Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Originální chodníčky v zahradách
Aktualizováno 22.6. 2017 15:51
Rady a tipy

Originální chodníky z kamenů, které budou ozdobou vaší zahrady

Při návrhu zahradních cest a chodníků můžete plně uplatnit svoji fantazii a tvořivost. Na výběr máte různé druhy materiálů, které se dají kreativně kombinovat. Inspiraci najdete v naší galerii.

Tipy pro horké dny

Snášíte špatně tropická vedra? 6 tipů jak přežít letní hic

Extrémní teploty zasáhly celé Česko. Někdo vedro miluje, někomu stačí pár minut a má "dost". Pro všechny ale platí tyto tipy, jak se v těchto dnech spolehlivě osvěžit a čemu se raději vyhnout.

děti v nouzi

Víte, jak se pozná týrané dítě? Počet obětí je opravdu alarmující!

Počet týraných a zanedbávaných dětí dramaticky roste. Oproti roku 2010 stoupl počet obětí o 60 procent, podle expertů i tak ale zůstává většina případů neodhalena.

Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

RECEPTY

Vyzkoušejte chutné domácí pomazánky z arašídů a čokolády

Pomazánky z čokolády a oříšků si někteří lidé dávají rádi nejen ke snídani. Přinášíme vám tři chutné recepty, díky kterým si můžete tyto sladké pochoutky připravit sami. Vyzkoušejte domácí arašídovou, čokoládovou a také sušenkovou pomazánku!

video letní osvěžení

Alkohol a letní horka? Rady, na co si dát pozor! ROZHOVOR

Chaty, chalupy, dovolené nebo hudební festivaly. Tady všude se v létě popíjí alkohol. Konzumace alkoholu a vysoké teploty ale můžou být rizikovou kombinací. Jakým nápojům se přes léto raději vyhnout jsme se vyrazili zeptat nutriční terapeutky Jitky Tomešové.

návod pro všechny

Ohrožuje vás roj včel? Hasiče volejte, až když jde o život! TIPY

Pokud se na vaší zahradě usadil roj včel a nejste alergičtí, rozhodně není důvod k panice. Včely samy o sobě neútočí, navíc obvykle do několika hodin až dnů odletí. Co ale dělat, když se usadí? Pokud nejde o život, nevolejte na pomoc hasiče. Riskujete i pokutu.

úžasná proměna

Muž předělal starý kontejner na krásný bazén pro rodinu! FOTKY

Plánujete, že si na léto pořídíte vlastní bazén, ale nechcete do něj investovat hodně peněz? Zkuste použít vyřazený kontejner. Inspiraci můžete najít u šikovného Američana, který tento nápad vyzkoušel na vlastní zahradě.

Rady odborníků

Braňte děti před Modrou velrybou: Policie vydala návod pro rodiče

Policie varovala veřejnost před nebezpečnou Modrou velrybou. Hry, která se rychle šíří, se obávají lidé po celé Evropě. Podle britských odborníků je důležité naučit děti se bránit proti tlaku vrstevníků a naučit je říkat ne. Připravili návod pro nezletilé a jejich rodiče.

Vysoký tlak
Aktualizováno 11.5. 2017 21:15
epidemie neriskujte zdraví!

Vysoký tlak ohrožuje rekordní počet Čechů! RADY, jak ho snížit

Vysoký tlak se u lidí šíří jako epidemie. Pojišťovny zaznamenávají prudký nárůst pacientů s tímto onemocněním, jen VZP hlásí přes 200 tisíc nových případů za poslední tři roky. Vysokému tlaku přitom lidé mohou do velké míry předcházet zdravým životním stylem, na prevenci navíc mohou dostat i finanční příspěvky.

Poštípání od štěnic
Aktualizováno 27.4. 2017 09:53
krvežíznivý hmyz

Česko zamořily štěnice! Jak je poznat a účinně se jich zbavit?

Krvežíznivé štěnice zamořily některá místa České republiky. Nejhorší stav je v Mostě, kde se štěnicemi bojuje každá třetí domácnost. Štěnice řádí také v Libereckém a Plzeňském kraji a také na Brněnsku.