Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár rodinného domu ve Valchově
aktualizováno 03.12.
náročný zásah

Hasiči z hořícího domu vynesli muže a dítě, oba museli oživovat!

Velmi vyhrocený zásah při požáru rodinného domu mají za sebou jihomoravští hasiči. Ti museli kromě ohně bojovat také o život dítěte a muže, nakonec skončili v péči záchranářů celkem čtyři lidé. Zatím není jasné, proč začalo v domě hořet.

Resuscitace Vltava
aktualizováno 24.11.
záchrana z vody

Svědci vytáhli z Vltavy tonoucí stařenku. Záchranáři ošetřili i je

V sobotu odpoledne oživovali pražští záchranáři 86letou ženu, která se topila ve Vltavě. Z vody ji vytáhli svědci, kteří ženě poskytli první pomoc.

Záchrana tonoucího muže
aktualizováno 08.10.
Záchrana života

Šlo o vteřiny: Muže z Vltavy tahal policista přivázaný na laně! VIDEO

Pražští policisté v sobotu večer v centru metropole zachraňovali čtyřicetiletého muže, který skočil do Vltavy a už nevyplaval. Z ledové vody na břeh ho tahal muž zákona přivázaný na laně.

Prásk.tv píše:

Gregory Holt - 1
čtěte o tématu resuscitace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Letecká záchranná služba
12.09.
šťastný konec

Holčička (1,5) se topila v rybníku, selhaly jí základní životní funkce

Strašlivý horor prožila v úterý rodina ze Štramberku na Novojičínsku. Malou holčičku objevili v rybníku za domem, dívce selhaly životní funkce. Díky spolupráci svědků a operátorky a následném oživování záchranáři se jí naštěstí podařilo oživit.

Záchrana života v Konětopech - 3
aktualizováno 18.08.
resuscitace plavce

Lidé z vody vytáhli mrtvého muže, záchranáři ho dokázali oživit!

Dramatická záchranná akce v sobotu proběhla v Darkově na Karvinsku, kde se okolo třetí hodiny odpoledne začal topit muž. Když se ho lidem podařilo z vody vytáhnout, nedýchal a ani už mu netlouklo srdce. Všechny základní životní funkce selhaly. Přesto resuscitace nebyla marná.

Zmlácená žena
17.08.
Neuvěřitelný příběh

Ženu znásilnil před synem a zmlátil! I tak grázla zachraňovala

Partner ji několik hodin mlátil, navíc také znásilnil před malým synem. Přesto se Jade Rosbothamová ze Skotska později snažila partnera oživit, když si sáhl na život. Promluvila, aby varovala další ženy, které žijí v problematických vztazích s agresivními partnery.

V Labi se málem utopil muž
aktualizováno 03.06.
hloupý nápad

Sázka skončila katastrofou! Muž bojuje o život, až hodinu nedýchal

V kritickém stavu je sedmatřicetiletý muž, a to kvůli nesmyslné sázce. Ráno se pokusil přeplavat Labe blízko Opatovic. Sázku nevyhrál, začal se topit a zůstal desítky minut bez kyslíku.

Záchrana života v Konětopech - 3
aktualizováno 02.05.
Tragická událost

V Mníšku pod Brdy se topilo dítě, vrtulník ho převezl do Motola

Zdravotníci i policisté po středečním poledni vyjeli do Mníšku pod Brdy u Prahy k rybníku Sýkorník. Podle prvotních informací se tam topilo malé dítě.

Lubomír Šamaj (vpravo) a šéf novojičínských strážníků
13.03.
Pomoc nemocnému

Skromný hrdina z Nového Jičína se našel! Život už zachránil i dřív

Novojičínští strážníci našli dobrodince, který v pondělí ráno pomáhal zachránit život muži. Ten zkolaboval v centru Nového Jičína. Společně se strážníky mu muž poskytoval první pomoc. Strážníci zveřejnili v pondělí na facebooku výzvu, aby se přihlásil, protože mu chtěli poděkovat.

Zásah záchranné služby - ilustrační foto
aktualizováno 06.02.
Drama v Brně

Muž zkolaboval v dodávce, oživoval ho řidič i strážníci

Dramatické chvíle dnes zažili brněnští strážníci - podíleli se na záchraně muže, který zkolaboval v dodávce. Její řidič ji odstavil na trávníku a spolujezdce začal oživovat. S pomocí strážníků, kteří mu poskytli srdeční masáž, se jim to nakonec podařilo.