Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Obvazy a zdravotnické pomůcky
03.10.
ušetří stamiliony

Tyto zdravotní pomůcky nově bez doplatků! Novelu schválili poslanci

Sněmovna dnes schválila novou úpravu úhrad zdravotnických prostředků. Novela o veřejném zdravotním pojištění by měla lidem ušetřit podle vlády stamiliony korun na spoluúčasti, víc pomůcek bude bez doplatků.

Divoká prasata
aktualizováno 15.09.
Až dva tisíce za kus

Ministerstvo zvažuje zástřelné pro myslivce kvůli prasečímu moru!

Už více než rok bojují myslivci na Zlínsku s prasečím morem. Přesto se zatím nepodařilo stavy černé zvěře výrazně snížit. Ministerstvo zemědělství proto teď zvažuje, že zavede plošné vyplácení zástřelného.

Důchodce
aktualizováno 22.08.
KALKULAČKA Růst penzí

Poslanci schválili zvýšení penzí! Spočítejte si, kolik nově dostanete

Poslanci se po prázdninové pauze znovu sešli ve Sněmovně. Odsouhlasili zvýšení důchodů o tisíc korun lidem nad 85 let, přilepší si důchodci s malou penzí. Změní se také složení důchodů, což se odrazí ve valorizaci.

Obchodní sdělení

Chcete změnit operátora? SAZKAmobil nabízí tarify s levným voláním a spoustou dat k tomu

Volání zdarma a k tomu i královská porce mobilních dat. To jsou hlavní výhody, které najdete v nabídce SAZKAmobilu. Teď navíc běží soutěž, ve které sto zákazníků vyhraje měsíční tarif, který půjde na účet operátora.

Rakovina
18.08.
nové pravomoci

Chybí specialisti, kvůli cukrovce i rakovině budete moct k praktikům

Pacienti už nebudou muset v některých případech chodit ke specialistům. Řadu výkonů totiž zvládnou praktičtí lékaři. Ti budou moct léčit například pacienty s cukrovkou nebo budou moci provádět preventivní kontroly u lidí s ukončenou onkologickou léčbou. Ministerstvo zdravotnictví si od tohoto kroku slibuje zefektivnění zdravotního systému.

Rozestavěné domy v Brně
aktualizováno 14.08.
Chtějí stavět jinde

Novela stavebního zákona brzdí výstavbu v Brně! Developeři zuří

Brněnští developeři se zlobí. Jejich projekty totiž brzdí novela stavebního zákona, která měla vydávání stavebních povolení urychlit. V Brně to ale má opačný efekt, protože úředníci magistrátu řízení protahují a na stavební povolení se čeká několik měsíců nebo i celý rok.

Čeští vojáci v Afghánistánu
06.08.
Novela zákona

Rodiny padlých vojáků dostanou miliony. Stát zaplatí i za pohřeb

Pozůstalí po padlých vojácích mají teď alespoň jednu jistotu - stát se o ně dokáže finančně postarat. Loni vešla v platnost novela, která zvyšuje odškodnění pro manželku, děti i rodiče. Stát uhradí také náklady spojené s pohřbem.

Písemná zkouška - 2
aktualizováno 30.07.
Úprava státní maturity

Ministerstvo plánuje změny v maturitách. Toto bude jinak!

Ministerstvo školství plánuje upravit státní maturitu. Změny budou spíše kosmetické, pro studenty by asi nejvýraznější novinkou mělo být, že na vypracování didaktického testu a písemné práce z češtiny dostanou více času. Návrh vyhlášky dostaly k připomínkování další ministerstva, kraje či profesní organizace.

ústavní soud
19.07.
O výhodu míň

Přestupková imunita pro ústavní soudce skončí, schválil Senát

Ústavní soudci přijdou po vzoru poslanců a senátorů o úplnou přestupkovou imunitu. Senát dnes schválil hlasy 52 z 56 přítomných členů vlastní novelu, která změnu předpokládá. Předloha zamíří k podpisu prezidentovi.

Důchodce
aktualizováno 19.07.
Penzijní reforma

Senátoři odmítli vyšší důchod nad 85 let. Chtějí přilepšit více lidem

Senátoři vrátili důchodovou novelu do Poslanecké sněmovny. Chtějí, aby penze vzrostla o tisíc korun všem seniorům, kteří čerpají důchod 25 a více let. Poslanci navrhovali, aby důchod stoupl pouze seniorům starším 85 let.

důchody
aktualizováno 18.07.
Novela zákona

Důchodci nad 85 let si možná polepší. Rozhodnou senátoři

Důchodci starší 85 let by mohli dostávat 1000 korun měsíčně navíc. Novelu takového zákona budou už ve čtvrtek projednávat senátoři. Někteří z nich se k návrhu vyjádřili už s předstihem.