Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Petr Přikryl
aktualizováno 22.01.
Rady experta

Nenaleťte při nákupu ojetého auta! Odborník poradil, jak na to

Zájem o ojetiny stále roste. Jaké jsou nejčastější chyby při nakupování ojetého vozu a podle čeho hledat? Kdy se vyplatí auto opravit a kdy už ne? Na to odpovídal host úterní Snídaně s Novou Petr Přikryl, předseda Asociace prodejců použitých automobilů – autobazarů.

Plato vajec
11.01.
Užitečné rady

Mýty o třídění odpadu: Plato od vajec do papíru rozhodně nepatří!

Rozbilo se vám doma zrcadlo a hned po myšlence, že budete mít sedm let neštěstí, vás napadlo, že střepy odnesete do kontejneru na sklo? Špatně! Zrcadla totiž patří do směsného odpadu! Přinášíme praktické rady, jak správně třídit.

Pes - nebezpečné jídlo
23.12.
Nevhodná strava

Mazlíčci mohou o Vánocích trpět! Veterináři radí, jak tomu předejít

O Vánocích si lidé užívají spoustu dobrot, převážně sladkostí nebo smaženého jídla. Myslí také na svoje mazlíčky a chtějí se s nimi o jídlo rozdělit. Jenže jim nedojde, že jim mohou spíše uškodit, než je potěšit. Komora veterinárních lékařů ČR vydala před svátky návod, jak své mazlíčky neotrávit.

Prásk.tv píše:

Odklízení sněhu z auta
čtěte o tématu rady a tipy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Inspirace na adventní věnce
aktualizováno 29.11.
Vánoční tradice

Originální tipy na adventní věnce. Vyrobte si je doma za pár korun

Už 2. prosince se dočkáme první adventní neděle, s čímž souvisí i pořízení adventního věnce. Tato tradice lidem pomáhá odpočítávat, kolik týdnů zbývá do Štědrého dne. Každou adventní neděli zapalují svíčky, které jsou součástí věnce. Tradiční jsou věnce z jehličnatých větví. Stále častěji si však lidé pořizují i netradiční věnce, například z korku, perníku nebo svíčky umisťují do různých dekorací.

Unavená žena - 1
30.10.
Rady a tipy

Podzimní únava a deprese jsou tu. Tyto triky vám zaručeně pomůžou

Chladné počasí a zkracování dnů může být pro některé lidi problémem. Ztrácíme energii, do ničeho se nám nechce a pořád bychom jen spali. S podzimní únavou však můžeme bojovat. Existuje několik rad, které nám pomohou cítit se plní života a nemít špatnou náladu. Především pomůže kvalitní spánek, zdravé stravování nebo pohyb. Náladu také zlepší i sex.

Tipy, jak udržet ovoce a zeleninu déle čerstvé
12.09.
rady a triky

Stop zkaženým potravinám! 5 triků pro maximální čerstvost

Věděli jste, že banány vydrží déle, když zabalíte stopku do potravinové fólie? Podobných vychytávek, které byste nečekali, máme pro vás víc.

Grilovací rodina
25.08.
recepty a rady

Jak grilovat s dětmi hravě a zdravě. Jde to jednoduše!

Jídlo venku děti milují snad ještě víc než dospělí. Fascinuje je proces vaření, připadá jim tajuplný a kouzelný. Málokterý prcek takovému lákadlu odolá. Vyjděte vstříc dětské zvědavosti a zapojte malé pomocníky do příprav přiměřeně jejich věku a schopnostem.

Spánek
aktualizováno 30.07.
Nejen pitný režim

Horko v Česku: 11 rad, jak usnout v rozpálené tropické noci

Česko zasáhla vlna veder, proto je potřeba dbát o pitný režim. Lidské tělo se totiž z větší části skládá z vody, kterou je potřeba pravidelně doplňovat. Kolik tekutin bychom ale denně měli vypít?

Grilování
aktualizováno 21.07.
Nové recepty

Grilujete jenom maso a klobásy? O hodně přicházíte! TRENDY

Tak jako celá gastronomie i grilování podléhá novým trendům. Mlsné jazýčky touží po nových chutích, a tak kuchaři přicházejí se stále zajímavějšími kombinacemi. Přečtěte si, co nového k ochutnaní je nachystáno pro letošní sezónu.

Jak se vyhnout dešti na dovolené
aktualizováno 16.07.
rady meteoroložky

Užijte si na dovolené slunce! Tipy, kam vyrazit i jak vyzrát na déšť

Zařídit si slunečné počasí po dobu dovolené se může zdát být nemožné, podle meteoroložky Dagmar Honsové ale existují způsoby, díky kterým můžete dokonce i na počasí z velké části vyzrát. Důležité je vybrat vhodnou lokalitu a prázdniny si správně načasovat.