Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zoufalý orangutan bojuje o zbytky svého domova
09.06.
dopady odlesňování

VIDEO: Zoufalý orangutan zaútočil na bagr, aby ochránil svůj domov

Dramatické záběry, na kterých zoufalý orangutan brání svůj domov před těžaři a snaží se zabránit bagru, aby zničil to poslední, co z jeho domova zbylo, ukazuje, jaký strašlivý dopad má odlesňování v Borneu.

Šumava - 9
aktualizováno 31.05.
Obří ekologická katastrofa

Kůrovec decimuje lesy. Premiér Babiš řekl, jak chce kalamitu řešit

Premiér v demisi Andrej Babiš svolal kvůli kůrovcové kalamitě krizový štáb. Do akce povolává ministerstva, kraje i těžařské firmy. O kůrovci, který likviduje české lesy, se mluví jako o největší ekologické katastrofě od dob Marie Terezie. Nejhorší situace je na Jesenicku. Pokácet tam museli už desetitisíce kubíků dřeva. Šíření kůrovce prý napomáhá hlavně sucho, ale podle některých odborníků můžou za jeho šíření i dřevaři.

Požáru skladu dřevního materiálu na Frýdlantsku - 5
aktualizováno 15.05.
Rozsáhlý požár

Požár skladu dřeva hasiči krotí druhý den, budově hrozí zřícení

Přes osmdesát hasičů vyjíždělo v pondělí odpoledne do Jindřichovic pod Smrkem na Liberecku k rozsáhlému požáru skladu dřeva a štěpky. Hasiči na místě zůstávají i v úterý. Navíc hrozí, že se žárem poškozená budova zřítí.

Prásk.tv píše:

Žena našla kořen před dveřmi - 1
čtěte o tématu dřevo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Silnici u Bělotína zablokoval převrácený kamion
19.02.
galerie převrácený přívěs

"Klaďák" skončil po nehodě na boku, dřevo zatarasilo celou silnici

Silnici u Bělotína na Přerovsku zablokoval v pondělí odpoledne převrácený kamion, ze kterého se vysypaly klády přes celou komunikaci. Převrátil se naštěstí jen přívěs kamionu, nezraněný řidič pomocí hydraulické ruky sám asistoval při uvedení komunikace do provozu.

Kůrovec. Ilustrační foto
29.01.
orkán Herwart

Hrozí kalamita kůrovce, polámané stromy v lesích se nedaří vytěžit

Českým lesům hrozí podle odborníků obří kůrovcová kalamita. Stále v nich zůstávají až 3/4 stromů, které loni na podzim polámal orkán Herwart. Jenže stromy se za necelé dva měsíce stanou pochoutkou pro novou generaci kůrovce, která se na jaře vylíhne. Podle majitelů lesů je přitom už teď jisté, že veškeré kalamitní dřevo nestihnou včas vytěžit a odvézt.

poničený betlém
aktualizováno 22.01.
35 tisíc

Policie už ví, kdo zničil betlém v Náchodě! Přihlásil se sám

Po vánočních svátcích poničil dřevěný betlém v Náchodě 18letý mladík, který se vracel z restaurace a mezi figury nejspíš upadl. Stíhat ho policie nebude, protože se podle ní nejednalo o úmysl. Škodu bude muset ale zaplatit.

Kácení stromů
aktualizováno 23.10.
krást se nevyplácí

Chodíte si do lesa pro dřevo? Lesníci na zloděje nastražili pasti

Se začínající topnou sezonou kriminalisté zaznamenávají velký počet krádeží dřeva. Krade se v lesích i na zahradách. Lesy České republiky se brání tím, že u vjezdů do lesa rozmisťují fotopasti.

Kolik zaplatíme za vytápení
aktualizováno 25.09.
čím topit?

Topná sezóna začala: Kolik stojí dřevo, uhlí nebo plyn? SROVNÁNÍ

Topná sezona letos začala o zhruba deset dní dříve než loni. Zatímco na západě Čech a ve vyšších polohách už jedou kotle přes týden naplno, na jižní Moravě se zahájením vytápění počítají až od zítřka. Která paliva jsou teď cenově nejvýhodnější a jak a čím si budeme přitápět v budoucnosti?

Muže ve Svojeticích zavalila fůra dřeva
aktualizováno 20.09.
galerie tragická nehoda

Muž skončil zavalený pod fůrou dřeva, už mu nebylo pomoci

Tragédie zasáhla ve středu krátce před polednem obec Svojetice ve Středočeském kraji. Muže skončil pod fůrou dřeva, kterou převážel na přívěsném vozíku, při tom utrpěl velmi vážná zranění. I přes rychlý zásah záchranářů už mu nebylo pomoci.

Požár na Vlčí Hoře - 5
aktualizováno 19.08.
hořela hala

Nejvyšší stupeň poplachu! Hasiči bojovali s obřím požárem v Jihlavě

Jedenáct jednotek hasičů se snažilo zkrotit plameny šlehající ze společnosti na zpracování dřeva v Jihlavě. Zásah probíhal od čtvrté hodiny ranní, byl vyhlášen třetí stupeň poplachu.