Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřky, ochlazení
aktualizováno dnes 07:43
následky bouřek

Začalo astronomické léto, v Česku meteorologové naměřili -1,2 °C!

Začalo astronomické léto. A počasí si s námi opravdu pohrává. Zatímco první letní den byl ještě tropický a Českou republiku trápily silné bouřky, dnešní ráno bylo opravdu mrazivé. Například na Březníku naměřili -1,2 °C. Kvůli silným bouřkám skončilo 17 tisíc domácností v Česku bez elektřiny.

Bouřky
aktualizováno dnes 06:45
víkendová předpověď

Českem se prohnaly bouřky. 17 tisíc domácností bylo bez proudu

Bouřky doprovázené silným větrem zasáhly ve čtvrtek odpoledne území České republiky. Na Mladoboleslavsku narazil vlak do stromu. S popadanými stromy bojovali hasiči i na dalších místech. Večer meteorologové varovali před velmi silnými bouřkami na Moravě. Kvůli větru zůstalo přes 17 tisíc domácností bez elektřiny.

Bouřky
aktualizováno 20.06.
výstraha ČHMÚ

Do Česka se přiženou bouřky! Provází je silný vítr, varuje ČHMÚ

Meteorologové ve středu odpoledne vydali výstrahu před bouřkami, silným větrem a vysokými teplotami pro velkou většinu České republiky. Varování je platné až do zítra, na jihu Moravy navíc platí výstraha před požáry.

Prásk.tv píše:

Mytí rukou Ilustrační foto
čtěte o tématu bouřky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Horko
15.06.
Předpověď na víkend

Letní teploty se vracejí, v neděli ale pozor na bouřky a kroupy!

Po krátkém ochlazení nás opět čeká hodně teplý víkend. Pokud ale plánujete výlet, zkuste ho stihnout už v sobotu - v neděli by vám totiž pobyt venku mohly překazit silné bouřky.

Supercela v závěrečné fázi u Vodňan
aktualizováno 12.06.
bouřky a kroupy

Česko zasáhly letošní nejsilnější supercely! UNIKÁTNÍ FOTKY

Českou republiku v noci na dnešek zasáhly silné bouřky, které postupovaly od jihozápadu směrem k severovýchodu. Nejvážnější situace byla na jihozápadě Čech, kde se prohnaly minimálně tři mohutné supercelární bouřky doprovázené krupobitím.

Eva a rodina
aktualizováno 11.06.
zpověď dramatické chvíle

Eva utíkala s dětmi před tornádem do polí: "Znovu jsme se narodili!"

Otřesný zážitek má za sebou rodina z Plzeňska, která musela při nedělním řádění bouřek urychleně hledat úkryt před silným vichrem. Ten přišel zcela nečekaně a začal lámat stromy a ničit střechy. Podle příbuzných šlo o tornádo, před kterým tři dospělí a dvě děti byli nakonec nuceni utíkat do polí.

Horko a vichřice
aktualizováno 12.06.
počasí letní předpověď

Ničivá horka a devastující bouřky. Česko čeká peklo, varují experti!

Česko bude v následujících měsících čelit jednomu extrému počasí za druhým. S varováním přišli američtí a britští meteorologové, podle kterých přijdou dlouhotrvající vedra i devastující bouřky, ty nejsilnější přitom bude provázet krupobití a tornáda.

Praha Anděl 9.6. 2018
aktualizováno 10.06.
Zrádné počasí

Bouřky udeřily znovu! V Praze v sobotu zabily nejméně jednu ženu

Bouřky v sobotu udeřily na Česko neobvyklou silou. Na mnoha místech se museli obyvatelé vypořádat s přívalovým deštěm a krupobitím. V Praze si dokonce živel vyžádal jeden lidský život. Meteorologové varovali i před nedělními bouřkami.

Policie hledá dva pohřešované příznivce geocashingu
aktualizováno 09.06.
počasí

Do Česka se přihnaly silné bouřky! Živel si vyžádal lidský život

Do Česka se přihnaly bouřky, které bičovaly velkou část republiky. Objevovaly se kroupy i přívalový déšť. Meteorologové neustále upravovali výstrahy, platil dokonce vysoký stupeň nebezpečí. Nejhorší situace byla podle Českého hydrometeorologického ústavu na Bruntálsku, Šumpersku a Semilsku. Výstraha před silnými bouřkami platí pro celou republiku. V Praze si přívalový déšť vyžádal lidský život.

Bouřky a kroupy
aktualizováno 07.06.
Výstraha meteorologů

Silné bouřky zasáhnou celou ČR! O víkendu udeří i s krupobitím

Meteorologové znovu varují před silnými bouřkami, výstraha platí pro celou republiku. Bouře očekávají odborníci od pátečního poledne až do nedělního pozdního večera. Mohou přinést přívalové srážky a kroupy.