Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Letiště
13.08.
Zrádné počasí

Horko ovlivňuje leteckou dopravu, problémy dělají i bouřky!

Současné horko dělá problémy i leteckým společnostem. Teplotní výkyvy a proudění vzduchu mají na leteckou dopravu velký vliv. Piloti musejí před vzletem vědět, kde se nachází trysková proudění a zda díky nim ušetří palivo, nebo naopak.

Bouřky
aktualizováno 13.08.
týdenní předpověď

Po vedrech dorazily do ČR bouřky! Meteorologové: Extrémy nekončí

Pondělí má být sice podle meteorologů nejteplejším dnem celého týdne, odpoledne ale vtrhly do Česka první bouřky, které místy doprovází krupobití a přívalový déšť. Spolu s nimi má přijít i prudké ochlazení, odborníci na počasí varují před dalšími extrémy.

Horko a bouřky
aktualizováno 12.08.
varování ČHMÚ

Přijdou tropy a silné bouřky! Výstraha varuje i před kroupami

Po velmi krátkém ochlazení nás opět čeká pořádné vedro, meteorologové kvůli tomu vydali hned tři výstrahy. Varování před vysokými teplotami je od pondělí platné pro celou republiku, kvůli vysokým teplotám by se také mohly objevovat silné bouřky. Stále také platí varování před nebezpečím požárů.

Prásk.tv píše:

Mytí rukou Ilustrační foto
čtěte o tématu bouřky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Houbař
aktualizováno 11.08.
Suché Česko

Pomohly bouřky a lijáky houbám? Mykoložka popsala situaci

Středeční silné bouřky daly houbařům naději, že se konečně zase budou moci vypravit do lesa a sesbírat si dost "paliva" na smaženici nebo houbové řízky. Mykoložka Tereza Tejklová ovšem varuje, že ani takovéhle průtrže mračen nebudou stačit.

Bouřka v Německu
aktualizováno 10.08.
Německo, Francie

Západní Evropu zasáhly bouře! Ochromily dopravu, hrozí tornáda

Západní Evropu zasáhly silné bouřky. V Německu ochromily bouře a déšť dopravu. Na půl hodiny musel být přerušen provoz na letišti ve Frankfurtu, stojí také vlaky, na dálnicích se tvoří kolony. Na jihu Francie kvůli hrozbě evakuovali kempy.

Následky bouřek a přívalových dešťů na Blanensku - 1
aktualizováno 09.08.
Následky lijáků

Hasiči po bouřce uklízeli spadlé stromy i bahno ze silnic

Silné bouřky a lijáky ve středu zaměstnaly hasiče po celé republice. V řadě krajů absolvovali desítky výjezdů. Uklízeli popadané stromy, čerpali vodu ze sklepů nebo ze zatopených silnic.

Bouřky v Česku
aktualizováno 08.08.
mapy srážek platné výstrahy

Silné bouřky udeřily na Česko! Vítr lámal stromy, padaly kroupy

Česko ve středu odpoledne zasáhly silné bouřky s prudkým deštěm. Postupovaly od západu k severovýchodu. Nejhorší byla situace ve středních Čechách včetně Prahy. Meteorologové před bouřkami nadále varují.

Spadlý strom přes silnici
aktualizováno 05.08.
Platila výstraha

Česko zasáhly bouřky. Padaly kroupy, voda zaplavila sklepy

Silné bouřky zasáhly v sobotu večer hned několik regionů v Česku. Meteorologové před nimi vpodvečer vydali varování. S bouřkami přišly přívalové deště a silné krupobití. V nočních hodinách se situace uklidnila.

Zásah hasičů u spadlého stromu v Mošnově - 5
aktualizováno 28.07.
Výstraha meteorologů

Do Česka se přihnaly bouřky! Padaly stromy, hasiči čerpali vodu

Úmorná horka přerušily v pátek odpoledne bouřky. Ty podle radarů zasáhly především na Karlovarsku, Olomoucku a také jižní Moravě. Meteorologové před nimi ale vydali výstrahu pro celé území republiky.

Tropy vystřídají bouřky
aktualizováno 26.07.
předpověď na víkend

Vlna veder pokračuje! Prodloužili výstrahu, hrozí kolapsy i požáry

I o víkendu nás čeká tropické počasí. Teploty se budou během soboty i neděle pohybovat lehce nad 30 stupni Celsia, téměř dvacítku pak budou atakovat také v noci. Horko jen místy naruší bouřky.