Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ve zlínské zoo se daří klokanům
dnes 21:27
nové přírůstky

Zlínská zoo slaví nové přírůstky, extrémně se tam daří klokanům

Ve zlínské zoologické zahradě se nebývale daří klokanům. Od začátku jara jich tam na svět přišlo nespočet. Nikdo netuší, kolik jich přesně je. Schovávají se totiž v kapsách svých matek.

Záchrana psa z roury na Zlínsku
včera 09:01
Záchrana zvířete

Pes uvízl v úzké rouře, hasiči ho ven vystrkali "nafouklou" hadicí

Příliš zvědavý mladý pes v sobotu navečer zaměstnal hasiče ze Zlínska. Zvíře se totiž na česko-slovenské hranici vypravilo prozkoumat kanalizační rouru a uvízlo v ní.

Cigaretový nedopalek podpálil střechu domu na Vsetínsku
21.04.
Zbytečný požár

Nedopalek v koši podpálil střechu rodinného domu na Vsetínsku

Celkem pět jednotek hasičů likvidovalo v Novém Hrozenkově na Vsetínsku v pátek pozdě večer požár střechy rodinného domu. Plameny se rozhořely poté, co neopatrný kuřák odhodil nedopalek cigarety.

Obchodní sdělení

SOUTĚŽTE S NÁMI: Brazzale Moravia – od výrobce přímo na váš stůl

Sýrárna Brazzale Moravia ve svém podniku v Litovli denně zpracuje více než půl milionu litrů českého mléka vysoké kvality a staví na tradiční italské výrobě sýrů spolu s nejmodernější technologií.

Žena na kolejích
20.04.
bylo jí 25 let

Totožnost ženy, kterou zabil vlak, odhalena! Její věci poznal přítel

Kriminalisté už vědí, kdo je žena, kterou ve středu večer srazil ve Zlíně vlak. Poté, co vyšetřovatelé zveřejnili fotografie jejích věcí, ozval se policii přítel mrtvé ženy. Ten totožnost oběti potvrdil.

Pátrání po totožnosti ženy sražené vlakem - 1
aktualizováno 19.04.
neznámá totožnost

Mladou ženu zabil za přejezdem vlak. Pomozte zjistit, kdo to je!

Kriminalisté marně pátrají po totožnosti mladé ženy, kterou ve středu večer srazil ve Zlíně vlak. Na místě zemřela, vyšetřovatelé nyní zveřejnili fotografie jejích věcí v naději, že je někdo pozná.

Nemocnice
aktualizováno 16.04.
nepokoje na zlínsku

Lidé zuřili kvůli rušení nemocnic. Dle hejtmana to špatně pochopili

Ve Zlínském kraji se žádné nemocnice ani oddělení rušit nebudou. To je vzkaz hejtmanství lidem, kteří proti takovému návrhu několik měsíců protestovali. Přestože krajské zastupitelstvo stále ještě jedná, už teď je jasné, že zdravotní péče nebude na Zlínsku omezena. Čtyři nemocnice budou pouze hospodařit společně.

Lidé ve Zlíně odmítali odejít z hořícího bytu
15.04.
Co je to popadlo?

Hořícím bytem ve Zlíně se valil kouř, dva lidé i tak odmítli odejít

Když začne někde hořet, prvním impulsem většiny lidí je utéct co nejrychleji pryč. Dvojice obyvatel bytu ve Zlíně se ovšem zachovala přesně opačně a hořící příbytek odmítala opustit!

Pseudomor na Zlínsku
14.04.
Nebezpečná nákaza

Přísná opatření kvůli pseudomoru! Postižené chovy veterináři vybíjejí

V obci Šanov na Zlínsku, kde veterináři zjistili vysoce nakažlivý pseudomor u drůbeže, platí od rána mimořádná opatření. Lidem, kteří budou drůbež z regionu převážet, tak hrozí pokuta až 100 tisíc korun. Dva chovatelé už přišli o desítky slepic.

Ptačí chřipka Ilustrační snímek
aktualizováno 13.04.
ochranné pásmo

V Česku se objevil pseudomor drůbeže. Ohnisko je na Zlínsku

V Česku se po 20 letech objevil v chovu drůbeže pseudomor, takzvaná Newcastleská nemoc. V okolí ohniska pseudomoru v Šanově na Zlínsku vytvoří veterináři tříkilometrové a desetikilometrové ochranné pásmo, kde se zamezí přemisťování ptáků. Větší pásmo zasáhne i na Slovensko. Choroba je nebezpečná pro ptáky, u lidí může vyvolat zánět spojivek. ČTK to dnes sdělili zástupci Státní veterinární správy (SVS).

Peníze - ilustrační foto
13.04.
Odpudivý podvod

Žena měla léta pobírat příspěvky na matku, ta byla dávno po smrti!

Až pět let ve vězení může strávit šestapadesátiletá žena z Luhačovic na Zlínsku. Několik let totiž pobírala příspěvek na ošetřování své matky, která ovšem zemřela už na konci roku 2011.