Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Petr Weiss
aktualizováno včera 18:39
Verdikt soudu

Soud potrestal sexuologa Weisse za smrtelnou nehodu!

Pelhřimovský okresní soud potrestal známého sexuologa Petra Weisse za nehodu, při níž zahynuli dva lidé, podmíněným trestem. Lékař také nesmí dva roky sednout za volant.

Donald Trump ve Varšavě
včera 06:50
Zásadní verdikt

Soud na poslední chvíli zablokoval Trumpův protiimigrační dekret

Federální soud v Honolulu zablokoval zářijový protiimigrační dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zakazoval vydávání přistěhovaleckých víz občanům osmi států.

Andrej Babiš - 2
aktualizováno 12.10.
Kauza pokračuje

Byl Babiš agentem StB? Ústavní soud na Slovensku verdikt zrušil

Slovenský Ústavní soud rozhodl v kauze Andreje Babiše. Zrušil pravomocný verdikt, že je šéf hnutí ANO v archivních svazcích StB jako její agent veden neoprávněně. Soud tak bude muset rozhodnout znovu.

Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Soud posla za vraždu do vězení na 12 let Ondřeje Tuleje
aktualizováno 23.08.
Útok nožem

Muži se porvali na nože kvůli platbě za sex. Soud vynesl verdikt!

Krajský soud v Ostravě dnes poslal na dvanáct let do vězení Ondřeje Tuleje. Ten podle obžaloby loni v září v Karviné ubodal při rvačce jednoho muže a druhého těžce zranil. Rozsudek ale zatím není pravomocný.

Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva
12.07.
Tvrdý trest

Brazilský exprezident má jít do vězení za korupci a praní peněz

Bývalý brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva byl dnes odsouzen k 9,5 roku za korupci a praní špinavých peněz. Informují o tom brazilská média.

Sebevražda - ilustrační foto
27.06.
drsný verdikt

Schválně si lehla na dálnici, přejel ji a dostal trest! Jsem oběť, hájí se

Ačkoli neporušil žádný předpis, přejel a zabil ženu ležící na dálnici - a za to si také zaslouží trest. Alespoň k tomuto názoru došel švýcarský soud, který řidiči udělil minulý týden podmínku a pokutu. Podle soudce měl jet řidič tak, aby na nečekanou situaci dokázal zareagovat včas. To, že žena chtěla tímto způsobem spáchat sebevraždu, nebral v potaz.

Matka ztracené Míši
aktualizováno 15.06.
propagace nacismu

Soud potrestal matku zmizelé Míši Muzikářové, dostala podmínku

Okresní soud v Ústí nad Labem potrestal podmíněným trestem matku zmizelé Míši Muzikářové Evu. Žena podle soudu propagovala nacismus, dokonce jí byl zabaven přívěšek s hákovým křížem a oblečení s nacistickými symboly.

Nakažení virem HIV prostitutku v práci nezastavilo
aktualizováno 30.05.
Nezodpovědná nevěstka

Prostitutka Sabina měla HIV, pracovala dál. Dostala sedm let

Sedmiletý trest dostala u Krajského soudu v Hradci Králové Sabina Kapurová. Osmadvacetiletá prostitutka měla s klienty nechráněný pohlavní styk, přestože věděla, že je nakažená virem HIV. Přenos viru se ale zatím u žádného muže neprokázal.

Matka vražedkyně
aktualizováno 04.05.
potvrzený rozsudek

Matka (29) chladně zavraždila své šestitýdenní dítě, dostala 16 let

Za vraždu novorozence na přerovské ubytovně před třemi lety si devětadvacetiletá žena definitivně odpyká 16 let vězení. Rozsudek olomouckého krajského soudu, proti kterému se obžalovaná odvolala, dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Podle rozsudku své šestitýdenní dítě úmyslně udusila, žena to po celou dobu popírala. Krajský soud obžalovanou původně osvobodil, za vraždu ji potrestal až po vrácení případu odvolacím soudem. Ženě už v minulosti zemřely obdobným způsobem další dvě děti, za to stíhaná nebyla.

Týraný chlapec Ilustrační snímek
aktualizováno 24.03.
Krutý teenager

Grázl (16) znásilnil chlapce. Dostal přísný trest, jenže je na útěku

Klatovský soud ve čtvrtek nejpřísnějším výchovným opatřením potrestal nyní šestnáctiletého chlapce, který před třemi roky brutálně znásilnil mladšího hocha. V ústavu má násilník zůstat až do své plnoletosti.