Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policie v Bruselu
aktualizováno 24.12.
zběsilá střelba

Muž začal v Bruselu střílet z kalašnikovu, potom se dal na útěk

Bruselem na Štědrý den zazněla střelba, muž ozbrojený kalašnikovem měl několikrát vystřelit do oken restaurace a z místa incidentu prchnout. Nikdo nebyl zraněn, podle úřadů podle všeho nešlo o teroristický útok, motiv je ale zatím neznámý.

Demonstrace v Bruselu
16.12.
Demonstrace v Bruselu

Lidé protestovali proti migračnímu paktu. Policie nasadila vodní dělo

Tisíce lidí před Evropskou komisí (EK) v Bruselu protestovaly proti migračnímu paktu OSN. Policie proti nim nasadila slzný plyn a vodní dělo. Někteří demonstranti se do sídla EK snažili vniknout. Policie zadržela asi 90 lidí.

Brexit - Theresa Mayová
14.12.
minisummit v Bruselu

EU o brexitu dál jednat nebude, na migraci se státy nedohodly

V Bruselu v pátek oficiálně skončil dvoudenní summit lídrů Evropské unie. Zatímco na včerejším zasedání se řešil hlavně brexit, protiruské sankce nebo rozpočet pro období let 2021-2027, dnes byla klíčovým tématem migrace. Rozvod mezi Velkou Británií a Evropskou unií řešila hlavně světová média. Ta britská si vzala na paškál premiérku Theresu Mayovou.

Prásk.tv píše:

Eurovision Song Contest
čtěte o tématu Brusel na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Uprchlíci v Evropě - 17
aktualizováno 14.12.
mechanismus solidarity

V EU to vře, státy se neshodnou na řešení migrační krize

Řecký premiér Alexis Tsipras svým kolegům ze zemí Evropské unie navrhl, aby se unie do května příštího roku dohodla na dočasném "mechanismu solidarity" pro řešení vysokých počtů žadatelů o azyl. Jeho návrh dnes vyvolal ostrou diskusi šéfů států a vlád EU na jejich vrcholné schůzce v Bruselu, plyne z informací ČTK.

Donald Tusk
aktualizováno 13.12.
nulový pokrok

EU prodlužuje sankce proti Rusku, je to už po osmé!

Lídři zemí Evropské unie se dnes na summitu v Bruselu jednomyslně shodli na dalším půlročním prodloužení hospodářských sankcí proti Rusku. Uvedl to na twitteru předseda Evropské rady Donald Tusk. EU uvalila ekonomické sankce na Rusko v roce 2014 kvůli anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Jean-Claud Juncker přichází na bruselský summit o brexitu
aktualizováno 25.11.
odchod Británie

Lídři EU podpořili dohodu o brexitu, trvalo to jen půl hodiny

Premiéři a prezidenti 27 zemí Evropské unie podpořili návrh dohody o odchodu Británie z EU i politickou deklaraci o budoucích vztazích. Na twitteru to uvedl předseda Evropské rady Donald Tusk. Podpora obou dokumentů se na dnešním mimořádném summitu EU očekávala; šéfům států a vlád zabralo rozhodnutí přibližně půl hodiny.

Ukradený strakatý vepřík
aktualizováno 25.11.
Evropská komise

Nová povinnost z Bruselu. Každé prase se bude muset hlásit

I lidé, kteří chovají pouze jedno prase pro vlastní potřebu, ho budou muset nově zaregistrovat v Centrálním registru hospodářských zvířat. Důvodem tohoto nařízení je, že nám Evropská komise zrušila výjimku týkající se právě registrace malého chovu.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 18.10.
Vrcholná jednání

Druhý den summitu EU: Po brexitu přišla na řadu migrace

V Bruselu probíhá druhý den summitu Rady Evropské Unie. Zatímco středeční jednání sedmadvacítky o brexitu nepřineslo nic nového, teď se řešila hlavně migrace.

Summit EU v Bruselu
17.10.
Dohady

Summit EU měl řešit dohodu o brexitu, schválení se ale odkládá

V Bruselu začal dvoudenní summit Rady Evropské unie. Podle původních plánů měli lídři sedmadvacítky schvalovat dohodu o odchodu Británie z Unie. Všechno se ale nakonec odsunulo a k dosažení dohody bude třeba ještě několik týdnů jednání. Na místě natáčel i štáb TV Nova.

Společná fotografie hlav států na summitu NATO
11.07.
slavnostní zahájení

V Bruselu začal summit NATO, Česko zastupuje Miloš Zeman

Krátký projev generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, v němž vyzdvihl nasazení a odhodlání vojáků členských zemí, zahájil dnes odpoledne summit Severoatlantické aliance. Po přeletu vrtulníků, mezi nimiž byly i dva české, se šéfové států a vlád 29 aliančních zemí odebrali do jednacího sálu v nové centrále NATO v Bruselu. Českou republiku dnes na jednání zastupuje prezident Miloš Zeman.