenou na zámku v Lánech, podepsal prezident Miloš Zeman ve čtvrtek pět nových zákonů. Větší ochrany se dočkají třeba klienti směnáren, kteří budou moci odstoupit od transakce, pokud zjistí, že je směnárník napálil. Jízdné se přesune do snížené desetiprocentní sazby DPH. Na zelenou naftu pak dosáhne více zemědělců.

Kolony na D1
aktualizováno 22.12.
Problémy pro řidiče

Poslanci našli řešení dálnice D1! Zakázat kamiony v levém pruhu

Problémy s dálnicí D1 trápí řidiče už několik dní, tvořily se dlouhé kolony a lidé strávili v autech i hodiny. Komplikace způsobily také kamiony, které na dálnici uvízly a nemohly odjet. Poslanci v pátek zveřejnili návrh, jak tento problém vyřešit. Chtějí zakázat kamionům na dálnicích jízdu v levém pruhu.

Poslanecká sněmovna
14.11.
přehled

E-neschopenky, přímá volba: Poslanci schválili důležité zákony

Poslanci dnes na svém zasedání schválili novelu zákona, která má chránit klienty směnáren. Ti budou nově moci do tří hodin stornovat výměnu peněz.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Poslanecká sněmovna
03.11.
Zvýšení o 20 procent

Kvůli těmto poslancům vzrostou jejich platy! Podívejte, kdo byl pro

Zvýšení platů o 20 procent si poslanci de facto odhlasovali tím, že odmítli rychlejší projednání novely, která by nárůst zbrzdila. Novelu sice předložila menšinová vláda ANO, pro urychlení ale hlasovali pouze dva členové strany. Podívejte se, jak hlasovali další poslanci.

Neschopenka
02.11.
odloženo

Poslanci řešili e-neschopenky! Měly být spuštěny příští rok

Sněmovna v prvním kole projednávání podpořila odklad projektu elektronické neschopenky. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) by měl být nově spuštěn nejdříve od roku 2020. Zrušení startu projektu od příštího roku má přinést novela zákona o pojistném na sociální zabezpečení, kterou dnes dolní komora poslala k posouzení svému sociálnímu výboru.

Andrej Babiš ve sněmovně
25.10.
Kontroverzní návrh

Politici mění zákon o informacích. Tajil by, kdyby něco provedli

Poslanci budou v pátek hlasovat o kontroverzní vládní novele zákona, která by podle expertů mohla vést k citelnému omezení práva na informace. Pokud návrh projde, může se v budoucnu stát, že by se veřejnost nemusela dozvědět například o průběhu soudů s politiky nebo jinými veřejnými osobnostmi.

Cirkus - 2
25.10.
Zákaz zvířat v cirkusech

"Zvířata z klece jsou na ni zvyklá," tvrdí cirkusáci. O novele netušili

Ministerstvo zemědělství plánuje novelu zákona, která by zakázala vystupování zvířat v cirkusech. Podle principálů je ale nikdo nepřizval k diskuzi a žádný zástupce cirkusů není ani ve zřízené expertní skupině. Novela je navíc podle nich založena na lžích aktivistů.

Lékárna
23.10.
Falešné léky

Změna pro lékárníky: Pravost léků budou možná muset ověřovat!

Lékárníci asi budou muset ověřovat pravost vydaných léků. Budou srovnávat zvláštní kód na krabičce s údaji v celoevropském úložišti. Povinnost zavede vládní novela, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna.

Důchody - 2
18.10.
Průzkum

Senioři v Česku živoří na hranici chudoby! Tisíce jich řeší exekuce

Chudoba a zadlužení trápí stále více českých seniorů. Podle průzkumu je na vině především exekuce, která postihla až 120 tisíc lidí ve věku nad 60 let. Čtyřicet procent seniorů má tři a více exekucí, desetina více než deset. Problémy však mají i lidé ve věku 50 – 60 let, exekuční řízení je vedeno proti 167 tisícům. Oproti průměru Evropské unie máme příliš vysoké náklady, díky kterým senioři často končí i na ulicích.

Obvazy a zdravotnické pomůcky
03.10.
ušetří stamiliony

Tyto zdravotní pomůcky nově bez doplatků! Novelu schválili poslanci

Sněmovna dnes schválila novou úpravu úhrad zdravotnických prostředků. Novela o veřejném zdravotním pojištění by měla lidem ušetřit podle vlády stamiliony korun na spoluúčasti, víc pomůcek bude bez doplatků.