Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Silné bouřky
Aktualizováno Dnes 11:42
mapa dorazí ve čtvrtek

Silné bouřky se ženou na střední Evropu! Tohle nás čeká v ČR

S nejvyšší pravděpodobností už ve čtvrtek zasáhnou střední Evropu intenzivní bouřky doprovázené krupobitím, vydatným deštěm a silným větrem. Meteorologové očekávají i vznik nejsilnějších bouřek na světě, tzv. supercel. Jakou silou deštivé počasí zasáhne Česko, prozradila meteoroložka Dagmar Honsová.

Bouřky
Aktualizováno 16.6. 2017 18:52
prudký déšť

Česko zasáhly bouřky a krupobití! Kdy dorazí k vám? MAPY SRÁŽEK

V noci na pátek dorazily do Česka bouřky, které byly na některých místech hodně silné. Pršet nepřestalo během celého dne. Bouřky postupovaly přes naše území zvolna k východu.

Supercela nad polem - Ilustrační foto
Aktualizováno 8.6. 2017 09:26
počasí na víkend

PŘEDPOVĚĎ: Dočkáme se tropů, teplé počasí ale přeruší bouřky

Teploty budou klesat a stoupat jako na houpačce. Ve čtvrtek začne do Česka proudit teplý vzduch, v pátek bychom se mohli dočkat až tropické třicítky, už v sobotu ale může teplota klesnout o 10 stupňů. S vysokými teplotami k nám také dorazí bouřky, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Bouřky a kroupy
Aktualizováno 7.6. 2017 10:13
výstraha

Silné bouřky a vítr lámaly stromy, déšť zatopil sklepy!

Do Česka v úterý vtrhly silné bouřky, které byly na některých místech doprovázeny krupobitím a přívalovými dešti s krupobitím. Na Rychnovsku přívalový déšť zatopil sklepy i autodílnu, silný vítr lámal stromy po celé republice.

Bouřky a kroupy
Aktualizováno 4.6. 2017 21:36
Krupobití, silný vítr

Meteorologové zpřísnili výstrahu! Silné bouřky, vítr, hrozí záplavy

Meteorologové zpřísnili sobotní výstrahu před silnými bouřkami. Nyní uvádí, že nebezpečí velmi silných bouřek je na části území Česka vysoké. Výstraha se týká tří okresů Olomouckého a jednoho okresu Moravskoslezského kraje.

Bouřky
Aktualizováno 3.6. 2017 21:33
Extrémní počasí

Varování meteorologů: Česko zasáhnou silné bouřky

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali v sobotu dopoledne výstrahu před silnými bouřkami. Ty mají v průběhu neděle zasáhnout Moravu a Slezsko. Bouřky budou doprovázet přívalové srážky, silný nárazový vítr a kroupy.

předpověď na víkend

Tropy dlouho nevydrží. Přijdou bouřky a ochladí se o 10 stupňů

Dneškem začíná meteorologické léto a i teploty podle toho dnes budou vypadat. Na některých místech mohou stoupat k 29 °C, o víkendu bude ještě tepleji. Ochladí se začátkem příštího týdne, a to až o deset stupňů.

Blesky
Aktualizováno 31.5. 2017 13:04
Bláznivé počasí

Přes Česko se prohnaly bouřky,  napočítali přes 30 tisíc blesků

Po úterních tropických teplotách zasáhly Česko večer a v noci na středu prudké bouřky doprovázené silným větrem a místy i krupobitím. Hasiči se nezastavili, nejvíce zásahů bylo u větrem vyvrácených stromů. Velké problémy byly třeba na Vysočině.

Tropy a Bouřky
Aktualizováno 31.5. 2017 08:58
sledujeme online MAPY SRÁŽEK

Česko drtily silné bouřky a kroupy! Někde hrozily i povodně

Tropické teploty v úterý drtily Česko, meteorologové ale varovali před silnými bouřkami, které na české území měly přijít v úterý odpoledne. Nejhorší měla být situace v Libereckém, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Ve Slezsku dokonce hrozily povodně.

Bouřky
Aktualizováno 30.5. 2017 08:47
výstraha meteorologů

Do Česka se ženou silné bouřky! Kdy udeří u vás? MAPY SRÁŽEK

Česko dnes čeká první tropický den letošního roku. Znamená to, že teploty se dostanou nad hranici 30 °C. Nejtepleji bude v úterý, kdy se rtuť teploměru zastaví až na 33 °C. Už dnes ale mohou teplé počasí narušit bouřky.