Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 31.08.
Kauza Čapí hnízdo

"Zatajili důkazy," tvrdí Faltýnek a Babiš. O zbavení imunity nežádali

Lídři hnutí ANO Andrej Babiš ani Jaroslav Faltýnek nepožádali o zbavení poslanecké imunity poté, co imunitní výbor sněmovny doporučil jejich vydání k trestnímu stíhání. Oba čelí podezření kvůli čerpání evropských dotací pro Farmu Čapí hnízdo. Podle nich se ale jedná o účelovou kampaň.

Miloš Zeman: Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 25.08.
kauza čapí hnízdo

Zeman brání Babiše a opřel se do policistů. Ti si to nenechali líbit!

Prezident Miloš Zeman je přesvědčený, že načasování policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo je víc než podezřelé. Prohlásil, že jde o policejní provokaci a vyšetřovací orgány mohly být zneužity k politickým účelům. To vyšetřovatelé ale zásadně odmítají.

Petr Bendl a David Rath v kauze Čapí hnízdo
aktualizováno 21.08.
nejasnosti kolem dotací

Kauza Čapí hnízdo: Na policii skončili i exhejtmani Bendl a Rath!

Bývalí středočeští hejtmani Petr Bendl a David Rath museli na policii, aby podali vysvětlení ohledně dotací pro Farmu Čapí hnízdo. Pod vedením Bendla hejtmanství padesátimilionovou dotaci pro farmu schválilo, za jeho nástupce Davida Ratha ji pak vyplatilo. Kvůli dotaci chce policie stíhat šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Prásk.tv píše:

Sloh žáka 5. třídy
čtěte o tématu kauza na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Banka garantuje výhodnější půjčku!

Sberbank CZ snížila RPSN FÉR půjčky na 4,99 % a garantuje výhodnější sazbu celou dobu splácení.

Tělocvik
19.08.
dotační kauza

Sportovní svazy v problémech: Chybí peníze na nájmy i výplaty

České sportovní svazy jsou v problémech. Nemají prý dostatek peněz na provoz. Tvrdí to Česká unie sportu. Kvůli vyšetřování kauzy kolem sportovních dotací se zpozdilo jejich vyplácení z ministerstva školství a většina peněz stále chybí. Podle unie, která byla v případu také obviněna, celá věc sport v Česku poškozuje.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 17.08.
rozdělování dotací

Kauza Čapí hnízdo: O imunitě Babiše a Faltýnka rozhodne výbor

Už zítra se začne rozhodovat o politické budoucnosti jednoho z nejkontroverznějších českých politiků poslední doby. Mandátový a imunitní výbor sněmovny bude totiž poprvé rozhodovat o tom, zda doporučí vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka z hnutí Ano k trestnímu stíhání. Policisté je chtějí stíhat za údajný dotační podvod spojený s farmou Čapí hnízdo.

Robert Fico
aktualizováno 16.08.
netransparentní dotace

Dotační kauza na Slovensku: Fico chce hlavu ministra školství

Slovenský ministr školství Peter Plavčan po aféře spojené s podezřením z netransparentního rozdělování evropských dotací patrně skončí ve funkci. Premiér a předseda nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Robert Fico dnes oznámil, že požádal šéfa koaliční Slovenské národní strany (SNS) Andreje Danka, která Plavčana na vládní post dosadila, aby mu předložil návrh na nového ministra školství. SNS minulý týden vyvolala krizi ve tříčlenné vládní koalici, když oznámila vypovězení koaliční smlouvy.

Opencard
16.08.
Obří zakázka

Kauza Opencard míří do ztracena. Politici nejspíš trestu uniknou

Kauza elektronické kartičky Opencard, která se v průběhu let stala synonymem pro zpackaný, předražený a velmi podezřelý projekt, míří do ztracena. Praha se náhrady škody nedočká, politici trestu uniknou.

GIBS
aktualizováno 15.08.
zneužití databáze

Skandál policie: Šéf vyšetřovatelů v tržnici Sapa si jel vlastní kšefty

Velký skandál se řeší u pražské policie. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zadržela vedoucího policejního týmu Regulátor, který se zaměřuje na trestnou činnost v tržnici Sapa. Místo chytání zločinců prý vydělával na organizaci poznávacích prohlídek areálu pro veřejnost. Navíc měl nezákonně získávat informace z policejní databáze. V poutech skončil i jeden z jeho podřízených.

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 19.07.
svědecká výpověď

Trestní kauza OKD: Soud si předvolal premiéra Sobotku

Soud, který dnes pokračoval v projednávání trestní kauzy spojené s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září. Sobotka, který v době prodeje státního podílu OKD zastával post ministra financí, bývá kvůli údajně nevýhodnému rozhodnutí terčem kritiky. Výtky dlouhodobě odmítá a trvá na tom, že stát akcie prodal za tržní cenu.

Soud s Petrem Kramným - listopad
aktualizováno 14.06.
Cesta za 200 tisíc

Nová fakta: Takhle vyšetřovala policie smrt Kramných v Egyptě

Takhle pracuje česká policie! Podle zjištění spolku Šalamoun stála cesta kriminalistů, kteří v Egyptě vyšetřovali smrt Moniky a Klárky Kramných, více než 200 tisíc. A výsledek? Pár fotek a žádné důkazy.