Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

David Rath - 6
aktualizováno 27.06.
Nepravomocný verdikt

Rath: Rozsudek jsem znal předem, byl na přání prezidenta

Krajský soud v Praze ve středu ráno vynesl rozsudek nad bývalým středočeským hejtmanem Davidem Rathem a dalšími deseti lidmi obžalovanými kvůli korupci. Stejný soud Ratha nepravomocně poslal za mříže už před třemi lety a dnes mu uložil i stejný trest - 8,5 roku. Rath na tiskové konferenci řekl, že rozsudek znal ještě před vynesením a že je na přání prezidenta Miloše Zemana.

Jiří Čipera
aktualizováno 08.06.
Nezvyklý případ

Nevím, že bych někoho zastřelil, hájil se muž u soudu. Dostal 10 let

Městský soud v Praze poslal na deset let do vězení třiapadesátiletého Jiřího Čiperu. Ten podle obžaloby předloni v říjnu v parku Kavalírka zastřelil pětadvacetiletého mladíka, kterého krátce předtím potkal a pohádal se s ním.

Brečící dítě ve vaničce
29.05.
brutální vražda

Za vraždu má jít sedět! Přiznala, že holčičku nechala topit se ve vaně

Ženu, která podle obžaloby loni v bytě v pražské Lhotce nechala své novorozeně utopit ve vaně a tělíčko pak schovala do dětského pokoje, poslal pražský městský soud na 15,5 roku do vězení. Verdikt není pravomocný.

Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Ředitelství OKD
aktualizováno 07.05.
miliardová kauza

Privatizace OKD zůstává bez trestu, soud obžalované osvobodil

Soud dnes zprostil viny znalce Rudolfa Douchu, který vypracoval posudek ohledně ceny státního podílu v těžební společnosti OKD, jenž vedl k údajně nevýhodnému prodeji firmy. Osvobodil i oba bývalé místopředsedy Fondu národního majetku (FNM) Pavla Kutu a Jana Škurka, kteří měli privatizaci na starosti.

Vrah ubodal kamaráda
aktualizováno 04.04.
Brutální vražda

Za brutální vraždu výjimečný trest! Vrah známému skoro uřízl hlavu

Krajský soud v Ostravě rozsoudil případ brutální vraždy z loňského léta. Tehdy podle obžaloby opilý pětačtyřicetiletý muž při hádce svému kamarádovi na ubytovně málem uřízl hlavu a zasadil mu desítky ran noži. Soud mu nepravomocně udělil výjimečný trest.

Obžalovaná zdravotní sestra
aktualizováno 03.04.
Padl rozsudek

Lenka vstříkla pacientce do žíly vzduch, ta zemřela. Teď přišel trest

Za pokus o vraždu pacientky má jít ošetřovatelka z mladoboleslavské nemocnice Lenka Waclawiecová na čtyři roky do vězení. Podle obžaloby vstříkla osmaosmdesátileté pacientce do žíly vzduch. Žena o několik hodin později zemřela.

Soud se śtrážníkem
aktualizováno 23.02.
Dlouhodobé obtěžování

Strážník měl čtyři roky osahávat podřízenou. Dostal podmínku!

Brněnský městský soud potrestal dvouletou podmínkou bývalého strážníka Leoše Ž. Podle obžaloby muž několik let opakovaně osahával svou podřízenou, nalehával na ni a jinak ji sexuálně obtěžoval.

Pákistánský soud uložil za vraždu malé Zainab čtyři tresty smrti
18.02.
Ostře sledovaný proces

Muž dostal za znásilnění a vraždu dívenky čtyři tresty smrti!

I když Čechy zajímá Pákistán v poslední době kvůli osudu pašeračky drog Terezy H., místní obyvatele zvedl ze židlí jiný případ. A to vražda a znásilnění teprve šestileté Zainab Ansari. Její vrah Imran Ali si nyní vyslechl nemilosrdný rozsudek.

Vozíčkář
aktualizováno 14.02.
Přelomový verdikt

O postižené se musí postarat kraje, rozhodl Ústavní soud

Ústavní soud vydal zásadní rozhodnutí o vymahatelnosti sociální péče. Posuzoval případ 24letého autisty, jehož rodina už se o něj nedokázala dál starat, proto žádala o pomoc Středočeský kraj. Podle soudu mají kraje povinnost postiženým lidem zajistit odpovídající péči.

Mladík zavraždil nevlastního bratra
aktualizováno 06.02.
Otřesný případ

Nevlastního brášku (8) nejdřív dusil, pak podřezal. Teď padl trest

Na 17,5 roku do vězení poslal Krajský soud v Ostravě devatenáctiletého Martiina P., který měl podle obžaloby loni v létě na Opavsku zabít svého nevlastního bratra Pavla. Podle soudkyně mu ústa zalepil páskou, dusil ho a nakonec podřezal.