Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Česká premiéra

Policisté poprvé použili zvukové dělo, chuligáni radši utekli!

Při potyčkách fanoušků Baníku a Opavy zasahovali těžkooděnci, členové jízdní policie, ale také specialisté s akustickou zbraní. Zvukové dělo používali američtí vojáci například v Iráku. V České republice měla zbraň premiéru. Zvuk, který vydává, je tak nesnesitelný pro ucho, že lidé raději utíkají.

Erdoganův palác - 3
Aktualizováno 13.3. 2017 20:23
vyhoštění ministryně

Nizozemský velvyslanec v Turecku je "na koberečku", napětí roste!

Turecké ministerstvo zahraničí si v pondělí kvůli diplomatické roztržce s Nizozemskem předvolalo nizozemského velvyslance. Do Haagu zároveň zaslalo dvě protestní nóty, informoval server listu Hürriyet. V jedné z nich si stěžuje na zacházení s tureckou ministryní, kterou nizozemské úřady v sobotu vyhostily ze země. Ve druhé nótě protestuje Ankara proti zásahu nizozemské policie proti lidem demonstrujícím v Rotterdamu na podporu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Požár speciálního lesnického stroje - 1
Aktualizováno 3.3. 2017 16:07
galerie lesní požár

Kvůli těžbě dřeva hořely dva lesy, oheň zničil speciální stroj

V pátek odpoledne zaměstnal hasiče z Radotína a Modřan požár speciálního lesního stroje, oheň se rozšířil i na okolní porost, na pomoc jim proto vyrazily také jednotky Středočeského kraje. Hasiči museli likvidovat požár v dýchací technice. Středočeští hasiči museli bojovat s lesním požárem i ve čtvrtek.

Prásk.tv píše:

Žena nechala dítě v autě - 1
čtěte o tématu zásah na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořádná velikonoční nadílka čeká v Albertu na 35 šťastlivců

Velikonoce už klepou na dveře. A v obchodním řetězci Albert vědí, jak vám je pořádně zpříjemnit.

Policejní razie - Ilustrační foto
Aktualizováno 28.2. 2017 21:13
Radikální spolek

Obří zátah na islamisty v Berlíně: Policie prohledává byty i cely!

V Berlíně probíhá rozsáhlá razie proti radikálním islamistům. Policisté prohledávají 24 míst spojených s mešitou, kam chodil i Tunisan Anis Amri. Ten v prosinci najel na vánočních trzích kamionem do davu, zabil 12 lidí.

zásah záchranářů

Po prudké srážce ztratili lyžaři vědomí. Jednoho odvezl vrtulník

Pondělní lyžování skončilo špatně pro dva lyžaře ve Špindlerově Mlýně. V areálu Svatý Petr se ve velké rychlosti srazili muž a žena. Náraz byl tak razantní, že oba ihned upadli do bezvědomí, muže museli záchranáři oživovat.

Havárie malého letadla na letišti Schiphol v Amsterdamu
Aktualizováno 24.2. 2017 11:09
video horké chvilky

VIDEO: Pasažéři zažili velmi tvrdé přistání, letadlu se zlomilo kolo

Horké chvilky si zažilo 59 lidí na palubě menšího dopravního letadla, kterému se při přistání na letišti Schiphol v prudkém větru zlomilo zařízení držící kolo. Podle vyjádření letiště se při nehodě nikdo nezranil a další lety mohly brzy pokračovat.

Hasiči a záchranáři slezli dolů po žebřících a uložili dívku do záchranné vany
Aktualizováno 13.2. 2017 13:40
dramatický zásah v Praze

Dívka spadla do prohlubně, ze šesti metrů ji tahali na laně

Šestnáctiletá cizinka přepadla v neděli v noci v Praze na Vinohradech přes betonovou zídku do šestimetrové prohlubně u domu. Těžce zraněnou ji museli vytáhnout hasiči na laně pomocí vysokozdvižné plošiny.

drsný zásah

VIDEO: Narkoman s nožem chtěl vyměnit unesenou dívku za drogy

Podařená zásah mají za sebou ruští policisté, kteří v Omsku zneškodnili vyšinutého narkomana. Muž s nožem držel jako rukojmí třináctiletou dívku a po policistech chtěl drogy.

civilní oběti

Trumpova první operace nebyla připravena, útok zasáhl civilisty

Americká armáda ve středu přiznala civilní oběti útoku, který proběhl minulý víkend v Jemenu s cílem zasáhnout místní pobočku teroristické sítě Al-Káida. Prezident Donald Trump, který zásah nařídil jako svou vůbec první vojenskou akci, vzdal o několik hodin dříve na vojenské základně ve státě Delaware hold členovi speciálního komanda, který při útoku zahynul. Kritici z armádních řad tvrdí, že zbytečně zemřelo několik lidí, neboť operace nebyla dostatečně připravena, uvedla agentura Reuters.

Požár bytu v Karviné
Aktualizováno 20.1. 2017 19:45
požár v Karviné

Byt v 5. patře zachvátily plameny, děti se nadýchaly hustého kouře

Karvinští hasiči vyjížděli v pátek před půl třetí k požáru bytu v ulici Čajkovského. Hašení komplikovalo to, že požár vypukl až v 5. patře. Z preventivních důvodů byly do nemocnice převezeny děti, které se lehce nadýchaly kouře. Příčina požáru je v šetření.