Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Palestinsko - Izraelská krize
aktualizováno 16.05.
60 mrtvých

Nepokoje v Izraeli: "Krev na rukou mají USA!" tvrdí demonstranti

Přesun americké ambasády do Jeruzaléma a demonstrace, při kterých zemřelo 60 Palestinců, vyvolávají ve světě dál bouři emocí. Palestinsko-izraelskou krizi projednávala také Liga arabských států. Ve městech na Blízkém východě ale i ve Spojených státech pak demonstrovaly tisíce lidí.

Nepokoje v Izraeli
aktualizováno 15.05.
Izraelci vs Palestinci

USA přesunuly do Jeruzaléma ambasádu. Nepokoje mají 58 obětí

Spojené státy otevřely svou ambasádu v Jeruzalémě u příležitosti 70. výročí vzniku Izraele. Z USA kvůli tomu přiletěla i speciální delegace v čele s dcerou prezidenta Ivankou a jejím manželem. Neobešlo se to ale bez konfliktů. Palestinci proti ambasádě protestují v Gaze na izraelské hranici. Podle televizní stanice Al-Džazíra si nepokoje na palestinské straně vyžádaly už 58 obětí.

Jaderná raketa - ilustrační
aktualizováno 03.05.
spory s íránem

Schyluje se k další válce? Izrael se připravuje k boji, tvrdí mocnosti

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu už k vyhlášení války nepotřebuje souhlas celé vlády, ale jen ministra obrany. Umožňuje mu to novela, kterou schválil jeho kabinet. Svět se obává, že jde o přípravu na válku s Íránem.

Prásk.tv píše:

Pavel Novotný, Tomáš Řepka a Kateřina Kristelová
čtěte o tématu konflikt na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Trosky ve městě Dúma
25.04.
syrský konflikt

Experti na chemické zbraně odebrali v Dúmě další vzorky

Tým expertů z mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) ve městě Dúmá ve východní Ghútě nedaleko Damašku odebral další vzorky, které budou sloužit k vyšetření údajného chemického útoku ze 7. dubna. S odkazem na dnešní sdělení OPCW o tom informovala agentura AP.

Řidič autobusu
aktualizováno 23.04.
neměl jízdenku

Řidiče MHD v Ostravě zranil černý pasažér, nechtěl opustit autobus!

Řidiče autobusu ostravské MHD v neděli večer zranil neznámý cestující. Muž měl cestovat bez platné jízdenky a řidič ho chtěl z vozu vykázat. To se však černému pasažérovi nelíbilo a místo klidného odchodu tak řidiče napadl. Ten skončil s krvácením v péči lékaře, po útočníkovi policie pátrá.

Jiří Ovčáček - 6
aktualizováno 16.04.
rozbouřená diskuze

Ovčáček útočí na Twitteru na válečné veterány i Jiřího Drahoše

Úder Británie, USA a Francie vyvolal v Česku velké rozpory. Prezident Miloš Zeman označil nálet za kovbojskou akci, podporu naopak vyjádřila vláda, která za úderem vidí jasný vzkaz proti chemickým útokům. Výrazně aktivní byl na Twitteru i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který vyvolal bouři, když začal do války posílat neziskové organizace, novináře i válečné veterány.

Prezident asociace Krav Maga skončil v poutech
aktualizováno 12.04.
VIDEO hádka kvůli přestupku

Učitel bojových sportů nadával strážníkům. Složili ho na zem

Na zemi a v poutech skončil ve středu odpoledne prezident české organizace Krav maga Michal Otipka. Vrchního instruktora sebeobrany zpacifikovali dva pražští strážníci, kterým měl nadávat poté, co na něj zatroubili, když jim v ulici nedal přednost. Otipka se však brání, prý to byla pouze záminka a následný zákrok byl neadekvátní.

Střelba - ilustrační
22.03.
Hledají svědky

Střelba v Brně: Policie obvinila muže, který pálil před školou

Policisté obvinili muže, který v úterý postřelil před školou v Brně-Žabovřeskách mladíka, s nímž se předtím hádal. Vygradoval tak spor mezi otcem jednoho z žáků a trenérem plavání. Policisté teď hledají svědky.

Mafie
aktualizováno 21.03.
Vážný konflikt

V Brně po hádce jeden muž střelil druhého a vážně ho zranil!

Policisté z jihomoravské metropole od úterního odpoledne vyšetřují střelbu v Žabovřeskách. Na jednom z náměstí se tu velmi vyhrotil konflikt mezi dvojicí mužů.

Špatné ráno
08.03.
Zpoždění hodin

Chodíte všude pozdě? Může za to Kosovo a Srbsko! Jak to?

Elektronické hodiny po celé Evropě se zpozdily až o šest minut. Pokud tedy nestíháte, protože jste kvůli budíku vstali pozdě do práce, najdete překvapivého viníka. Důvodem zpoždění má být konflikt mezi Kosovem a Srbskem.