Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Radek Vondráček a Jaroslav Faltýnek
01.12.
Výrok předsedy sněmovny

Soudci se pustili do šéfa poslanců Vondráčka! Tohle mu vyčítají

Soudci se prostřednictvím své unie důrazně ohradili proti prohlášení předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Ten prohlásil, že se zrušením poslanecké imunity je potřeba počkat, až "budeme mít jasně nezávisle pracující policii a státní zastupitelství". Podle Soudcovské unie Vondráček zpochybnil, že je Česko právním státem.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
30.11.
kauza čapí hnízdo

Vydání šéfů ANO odročeno. Není jasné, kdy se bude jednat

Sněmovna dnes odročila rozhodování o vydání předsedy a prvního místopředsedy hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka a poslance ODS Bohuslava Svobody k trestnímu stíhání do doby, až se k policejním žádostem vyjádří mandátový a imunitní výbor. S těmito body se plénum muselo vypořádat, když na ně v programu schůze přišla řada.

Kapela Ortel na Slavících 2016
aktualizováno 28.11.
Kauza pokračuje

Kabát vrací Slavíka! Organizátoři řekli, proč vyřadili hlasy pro Ortel

Předávání Slavíků se ani letos neobešlo bez kontroverze. Vlnu nevole a kritiky vyvolalo vyřazení hlasů pro kapelu Ortel a jejího zpěváka Tomáše Ortela. Skupina Kabát se dokonce rozhodla cenu vrátit. K celé kauze se teď vyjádřila i agentura Musica Bohemica, která anketu organizuje.

Prásk.tv píše:

Sloh žáka 5. třídy
čtěte o tématu kauza na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Cyntoia Brown
23.11.
pomoc od celebrit

V 16 letech zabila svého věznitele. Má si odpykat 51 let v kriminále

Cyntoie Brownové (29) bylo pouhých 16 let, když byla prodána pasákem, přezdívaným Kutthroat (Hrdlořez), realitnímu makléři Johnny Allenovi z Nashvillu jako sexuální otrokyně. Ze strachu o vlastní život ho zastřelila. Soud ji udělil doživotí za vraždu a prostituci. Ve vězení si odpykává svůj trest a na další soud má nárok až za 51 let. Celebrity jako Kim Kardashian, Rihanna a Cara Delevingne se nyní dovolávají spravedlnosti a vyzývají příslušné orgány, aby jí trest prominuly. Podle nich je v případě Cyntoii doživotí nesmysl.

Žena na nákupu
aktualizováno 16.11.
dvojí kvalita potravin

Je Česko popelnicí Evropy? Ne vždy je pravda, co se říká

O tom, že jsou v jednotlivých evropských zemích potraviny různě kvalitní, se toho napsalo již mnoho. Češi si často stěžují, že jsme popelnicí Evropy a že někteří výrobci cíleně šidí potraviny určené pro český trh. Leckdy se ale jedná o zcela smyšlené kauzy či pomluvy.

Lithium
04.11.
předvolební kauza

O zásoby lithia se strany praly, po volbách už skoro nikoho nezajímá

Asi největším tématem předvolebních sporů bylo lithium. V Česku jsou podle odhadů asi tři procenta světových zásob v hodnotě tří bilionů korun. Když před volbami podepsal ministr průmyslu s australskou firmou memorandum o jeho budoucí těžbě, vyvolalo to neuvěřitelnou vlnu sporů, kauzou se zabývala média, vláda i Sněmovna. Teď po volbách to vypadá, že těžba lithia prakticky nikoho nezajímá.

David Rath u soudu
26.10.
nový soud

David Rath dál kritizoval soudce, ten jednání odročil na neurčito!

Krajský soud v Praze ve čtvrtek odročil na neurčito opětovné projednání kauzy Rath. Středočeský exhejtman obviněný z manipulace s veřejnými zakázkami měl námitky na podjatost soudu i samotného Roberta Pacovského. A protestovali i někteří obhájci.

David Rath u soudu
aktualizováno 25.10.
den třetí nové projednání

Rath u soudu znovu útočil na soudce. Máte strach, vpálil mu!

Krajský soud v Praze ve středu už třetím dnem zasedal kvůli kauze středočeského exhejtmana Davida Ratha, kterou Nejvyšší soud nařídil znovu projednat a to i s dříve zamítnutými klíčovými důkazy - odposlechy. Rath už v pondělí a úterý hovořil více než deset hodin a jeho monolog a urážky musel soudce Robert Pacovský poslouchat i dnes.

David Rath u soudu
aktualizováno 23.10.
krabice s miliony

Rathovy stížnosti jsou nekonečné, soudce musel přerušit líčení!

Středočeský exhejtman David Rath se v pondělí opět dostavil ke Krajskému soudu v Praze, který od úplného začátku řeší jeho korupční kauzu. Rath už byl odsouzen v roce 2015 na 8,5 roku vězení, odvolací soud ale rozsudek později zrušil. Nejvyšší soud případ nařídil řešit znovu. Rath se dnes jen několik minut po zahájení líčení pustil do soudce, kterého obvinil z "hrubé podjatosti". Jeho stížnosti nebraly konce.

Hlasování v Senátu
12.10.
Kdo bude těžit?

Kauza lithium otřásá politickou scénou. Senátoři jednali do noci

Nenadřazujte své politické zájmy nad zájmy České republiky - tak by se dalo shrnout včerejší jednání Senátu, který se až do pozdních nočních hodin zabýval kauzou lithium. Podepsání memoranda o spolupráci australské firmy a státu v těžbě se v posledních dnech stalo předvolebním tématem.