Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poštípání od štěnic
Aktualizováno Předevčírem 09:53
krvežíznivý hmyz

Česko zamořily štěnice! Jak je poznat a účinně se jich zbavit?

Krvežíznivé štěnice zamořily některá místa České republiky. Nejhorší stav je v Mostě, kde se štěnicemi bojuje každá třetí domácnost. Štěnice řádí také v Libereckém a Plzeňském kraji a také na Brněnsku.

chraňte se

Nepodceňujte menstruaci! 6 věcí, které prozradí o vašem zdraví

Většina žen svou menstruaci příliš nesleduje - a to je chyba. Kromě těhotenství totiž mohou veškeré nepravidelnosti v periodě a síla krvácení odhalit vážné zdravotní problémy.

rezervace nepomůže

Aerolinky prodávají víc letenek, než je míst! TIPY, jak zajistit odlet

I když máte koupenou letenku a rezervované místo v letadle, může se stát, že vás na palubu prostě nepustí. To na vlastní kůži zažil i pan Doležal, letecká společnost totiž prodala víc letenek, než bylo míst v letadle. A nejde o ojedinělý případ.

Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

radí odborník

Jak odnaučit psa loudit? S těmito tipy si vychutnáte jídlo v klidu

Nežebrej! Tohle slovo majitelé psů používají až příliš často. Běžným nešvarem domácích mazlíčků je totiž loudění během vaření a jídla.Tento zlozvyk se projevuje častým kňučením, neposlušností a v neposlední řadě i obtěžováním ostatních lidí. Naučte své zvíře poslušnosti - tyto rady vám pomohou.

Zmrzlý květ
Aktualizováno 18.4. 2017 20:38
zachraňte úrodu

Ochraňte květy stromů i zeleninu před mrazy! RADY ZAHRÁDKÁŘŮ

Čeká nás nechladnější den tohoto týdne, ve středu ráno by teploty mohly klesat až k minus šesti stupňům. A zahrádkáři se hrozí toho, co by mrazy mohly napáchat na právě rozkvetlých ovocných stromech. Existují ale určité triky, jak květy před mrazy ochránit.

Nákup vajíček
Aktualizováno 10.4. 2017 20:13
srovnání velký přehled

Kde koupíte vejce na Velikonoce levně a jak poznat kvalitní? RADY

K Velikonocům vajíčka prostě patří a v některých obchodech je nyní můžete koupit opravdu levně. Jak ale rozeznat kvalitní kusy od těch rychle se kazících? Odpověď přinesla Dana Večeřová z Agrární komory ČR.

užitečné recepty!

Lesy jsou plné klíšťat. Jak se jim vyhnete? BABSKÉ RADY

S teplým počasím bohužel přichází i klíšťata. Odborníci varují, že nás letos ohrožuje jejich rekordní výskyt. Poradíme, jak se škůdci zatočit pomocí domácích přípravků. Vyzkoušejte některé léty prověřené tipy našich babiček.

Rady a tipy

Hygienický průvodce domácností: Jak často čistit WC či ledničku?

Chystáte se dělat jarní úklid domácnosti? Pak si asi říkáte, jak často byste měli věnovat svojí pozornost jednotlivým spotřebičům a dalším částem domácnosti. Kupodivu to není záchod, kde se schovává nejvíce bakterií, skryté nebezpečí se schovává někde úplně jinde.

usnadní život!

Tyto triky do domácnosti jsou staré 100 let. Spousta lidí je nezná

Věděli jste, jak jednoduše se dá ochladit víno, když má přijít neohlášená návštěva? Nebo jak bezpečně zjistit, jestli v domě uniká plyn? Jak snadno vytáhnout třísku z prstu a uklidit sklo na zemi? To a další množství jiných drobností vám dokáže usnadnit život.

reportáž

Odborník radí: Na co si dát pozor při koupi chaty a chalupy?

Pořízení chaty je často velkou investicí. Z toho důvodu si vždy nezapomeňte prověřit zásadní informace. Jak při výběru chaty postupovat?