Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hamburger
aktualizováno 06.01.
recepty na hamburger

Oblíbená pochoutka má 130 let! Jak si připravit dokonalý burger?

Americká specialita hamburger neboli placka z mletého masa vložená do housky z bílého pečiva, doplněná plátky zeleniny, právě slaví 130 let od svého vzniku. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší recepty pro domácí přípravu domácího burgeru.

Čištění grilu
31.08.
rady a tipy

Grilování u konce: Jak zazimovat gril, ať funguje i další sezónu

Léto se už nezadržitelně blíží ke svému konci a všechny čekají poslední večerní grilovačky. Abyste si grilování mohli užívat i další rok, zanedlouho bude třeba připravit gril k zazimování. Přinášíme pár rad a tipů, jak se o gril postarat, aby byl i na příští grilovací sezónu v perfektním stavu!

grilovani vegan
28.08.
videorecept s kuchařem

Vegetariánská grilovačka podle bulharského kuchařského mistra

Pokud nejste milovník masa a raději se mu vyhýbáte, nemusíte zoufat. I bez něj se dá na grilu vykouzlit celá řada dobrot, kterými neurazíte ani masožrouty. Pár z nich s nádechem ciziny představí ve svém vegetariánském menu sous chef Stefan Stefanov.

Prásk.tv píše:

Hvězdy a grilování
čtěte o tématu grilování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Nebezpečí otravy z jídla
26.08.
rady odborníka

V létě hrozí otrava jídlem častěji. Problém je grilování i zmrzlina

Horké letní dny zvyšují riziko nákazy nejrůznějšími potravinovými bakteriemi. Ty se vyskytují i v oblíbených pochutinách – grilovaném mase, zelenině nebo zmrzlině – které k létu bezpochyby patří. Ve všech těchto potravinách se při jejich špatném zpracování mohou škodlivé bakterie objevit a způsobit tak konzumentovi závažné zdravotní potíže. Jak se problémům s potravinami vyvarovat?

Grilovací rodina
25.08.
recepty a rady

Jak grilovat s dětmi hravě a zdravě. Jde to jednoduše!

Jídlo venku děti milují snad ještě víc než dospělí. Fascinuje je proces vaření, připadá jim tajuplný a kouzelný. Málokterý prcek takovému lákadlu odolá. Vyjděte vstříc dětské zvědavosti a zapojte malé pomocníky do příprav přiměřeně jejich věku a schopnostem.

Recepty na gril
20.08.
recepty

Tak tohle byste na grilu nečekali! Dali byste si?

Kuřecí, hermelín nebo cuketa. Klasika každé grilovací sezóny. Nemusí ovšem zůstat jenom u toho, návštěvu lze snadno překvapit něčím trochu netradičním! Přinášíme recepty, které vám pomůžou vymanit se z grilovací rutiny. O těchto receptech jste ještě zaručeně neslyšeli!

Čištění grilu
17.08.
grilování

Nebaví vás čištění grilu? Jedna rada, jak to jde snadno a rychle

Grilování je parádní záležitost. Posezení venku, vůně rozpáleného grilu a nejrůznějších pochutin na něm, dobré pití. Jenže pak přijde na řadu čištění grilu. A do toho se chce málokomu. Poradíme vám jak to zvládnout rychle a bez námahy.

grilování marinády - 3
09.08.
rady a tipy

Marinuje se po celém světě. Inspirujte se chutí jiných zemí!

Když přijde řeč na grilování, hned se hovor stočí na nakládání masa. Bez něj by totiž letnímu rožnění něco chybělo. A neplatí to zdaleka jen pro Českou republiku, zvesela se nakládá a namáčí po celém světě.

burger gril
aktualizováno 31.07.
rady a tipy

Burger je hitem grilovací sezóny! Jak na burger trochu jinak?

Kdo letos nedělá burgery, jako by ani negriloval. Milujeme je pro jejich rychlou přípravu i variabilitu. Stačí trochu obměnit náplň a na své si přijde každý - milovník pálivých chutí, masožrout i vegetarián. Pojďte se s námi naučit dělat ty nejlepší letní burgery!

Grilovací rodina
27.07.
skvělý tip

Grilujeme s dětmi: Jak je zabavit, aby si grilování užili i ti nejmenší?

Dětem zbývá ještě polovina prázdnin, a tak by se nemělo při tématu grilování opomínat ani na ně. Jak zabavit i ty nejmenší, aby pro ně bylo grilování zábava? Vlastně to není ani tak těžké a ve finále vám to samotným může ulehčit práci.