Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Medvěd na Valašsku
aktualizováno dnes 21:18
Zachrání ho?

Lidé jsou proti odstřelu medvěda! Petice už mají tisíce podpisů

Rozhodnutí Zlínského kraje odstřelit medvěda, který se pohybuje na Valašsku, mnoho lidí pobouřilo. Na internetu proto vznikají petice, které mají zabití šelmy zabránit. Podle ochránců přírody se už ozvaly i zoologické zahrady, které by zvíře minimálně po dobu karantény přijaly.

Medvěd potulující se po Valašsku
včera 15:03
Čunkovo rozhodnutí

Změna plánu! Medvěda nebudou chytat, chtějí ho rovnou odstřelit!

Zlínský kraj chce odstřelit medvěda, který se přes měsíc pohybuje v regionu a zabil už dvě desítky ovcí. Zvíře se podle odborníků chová nezvykle, odvažuje se do blízkosti lidí. Informoval o tom zlínský hejtman Jiří Čunek.

Zneužívání dětí - Ilustrační foto
aktualizováno včera 14:00
hrozí jí tři roky

Nechutný boj o dítě. Žena nařkla expartnera ze zneužívání dcery

V hledáčku holešovských policistů skončila v uplynulých dnech žena z Kroměřížska. Ti se téměř rok zabývali obviněním ze sexuálního obtěžování, které žena vznesla vůči svému bývalému partnerovi. Podle ní měl muž, s nímž se soudila o svěření dítěte do péče, obtěžovat jejich pětiletou dceru. To se ale neprokázalo a vězení tak naopak za křivé obvinění hrozí ženě.

Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Štěnice
21.10.
Obtížný hmyz

V paneláku řádí štěnice! Lidé se musejí stěhovat, bojí se jich

Několik stovek obyvatel panelového domu v Uherském Hradišti trápí štěnice. Řada z nich přitom pracuje v tamní okresní nemocnici a mohli by je zanést i tam. Právě nemocnici ale dům patří. S obtížným hmyzem se v něm bojuje už několik let, zatím ale marně.

Past na medvěda
aktualizováno 18.10.
Lov začal

Klec na medvěda už je v lese, šelma ale řádí o kilometry dál!

Odborníci ve čtvrtek odpoledne převezli do lesů na Valašsku klec, do které chtějí odchytit medvěda, který se tam potuluje a roztrhal dvě desítky ovcí. V noci opět zabíjel - tentokrát v obci Rajnochovice, která je ale od Oznice vzdálená několik kilometrů.

Klec pro medvěda
17.10.
Odchyt zvířete

Klec na medvěda je připravená, šelma se zatím dobývala na ovce

Starostové několika obcí na Valašsku konečně mají speciální odchytovou klec na medvěda, který se už několik týdnů potuluje po okolí. Přivezli ji ze Slovenska a hodlají ji okamžitě použít. Vzhledem k tomu, že zvíře je čím dál tím nebezpečnější, nebudou zřejmě muset ani čekat na oficiální povolení k odchytu.

Medvěd zabíjí ovce na Valašsku
aktualizováno 16.10.
Odchyt šelmy

Medvěd napadl další ovce. Starostové se na něho chystají

Asi čtyřletý medvěd, který se už měsíc potuluje Valašskem, roztrhal další ovce. Tentokrát v Mikulůvce a v Bystřičce. Na jeho odchyt bude přivezena speciální odchytová klec ze Slovenska.

Nehoda na železničním přejezdu ve Zlíně
aktualizováno 15.10.
Vážná nehoda

Auto vjelo ve Zlíně přímo před blížící se vlak. Dva těžce zranění

Záchranáři v noci na pondělí zasahovali u vážné nehody na železničním přejezdu ve Zlíně. Vlaku tam do cesty vjelo auto se dvěma pasažéry, kteří při srážce utrpěli těžká zranění.

Medvěd na Vsetínsku
14.10.
Šelma z Valašska

Leonu ze statku probudil medvěd! Takhle ho s manželem odehnali

Medvěd, který se už několik týdnů potuluje Valašskem, je čím dál tím drzejší. U obce Jarcová vyděsil už třetí noc za sebou obyvatele jedné z místních samot. Tentokrát se jim dobýval do garáže. Povolení k odchytu starosta sice stále ještě nemá, ale začátkem týdne by měl dostat speciální odchytovou klec.

Hladový medvěd na Zlínsku opět útočil na ovce
13.10.
Starosta dal žádost

Medvěd stále děsí Valašsko! Odchytí ho do speciální klece

Medvěd, který se pohybuje už přes měsíc na Valašsku, bude nejspíš odchycen do speciální klece. Žádost o jeho odchyt poslal na krajský úřad starosta obce Jarcová. Právě v okolí této obce se medvěd v posledních dnech zdržuje.