Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kácení stromů
aktualizováno 23.10.
krást se nevyplácí

Chodíte si do lesa pro dřevo? Lesníci na zloděje nastražili pasti

Se začínající topnou sezonou kriminalisté zaznamenávají velký počet krádeží dřeva. Krade se v lesích i na zahradách. Lesy České republiky se brání tím, že u vjezdů do lesa rozmisťují fotopasti.

Kolik zaplatíme za vytápení
aktualizováno 25.09.
čím topit?

Topná sezóna začala: Kolik stojí dřevo, uhlí nebo plyn? SROVNÁNÍ

Topná sezona letos začala o zhruba deset dní dříve než loni. Zatímco na západě Čech a ve vyšších polohách už jedou kotle přes týden naplno, na jižní Moravě se zahájením vytápění počítají až od zítřka. Která paliva jsou teď cenově nejvýhodnější a jak a čím si budeme přitápět v budoucnosti?

Muže ve Svojeticích zavalila fůra dřeva
aktualizováno 20.09.
galerie tragická nehoda

Muž skončil zavalený pod fůrou dřeva, už mu nebylo pomoci

Tragédie zasáhla ve středu krátce před polednem obec Svojetice ve Středočeském kraji. Muže skončil pod fůrou dřeva, kterou převážel na přívěsném vozíku, při tom utrpěl velmi vážná zranění. I přes rychlý zásah záchranářů už mu nebylo pomoci.

Prásk.tv píše:

Lichtenberg Figures
čtěte o tématu dřevo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Požár na Vlčí Hoře - 5
aktualizováno 19.08.
hořela hala

Nejvyšší stupeň poplachu! Hasiči bojovali s obřím požárem v Jihlavě

Jedenáct jednotek hasičů se snažilo zkrotit plameny šlehající ze společnosti na zpracování dřeva v Jihlavě. Zásah probíhal od čtvrté hodiny ranní, byl vyhlášen třetí stupeň poplachu.

Polámané stromy
aktualizováno 11.08.
polámané stromy

"Nechoďte na houby," varují lesníci. V lesích hrozí nebezpečí!

Před vstupem do lesů varují houbaře, turisty i další návštěvníky lesníci. V posledních dvou dnech vítr poškodil stromy, takže v lesích není bezpečno.

Dřevěná motorka
aktualizováno 28.06.
nádherná práce

Motorka ze dřeva detailně kopíruje Jawu 250, má ale jednu slabinu!

Je celá ze dřeva a její tvůrce je od úterka českým rekordmanem. Řec je o legendární motorce Jawě 250, kterou do posledního detailu vytvořil ze dřeva muž z Horní Cerekve na Pelhřimovsku. Na takzvaného péráka je náležitě pyšný.

Škůdci v lesích
06.06.
zdevastované stromy

Škůdci napadli české lesy! Tolik dřeva se vytěžilo jen 2x v historii

Situace v lesnictví je alarmující. Škůdci a sucho se podepsali na tom, že chřadnou statisíce stromů - a to hlavně na Moravě a ve Slezsku. Jen loni se muselo pokácet 17,6 milionu metrů krychlových dřeva bez kůry - jde o třetí nejhorší statistiku v historii.

"Uvařený" kostel
25.04.
unikátní metoda

Dřevěný kostel napadli červotoči! Pro záchranu z něj udělali saunu

Do dřevěného kostelíku v Hradci Králové se pustil dřevokazný hmyz, odborníci z Česka proto vůbec poprvé vyzkoušeli unikátní metodu, kterou používají i v Německu. Jde o termosanaci, kdy zaměstnanci specializované firmy obalí celou stavbu igelitem a dovnitř pak vhání horký vzduch, který hmyz zahubí.

Z polorozpadlé ruiny postavili krásnou chatičku - 6
08.04.
GALERIE krásná přestavba

Muž koupil starý srub za pár tisíc. Nádherně ho s rodinou přestavěl

Richard Aiken měl jediné přání. Žít ve srubu někde na samotě, kde bude obklopen přírodou. Všechny jeho pokusy o koupi obydlí ale ztroskotaly, protože si to nemohl dovolit. Tak si pořídil za pár tisíc korun starý, téměř rozpadlý domeček v americkém Missouri. S pomocí rodiny z něj vybudoval nádherné obydlí!

Martina na Slovensku zavalil traktor
05.03.
Neštěstí na Slovensku

Martina zavalil traktor před očima bratra! Zůstaly po něm malé děti

Obrovské neštěstí se stalo ve slovenských lesích poblíž Lučence. 26letý Martin při svážení dřeva nezvládl řízení, vypadl z traktoru a kabina ho přimáčkla k zemi. Všechno viděl jeho bratr a kamarádi.