Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - ochlazení
14.09.
předpověď na víkend

Na Moravě si užijí letní počasí, pak se prudce ochladí a bude pršet

Ve čtvrtek si na východě republiky užijí letní počasí, možná to úplně poslední. Teploty budou stoupat až k 25 stupňům. Pak se ale prudce ochladí a o víkendu bude jen kolem 17 stupňů, k tomu se navíc přidá déšť.

Počasí - horko/bouřky
01.09.
Bouřky vs. sucho

Počasí znovu rozdělilo republiku! V Čechách prší, na Moravě je 25 °C

Počasí znovu rozdělilo republiku na dvě naprosto rozdílné poloviny. Čechy zasáhly v posledních dnech silné bouřky a stále vytrvale prší. Naopak na Moravě a ve Slezsku si lidé stěžují na horko a sucho.

Blesk. Ilustrační foto
aktualizováno 30.08.
Experti varují

Výstraha ČHMÚ: Tepla ukončí prudké bouře s kroupami a lijáky!

Republiku ve čtvrtek zasáhnou silné bouřky, varuje Český hydrometeorologický ústav. Bouřky přinesou ochlazení a také trvalý déšť.

Prásk.tv píše:

Mytí rukou Ilustrační foto
čtěte o tématu bouřky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

U Volyně po sesuvu půdy vykolejil osobní vlak
aktualizováno 28.08.
Řádění počasí

Bouřky se prohnaly jihem Čech, v Rakousku varovali před tornády

Na jih Čech v neděli odpoledne dorazily velmi silné bouřky doprovázené větrem a krupobitím. Kvůli sesuvu půdy na Strakonicku vykolejil osobní vlak, jinde popadaly stromy a ucpaly se kanály.

Počasí - horko/bouřky
aktualizováno 27.08.
předpověď

VÝSTRAHA: Silné bouřky, kroupy a vedro, varují meteorologové

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Výstraha je v platnosti od nedělního poledne do deseti hodin večer.

Počasí - léto - 2
24.08.
předpověď na víkend

O víkendu se vrátí tropické počasí! Objevit se ale mohou také bouřky

Po chladnějším pracovním týdnu se o víkendu konečně dočkáme oteplení. Na Moravě dokonce mohou teploty stoupat až k 34 stupňům. Už dnes mohou do Čech dorazit přeháňky a bouřky.

Tragédie na festivalu v Rakousku
aktualizováno 19.08.
smrtící bouřka

Tragédie na festivalu v Rakousku: Dva mrtví, desítky zraněných!

Nejméně dva lidé zemřeli a asi 50 dalších se v noci na sobotu zranilo v době konání festivalu na severozápadě Rakouska. Udeřila silná bouřka, která strhla festivalový stan. Několik lidí se zranilo vážně.

Bouřky se prohnaly Českem - 7
aktualizováno 20.08.
řádění živlů

Následky bouřek: Tisíce lidí byly bez proudu. Mohou padat stromy!

Předpovědi meteorologů se vyplnily a Českou republiku v noci na sobotu zasáhly bouřky doprovázené silným větrem, které napáchaly škody zejména na Vysočině a na jihu Čech. Na některých místech se bouralo, tisíce domácností se ocitly bez proudu, některé železniční spoje nejezdí a lesníci ze Šumavy varují i před možnými pády stromů.

Déšť
aktualizováno 19.08.
Výstraha ČHMÚ

Do Česka dorazily v noci bouřky, doprovázel je velmi silný vítr

Meteorologové varují před vlnou silných bouřek, která večer udeřily hlavně na západě Čech. Doprovodí je přívalový déšť, který může zvedat hladiny menších toků. Pro východ republiky platí výstraha před vysokými teplotami.

Bouřky a horko
aktualizováno 17.08.
varování meteorologů

VÝSTRAHA: Do Čech vtrhnou bouřky, Moravu zasáhnou tropy

Moravu v pátek čekají tropické teploty, na některých místech může rtuť teploměrů stoupat až k 34 stupňů Celsia. Do Čech naopak dorazí silné bouřky. Meteorologové před nimi dokonce vydali výstrahu.