Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Horská služba čtyřkolka
aktualizováno 15.02.
Horská služba

Po nárazu do čtyřkolky lyžař zemřel. Záchranář si vyslechl trest

Člena Horské služby uznal odvolací soud spoluvinným za smrt padesátiletého lyžaře na ještědské sjezdovce. Lyžař narazil do záchranářské čtyřkolky, která jela k zásahu. Záchranář se rozhodl podat k rozsudku dovolání. Horská služba nyní vydala k případu vyjádření.

Muž, který se podílel na záchraně chlapce ve Španělsku
01.02.
Pád do šachty

První slova muže, který vyhrabal mrtvého Julena: Z toho mrazí!

Dva týdny hrůzy zažívali rodiče dvouletého Julena, který spadl do šachty. Čekali na jeho záchranu a ve skrytu duše stále doufali, že je jejich chlapec naživu. Po několika komplikacích se záchranářům k chlapci nakonec podařilo dostat. Jako první u něho byl Nicolas Rando, kterému se sice ulevilo, že chlapce konečně našli, ale bylo mu líto, že už nebyl naživu.

Rozhovor se záchranářem Michalem Haškem
aktualizováno 09.12.
Exkluzivní rozhovor

Michal zasahoval u nehody s 29 zraněnými. Takhle to popisuje

V polovině října došlo na Pardubicku k vážné dopravní nehodě, při které skončil linkový autobus převrácený na boku v příkopu. Jak probíhala záchrana šedesáti cestujících a co je při zásahu nejtěžší prozradil v rozhovoru záchranář Michal Mašek, který byl na místě.

Prásk.tv píše:

Záchranka - 1
čtěte o tématu záchranář na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Muž zaútočil nožem na prodavačku
aktualizováno 03.12.
Nebezpečné profese

Prodavačky, taxikáři, záchranáři: U těchto povolání jde často o život!

Prodavač v provozovnách, které jsou otevřené v noci, patří k nejrizikovějším zaměstnáním u nás. Na vrcholu žebříčku jsou ale i taxikáři nebo záchranáři.

Sanitka. Ilustrační foto
05.09.
Neuvěřitelný postřeh

Nadlidské reflexy: Záchranář chytil ženu padající z okna ve 4. patře!

Nervy z oceli a neuvěřitelný postřeh prokázal ve středu dopoledne záchranář v Hradci Králové. V posledním okamžiku totiž dokázal chytit ženu, která se chtěla zabít a vyskočila z okna ve čtvrtém patře.

Psa, který zachránil lidi ze sutin po zemětřesení v Itálii, někdo otrávil!
04.08.
Zločin

Pes Kaos zachraňoval lidi po zemětřesení. Někdo ho otrávil!

Smutnou zprávu oznámil na svém Facebooku majitel německého ovčáka Fabiano Ettore, jehož pes předloni zachraňoval lidi během zemětřesení v italském městě Amatrice. Neznámý pachatel psa otrávil. Případem se nyní zabývá policie, informovala v pondělí agentura AP.

V okolí Athén řádí rozsáhlé lesní požáry - 4
aktualizováno 25.07.
79 obětí, 150 zraněných

Ohnivé peklo v Řecku: Lidé při vzpomínkách na požáry omdlévají

Řecko se vzpamatovává z nejhorších požárů za posledních 10 let. Ty si vyžádaly nejméně 79 mrtvých a více než 150 zraněných. Záchranáři stále prohledávají ohořelé budovy a auta. Počty obětí tak možná ještě porostou.

Chlapci z jeskyně uctili památku zesnulého potápěče
aktualizováno 16.07.
Položil za ně život

Děti z jeskyně o smrti potápěče netušily! Plakaly a takhle ho uctily

Chlapci, kteří byli uvězněni v jeskyni v Thajsku, se pomalu vrací k běžnému životu. Zatím stále zůstávají v nemocnici, podle lékařů jsou ale v naprostém pořádku. Rozesmutnila je ale zpráva o smrti záchranáře, který jim nesl kyslík. O jeho oběti vůbec netušili.

Záchrana chlapců z jeskyně
aktualizováno 13.07.
Slova útěchy

Při jejich záchraně přišla o muže. Teď poslala dětem emotivní vzkaz!

Manželka bývalého potápěče thajského námořnictva, který položil za záchranu 12 dětí a jejich trenéra život, promluvila. Popsala, jak jí statečný partner chybí, a poslala vzkaz zachráněným chlapcům.

Richard Harris - 1
aktualizováno 11.07.
Záchrana v Thajsku

Lékař zůstal s chlapci v jeskyni, po záchraně ho postihla tragédie!

Australský lékař Richard Harris hrál v záchraně thajských chlapců zásadní roli. Právě on rozhodl o tom, že ven z jeskyně nejdříve půjdou nejslabší děti. Podle záchranářů jim tím zachránil život. Z úspěšné akce se ale neradoval dlouho.