Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žena na nákupu
aktualizováno 16.11.
dvojí kvalita potravin

Je Česko popelnicí Evropy? Ne vždy je pravda, co se říká

O tom, že jsou v jednotlivých evropských zemích potraviny různě kvalitní, se toho napsalo již mnoho. Češi si často stěžují, že jsme popelnicí Evropy a že někteří výrobci cíleně šidí potraviny určené pro český trh. Leckdy se ale jedná o zcela smyšlené kauzy či pomluvy.

Lithium
04.11.
předvolební kauza

O zásoby lithia se strany praly, po volbách už skoro nikoho nezajímá

Asi největším tématem předvolebních sporů bylo lithium. V Česku jsou podle odhadů asi tři procenta světových zásob v hodnotě tří bilionů korun. Když před volbami podepsal ministr průmyslu s australskou firmou memorandum o jeho budoucí těžbě, vyvolalo to neuvěřitelnou vlnu sporů, kauzou se zabývala média, vláda i Sněmovna. Teď po volbách to vypadá, že těžba lithia prakticky nikoho nezajímá.

David Rath u soudu
26.10.
nový soud

David Rath dál kritizoval soudce, ten jednání odročil na neurčito!

Krajský soud v Praze ve čtvrtek odročil na neurčito opětovné projednání kauzy Rath. Středočeský exhejtman obviněný z manipulace s veřejnými zakázkami měl námitky na podjatost soudu i samotného Roberta Pacovského. A protestovali i někteří obhájci.

Prásk.tv píše:

Sloh žáka 5. třídy
čtěte o tématu kauza na Prásk.tv
Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

David Rath u soudu
aktualizováno 25.10.
den třetí nové projednání

Rath u soudu znovu útočil na soudce. Máte strach, vpálil mu!

Krajský soud v Praze ve středu už třetím dnem zasedal kvůli kauze středočeského exhejtmana Davida Ratha, kterou Nejvyšší soud nařídil znovu projednat a to i s dříve zamítnutými klíčovými důkazy - odposlechy. Rath už v pondělí a úterý hovořil více než deset hodin a jeho monolog a urážky musel soudce Robert Pacovský poslouchat i dnes.

David Rath u soudu
aktualizováno 23.10.
krabice s miliony

Rathovy stížnosti jsou nekonečné, soudce musel přerušit líčení!

Středočeský exhejtman David Rath se v pondělí opět dostavil ke Krajskému soudu v Praze, který od úplného začátku řeší jeho korupční kauzu. Rath už byl odsouzen v roce 2015 na 8,5 roku vězení, odvolací soud ale rozsudek později zrušil. Nejvyšší soud případ nařídil řešit znovu. Rath se dnes jen několik minut po zahájení líčení pustil do soudce, kterého obvinil z "hrubé podjatosti". Jeho stížnosti nebraly konce.

Hlasování v Senátu
12.10.
Kdo bude těžit?

Kauza lithium otřásá politickou scénou. Senátoři jednali do noci

Nenadřazujte své politické zájmy nad zájmy České republiky - tak by se dalo shrnout včerejší jednání Senátu, který se až do pozdních nočních hodin zabýval kauzou lithium. Podepsání memoranda o spolupráci australské firmy a státu v těžbě se v posledních dnech stalo předvolebním tématem.

Andrej Babiš
aktualizováno 09.10.
Další hádky

Kauza lithium: Babiš hrozí Havlíčkovi trestním oznámením!

Kauza Lithium hýbe českou politickou scénou. V pondělí kvůli memorandu, které podepsal ministr průmyslu Jiří Havlíček s australskou firmou kvůli možné těžbě lithia, svolal tiskovou konferenci šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 31.08.
Kauza Čapí hnízdo

"Zatajili důkazy," tvrdí Faltýnek a Babiš. O zbavení imunity nežádali

Lídři hnutí ANO Andrej Babiš ani Jaroslav Faltýnek nepožádali o zbavení poslanecké imunity poté, co imunitní výbor sněmovny doporučil jejich vydání k trestnímu stíhání. Oba čelí podezření kvůli čerpání evropských dotací pro Farmu Čapí hnízdo. Podle nich se ale jedná o účelovou kampaň.

Miloš Zeman: Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
aktualizováno 25.08.
kauza čapí hnízdo

Zeman brání Babiše a opřel se do policistů. Ti si to nenechali líbit!

Prezident Miloš Zeman je přesvědčený, že načasování policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo je víc než podezřelé. Prohlásil, že jde o policejní provokaci a vyšetřovací orgány mohly být zneužity k politickým účelům. To vyšetřovatelé ale zásadně odmítají.

Petr Bendl a David Rath v kauze Čapí hnízdo
aktualizováno 21.08.
nejasnosti kolem dotací

Kauza Čapí hnízdo: Na policii skončili i exhejtmani Bendl a Rath!

Bývalí středočeští hejtmani Petr Bendl a David Rath museli na policii, aby podali vysvětlení ohledně dotací pro Farmu Čapí hnízdo. Pod vedením Bendla hejtmanství padesátimilionovou dotaci pro farmu schválilo, za jeho nástupce Davida Ratha ji pak vyplatilo. Kvůli dotaci chce policie stíhat šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.