Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2231376
14.01.

Střepiny 13. 1. 2019

Desátý rok od žhářského útoku ve Vítkově. Jak dnes žije rodina tehdy dvouleté Natálky? A jak se daří jí? Poslechněte si exkluzivní rozhovor. Ve Střepinách můžete vidět také první díl našeho seriálu k 25. výročí televize Nova - Václav Havel a jeho éra. Jak na ni vzpomíná jeden z jeho nejbližších spolupracovníků? A nevyzpytatelné počasí. Extrémy v zimě i v létě a živelné pohromy v exotických destinacích. Co na to říkají klimatologové?

Požár trampolínového centra v Praze - 9
aktualizováno 10.11.
Řádící plameny

Policie: Halu v Praze podpálil žhář, případ si převzala kriminálka!

Na spáleniště, které zůstalo v pražských Vysočanech po rozsáhlém požáru trampolínového centra, dorazili v sobotu ráno vyšetřovatelé policie i hasičů. Odpoledne došli k závěru, že mohutné inferno má na svědomí žhář!

Hasič. Ilustrační
aktualizováno 08.11.
akční hasič

Mladík chtěl být nejlepší hasič. Kolegové ho dodnes proklínají

Titul hasič roku chtěl nejspíš získat 21letý mladík z Brněnska. Aby měl co hasit a mohl se před kolegy blýsknout, sám oheň zapaloval. Popelem lehly dva lesy a pět stohů slámy.

Prásk.tv píše:

Charles Hollingsworth - 1
čtěte o tématu žhář na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Hořící budova ve Svitavách
aktualizováno 12.10.
Žhářství

Chtěl se pomstít, podpálil dům. A ochromil železniční dopravu!

Svitavským policistům se podařilo dopadnout žháře, který podle nich před necelými dvěma týdny podpálil opuštěný dům poblíž důležitého železničního koridoru. Plameny staré silo zničily a požár na řadu hodin ochromil vlaky mezi Čechami a Moravou.

Kostel v Gutech - 2
14.08.
Žhářství v Gutech

Vzácný kostel shořel před rokem. Pojišťovna církvi vyplatila balík!

Vzácný dřevěný kostel v Třinci-Gutech pomalu vstává z popela poté, co ho před rokem zapálila trojice žhářů. Historický svatostánek byl pojištěný na sumu 20 milionů korun. Jak velkou část této sumy už pojišťovna církvi vyplatila?

Údajný žhář Forrest Gordon Clark
09.08.
požáry v kalifornii

Ohnivé peklo v USA měl způsobit jediný muž. Je to zrůda, tvrdí hasič

Americká policie zadržela 51letého muže, který je podezřelý ze založení jednoho z nejmohutnějších požárů, který sužuje Kalifornii. Letošní lesní požáry jsou nejničivější v historii státu.

V okolí Athén řádí rozsáhlé lesní požáry - 3
aktualizováno 27.07.
ohnivé peklo

Požáry v Řecku možná založil žhář. 85 lidí zemřelo, stovky zraněných

Dosavadní vyšetřování tragických požárů v Řecku nasvědčuje tomu, že ohně někdo založil úmyslně. A to na třech různých místech zároveň. Počet obětí vzrostl na 85 a dvě desítky lidí se stále pohřešují.

Dobrovolný hasič zapaloval požáry na Českolipsku
aktualizováno 17.07.
děsivá msta

Konec žháře v Dubé, požáry zakládal bývalý dobrovolný hasič

Kriminalisté z České Lípy udělali přítrž žhářským útokům, které sužovaly okolí obce Dubá. Za devíti požáry stojí tamní dobrovolný hasič. Jeho motivem byla podle všeho msta kolegům za to, že ho ze sboru nedávno vyhodili.

Požár lesa u Semína - 1
aktualizováno 11.07.
Ohromné škody

Obec obchází žhář! Od jara už vyvolal na sedm požárů

Nejspíš už sedm požárů má na svědomí žhář, který zapaluje lesy v okolí Přelouče. Místní hasiči ani policisté zatím nevědí, o koho jde, přestože už sami kolem Strašova a Semína hlídkují. Škoda jde do statisíců korun.

Požáry v Litvínovské čtvrti Janov
aktualizováno 10.07.
výjezdy hasičů

Pět dní a pět velkých požárů, na jediný dům nejspíš útočí žhář!

Popáté během pouhých několika dnů hořelo v jednom panelovém domě v Litvínovské čtvrti Janov. Jde o nechvalně proslulou oblast, kde žijí převážně sociálně slabí a nepřizpůsobiví obyvatelé. Podle hasičů jde zřejmě o útok žháře.