Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dechová zkouška alkoholtesterem
13.06.
To nevyšlo

Kolega v práci jezdí opilý, volal muž strážníkům. Sám byl namol!

Opravdu originálně v úterý vyřešil neshody s kolegou z práce třiatřicetiletý muž z Brna. Zavolal městské strážníky, kterým oznámil, že jeho rival jezdí v práci s vysokozdvižným vozíkem opilý.

Dechová zkouška
28.08.
hazard se životy

Mladíkovi naměřili tři promile. V autě přitom vezl malé miminko!

Hazardéra za volantem odhalili v sobotu večer policisté z Vodňan. Během siliční kontroly naměřili mladému řidiči téměř tři promile alkoholu. V autě přitom vezl ani ne roční dítě!

Dechová zkouška
07.08.
tresty v zahraničí

Dechovou zkoušku neodmítejte! Hrozí pokuta až 300 tisíc i vězení

Pokuta čtvrt milionu korun nebo tříleté vězení - takový trest hrozí v zahraničí řidičům, kteří odmítnou podstoupit test na alkohol. Upozorňují na to odborníci z Ústředního automotoklubu (ÚAMK).

Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Dechová zkouška - ilustrační foto
aktualizováno 28.07.
Severní Morava

Opilci za volantem: Řidič nadýchal čtyři promile, cyklista téměř pět

Na Novojičínsku policisté zastavili řidiče, který nadýchal téměř 4 promile alkoholu. Odebrali mu proto řidičák. Nejedná se ale o ojedinělý případ. Jen o pár dní dříve naměřili cyklistovi skoro 5 promile.

Vodáci - dechová zkouška
aktualizováno 25.06.
S hladinkou na hladině

Alkohol do lodě nepatří! Policie bude dávat dýchnout i vodákům

Nulová tolerance alkoholu platí i pro ty, kteří se vydají, třeba o prázdninách, na vodu – ať už na parníku, motorovém člunu nebo budou brázdit rybníky na obyčejném šlapadle. Právě na konzumaci alkoholu na hladinách našich řek se hodlají teď častěji zaměřit říční policisté a kontroloři Státní plavební správy.

Zátah na autobusáky
aktualizováno 23.01.
zátah na Moravě

Riskovali životy lidí! Policie dala dýchnout řidičům autobusů! 

Na celé jižní Moravě probíhá od rána rozsáhlý zátah na řidiče autobusů. Policisté zkontrolovali už více než 500 autobusáků, u šesti z nich potvrdila dechová zkouška přítomnost alkoholu.

Švédská ministryně Aida Hadzialičová
aktualizováno 13.08.
politická kultura

To by se u nás nestalo: Ministryně nadýchala 0,2 promile a odstoupila

To by se v Česku nestalo. Švédská ministryně pro vyšší vzdělávání Aida Hadzialičová (29) podala demisi na svou funkci poté, co při silniční kontrole nadýchala 0,2 promile. To je hraniční hladina alkoholu, kterou švédské zákony tolerují.

Alkohol
19.01.
málem rekord

Agresivní opilec nadýchal 7,5 promile! Šlo mu o život, tvrdí lékaři

Těžko uvěřitelnou hodnotu - skoro 7 a půl promile - nadýchal policistům opilý agresivní muž z Třebíčska, když byli přivoláni k případu domácího násilí. Podle lékařů měl štěstí, že tak velké množství alkoholu vůbec přežil.

Dechová zkouška - ilustrační foto
12.12.
díra v zákoně

Opilci za volantem mají trik, jak se vyhnout trestnímu stíhání!

Opilí řidiči stále častěji využívají obrovské mezery v zákoně. Když je totiž policie zastaví, můžou odmítnout dechovou i krevní zkoušku na alkohol. Pokud by totiž v krvi měli více než jedno promile alkoholu, řešilo by se to jako trestný čin. Bez zkoušky se ale jedná pouze o přestupek.

Řidič se pokusil uplatit policisty
aktualizováno 04.05.
Řidič opilec

Video: Řidič v luxusním BMW chtěl UPLATIT policisty, ti si všechno natočili

Opilý řidič se snažil uplatit policisty za to, že ho nechají odjet bez dechové zkoušky. Policisté si všechno natočili a muž má teď co vysvětlovat. Hrozí mu až šest let za mřížemi. Peníze na úplatek teď může použít třeba na právníka.