Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Měsíční výhled

Pršet bude dál! Meteorologové prozradili, kdy se znovu oteplí

Chladné počasí s deštěm bude v Česku vládnout i příští týden. Na počátku května se ale oteplí a ubude i deště. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Teplo nebo zima
Aktualizováno 21.4. 2017 11:02
kdy se oteplí?

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Aprílové počasí končí, na teplo si počkáme

Na teplé počasí si ještě nějakou dobu počkáme, o víkendu se teploty podle meteorologů budou pohybovat kolem 10 stupňů Celsia. Ve vyšších polohách bude i nadále sněžit, v nížinách se dočkáme zatažené oblohy s deštěm. Jarní počasí by se do Česka mělo začít vracet na přelomu dubna a května.

Déšť - 2
Aktualizováno 15.4. 2017 15:54
měsíční předpověď

Chladné počasí vydrží až do konce dubna, bude i více pršet

Počasí do konce dubna bude chladné a deštivé, s minimálními teplotami pod nulou. Na začátku května se sice oteplí, ale teploty stále zůstanou pod průměrem pro toto období. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

počasí v dubnu

V úterý se ochladí o 10 °C! Jak bude na Velikonoce? PŘEDPOVĚĎ

Ještě v pondělí si přes den budeme užívat příjemných teplot až 23 °C, pak se prudce ochladí. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu, podle kterého nebudou příliš vysoké teploty ani na Velikonoce.

přehled na duben

Oblohu v dubnu prozáří Lyridy a komety. Králem planet je Jupiter

I duben se pro milovníky noční oblohy nese zejména ve znamení komet. Těch lze na obloze spatřit hned několik, je však nutné vyrazit na pozorování už na začátku nebo na konci měsíce. Můžeme se také těšit na meteorický roj Lyridy, který dosáhne svého maximu ve chvíli, kdy nebude pozorování rušit svit Měsíce. Dubnovým králem planet bude jednoznačně Jupiter, který bude v opozici se Sluncem.

Počasí na velikonoce
Aktualizováno 31.3. 2017 13:18
měsíční výhled

Na apríla jako v létě: Bude teplo i na Velikonoce? PŘEDPOVĚĎ

Duben odstartuje příjemnými letními teplotami, na apríla bude místy dokonce 24 °C! A piknikové počasí nás čeká i na Velikonoce. Podle meteorologů má být i 17 °C.

Příchod jara
Aktualizováno 18.3. 2017 20:47
počasí

Začátek jara bude nadprůměrně teplý. MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ

Příští týden bude podle meteorologů nadprůměrně teplý, s teplotami vzduchu kolem 13 stupňů. Na přelomu března a dubna se mírně ochladí, ale pak se rtuť teploměru opět začne šplhat vzhůru. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na následující čtyři týdny. Srážkově bude toto období průměrně.

Ochlazení - 1
Aktualizováno 4.3. 2017 20:43
NA JARO SI POČKÁME

Po rekordně teplé sobotě se vrátí zima. MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ

Po prvních náznacích jara se počasí opět vrátí do obvyklých kolejí, v nadcházejících čtyřech týdnech bude teplotně i srážkově spíše průměrné. Venkovní teploty přes den vystoupají v prvních dvou týdnech nejvýše k průměrným osmi stupňům Celsia. V týdnu od 20. března by se mělo oteplit a teploty vystoupat k 11 stupňům. Příští týden pak očekává Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) více srážek. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který ČHMÚ dnes zveřejnil.

Zimní počasí
Aktualizováno 31.1. 2017 15:15
počasí v únoru

Po mrazivém lednu konečně přijde oteplení! MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ

Leden ve znamení rekordních mrazů končí a o hlavní slovo už se hlásí o něco mírnější únor. Ten bude podle dlouhodobé předpovědi počasí teplotně průměrný až lehce nadprůměrný. Výrazněji se má oteplit už druhý únorový týden.

Mráz
Aktualizováno 21.1. 2017 21:15
měsíční předpověď

Tuhý mráz vydrží až do února, v noci může teplota klesnout k -17°C

Teploty výrazně pod nulou, které v poslední době zažíváme, vydrží až do konce ledna, k normálu by se měly zase vrátit začátkem února. Už v noci na neděli by mohla teplota opět klesnout až k -17°C, přes den se pak opět dostane k -4°C.