Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Krupobití na Zlínsku
Aktualizováno Dnes 14:37
čhmú varuje nová výstraha!

Bouřka a krupobití spláchly kemp u Luhačovic. Prchaly desítky lidí

Prudká bouřka s krupobitím se prohnala v sobotu večer Zlínským krajem. Největší škody udělala v Pozlovicích u Luhačovic. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před prudkými bouřkami i na dnešek. Velké škody mohou napáchat v pěti krajích.

Promyšlený podvod

Muž se zamiloval do 'Světlany z Uralu', poslal jí milion. Pak zemřela

Starší muž ze Zlína se přes internet seznámil se Světlanou z Uralu. Byla to velká láska, a tak se dohodli na její návštěvě v Česku. To ale nebylo tak jednoduché, cesta muže stála více než milion korun. Když měla konečně Světlana přijet, zemřela při nehodě. Až tehdy si muž uvědomil, že nalétl podvodníkovi.

Policistům ujížděl opilý mladík
Aktualizováno 18.7. 2017 12:03
Neobvyklý případ

Opilý mladík najížděl na Zlínsku svým terénním autem do lidí

Neobvyklý případ řeší policisté na Zlínsku. V policejní cele tam skončil mladík ze Slovenska, který opakovaně najížděl svým vozem do skupinek lidí. Jeho podivné chování naštěstí skončilo bez zranění.

Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Záchrana krávy - 5
Aktualizováno 17.7. 2017 09:01
Kuriózní případ

Šťastný konec! Kráva si po pádu zlomila nohu, zachránili ji jeřábem

U netradičního případu zasahovali o víkendu zlínští hasiči. Museli z příkopu pomáhat krávě, která si při pádu zlomila nohu. K její záchraně potřebovali jeřáb.

Nehoda v Těšánkách na Kroměřížsku - 3
Aktualizováno 16.7. 2017 06:52
Děsivá nehoda

Na křižovatce se srazila auta, do nemocnice muselo šest lidí!

Šest lidí se zranilo při sobotní nehodě dvou aut na Kroměřížsku. Všechny zraněné převezli záchranáři do nemocnice, neměli by být ale v ohrožení života. Informoval o tom mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Střelba na hudebním festivalu u Vizovic
Aktualizováno 14.7. 2017 14:12
masters of rock

Panika na festivalu u Vizovic: Muž vytáhl zbraň a začal střílet!

Na metalovém festivalu Masters of Rock ve Vizovicích musela v pátek ráno kvůli střelbě zasahovat policie. Zbraň vytáhl u vchodu jeden z mužů při hádce fanoušků, nikdo nebyl zraněn.

Prase - ilustrační foto
Aktualizováno 13.7. 2017 11:40
Musí porazit prasata

Africký mor prasat: Veterináři nařídili v celém okrese zabíjačky

Prasata určená na domácí porážku v okrese Zlín se budou muset do konce července porazit, pokud chovatelé nedodrží zásady bezpečnosti chovu, aby nemohl být kontaminován africkým morem prasat. Vyplývá to z textu opatření, které dnes Státní veterinární správa zveřejnila na webu. Maso z poražených prasat se bude moci zkonzumovat v domácnosti chovatele.

našli další

Africký mor se nedaří zastavit, divočáky možná opět budou střílet

Od prvního nálezu mrtvého divočáka uběhly tři týdny a hasiči ze Zlína opět museli vyjet k dalšímu uhynulému praseti. Africký mor se potvrdil už u 25 divočáků, nákazu na Zlínsku se nedaří zastavit.

Divoká prasata
Aktualizováno 10.7. 2017 21:45
Nebezpečná nemoc

Na Zlínsku uhynuli další divočáci, většina měla africký mor!

Na Zlínsku o víkendu našli další uhynulé divočáky. Celkem jich objevili 38. U většiny zvířat se potvrdila nákaza africkým morem prasat.

jedovatý pryšec

Pozor na tuto rostlinu na zahradě. Žena skončila na kapačkách

Hodně drsné následky z práce na zahrádce má žena ze Zlínska. Okopávala skalku, na které jí roste i oblíbená skalnička pryšec. Její mléko je ale toxické a může způsobit nepříjemné popáleniny. Ženu mléko potřísnilo na rukou, s těžkou alergickou reakcí skončila na kapačkách v nemocnici.