Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby - kandidáti
aktualizováno 08.09.
Volby do Sněmovny

Podívejte se, kdo ze sousedů kandiduje ve volbách. MAPA

Chcete vědět, jestli se o poslanecký mandát uchází někdo z vašich sousedů? Už nemusíte procházet jednu po jedné všechny kandidátní listiny ve vašem kraji, mladý politolog z Masarykovy univerzity totiž vytvořil unikátní mapu, kde se vše dozvíte rychle a přehledně.

Numerologie: prezidenští kandidáti
04.09.
komu přejí čísla

Numeroložka má jasno! Kdo bude příštím českým prezidentem?

Příští rok v lednu si budeme volit nového prezidenta. Někteří už svou kandidaturu potvrdili, jiní zatím sbírají nutné podpisy. Jaké jsou šance jednotlivých kandidátů z hlediska magie čísel? Zeptali jsme se numeroložky Lenky Lippertové Suchardové.

Jiří Drahoš nasbíral dost podpisů pro kandidaturu
aktualizováno 19.08.
prezidentské volby

Drahoš má víc podpisů než Zeman i Horáček. V průzkumu je favorit

Česká republika má třetího oficiálního prezidentského kandidáta. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš nasbíral 78 321 podpisů, oznámil to v sobotu ve Žlutých lázních, kde se sešel s dobrovolníky, kteří pro něj podpisy sbírali. Ve volbách se zatím postaví proti Miloši Zemanovi a Michalu Horáčkovi.

Obchodní sdělení

Banka garantuje výhodnější půjčku!

Sberbank CZ snížila RPSN FÉR půjčky na 4,99 % a garantuje výhodnější sazbu celou dobu splácení.

Babiš, Kalousek, Sobotka, Fiala
15.08.
Kdo u vás bude kandidovat?

Volby 2017: Tito politici povedou kandidátky v krajích. PŘEHLED

Politické strany už uzavřely kandidátky pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny a ty nabídnou několik pikantních soubojů. Andrej Babiš proti Janu Hamáčkovi a Miroslavu Kalouskovi, Karel Schwarzenberg proti Martinu Stropnickému nebo Petr Fiala vs. Bohuslav Sobotka, i na to se mohou voliči těšit.

Kandidáti na prezidenta ČR
05.08.
Boj o Hrad

Dost podpisů má jen Horáček, Drahoš a Zeman zaostávají

Už jen tři měsíce zbývají zájemcům o post českého prezidenta, aby nasbírali 50 tisíc podpisů občanů, které jsou nutným minimem pro zařazení do voleb příští rok. V klidu přitom může být jen jeden kandidát - a tím je textař Michal Horáček.

Olga Sommerová, Dalibor Dědek, Jakub Janda, Milan Hnilička
02.08.
Kdo chce do Sněmovny

Režisérka, miliardář či sportovci, volby lákají slavná jména

Předvolební kampaně se pomalu rozjíždějí a velké parlamentní strany už vědí, kdo povede jejich kandidátky. Na podzim voliče čeká několik velmi ostrých soubojů o křesla poslanců.

Michal Horáček, Jiří Drahoš
aktualizováno 27.06.
Prezidentští kandidáti

Budu sbírat podpisy i pro soupeře, nabídl Horáček. Drahoš odmítl

Prezidentský kandidát Michal Horáček oznámil, že pomůže dalším dvěma uchazečům se sběrem podpisů. Zatímco Marek Hilšer nabídku ocenil, Jiří Drahoš s díky odmítl. Podpisové archy od Horáčka prý přebírat nebude.

Kandidáti na prezidenta ČR
11.06.
prezidentští kandidáti

Horáček má už 50 tisíc podpisů. Chce trumfnout Zemanův rekord

První kandidát na prezidenta už posbíral 50 tisíc podpisů nutných k zařazení do boje o Pražský hrad. Michal Horáček chce ale pokořit rekord a hodlá sbírat dál. Současný prezident Miloš Zeman a Jiří Drahoš jsou zhruba v polovině. Najdou se i tací, kteří kandidaturu teprve zvažují – včetně politických stran.

Milan Štěch, Lubomír Zaorálek
aktualizováno 26.05.
Mají šanci?

Štěch, nebo Zaorálek. Sobotka prozradil kandidáty ČSSD na Hrad

Předseda Senátu Milan Štěch nebo ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. To jsou případní kandidáti na prezidenta, které by ve volbách podpořila ČSSD. Premiér Bohuslav Sobotka to prohlásil v rozhovoru pro portál Idnes.cz.

Francie po prvním kole voleb
27.04.
volební kampaň

Naschvály a kritika: Boj o křeslo francouzského prezidenta zostřuje

Souboj o křeslo francouzského prezidenta se vyostřuje. A vypadá to, že oba kandidáti si dělají naschvály. Posledním příkladem může být továrna na severu Francie. Schůzku s odbory tam měl domluvenou Emmanuel Macron, ale ještě před ním tam přijela nečekaně Marine Le Penová a poštvala dělníky proti němu.