Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kůrovec. Ilustrační foto
29.01.
orkán Herwart

Hrozí kalamita kůrovce, polámané stromy v lesích se nedaří vytěžit

Českým lesům hrozí podle odborníků obří kůrovcová kalamita. Stále v nich zůstávají až 3/4 stromů, které loni na podzim polámal orkán Herwart. Jenže stromy se za necelé dva měsíce stanou pochoutkou pro novou generaci kůrovce, která se na jaře vylíhne. Podle majitelů lesů je přitom už teď jisté, že veškeré kalamitní dřevo nestihnou včas vytěžit a odvézt.

poničený betlém
aktualizováno 22.01.
35 tisíc

Policie už ví, kdo zničil betlém v Náchodě! Přihlásil se sám

Po vánočních svátcích poničil dřevěný betlém v Náchodě 18letý mladík, který se vracel z restaurace a mezi figury nejspíš upadl. Stíhat ho policie nebude, protože se podle ní nejednalo o úmysl. Škodu bude muset ale zaplatit.

Kácení stromů
aktualizováno 23.10.
krást se nevyplácí

Chodíte si do lesa pro dřevo? Lesníci na zloděje nastražili pasti

Se začínající topnou sezonou kriminalisté zaznamenávají velký počet krádeží dřeva. Krade se v lesích i na zahradách. Lesy České republiky se brání tím, že u vjezdů do lesa rozmisťují fotopasti.

Prásk.tv píše:

Žena našla na pláži příšeru - 1
čtěte o tématu dřevo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Kolik zaplatíme za vytápení
aktualizováno 25.09.
čím topit?

Topná sezóna začala: Kolik stojí dřevo, uhlí nebo plyn? SROVNÁNÍ

Topná sezona letos začala o zhruba deset dní dříve než loni. Zatímco na západě Čech a ve vyšších polohách už jedou kotle přes týden naplno, na jižní Moravě se zahájením vytápění počítají až od zítřka. Která paliva jsou teď cenově nejvýhodnější a jak a čím si budeme přitápět v budoucnosti?

Muže ve Svojeticích zavalila fůra dřeva
aktualizováno 20.09.
galerie tragická nehoda

Muž skončil zavalený pod fůrou dřeva, už mu nebylo pomoci

Tragédie zasáhla ve středu krátce před polednem obec Svojetice ve Středočeském kraji. Muže skončil pod fůrou dřeva, kterou převážel na přívěsném vozíku, při tom utrpěl velmi vážná zranění. I přes rychlý zásah záchranářů už mu nebylo pomoci.

Požár na Vlčí Hoře - 5
aktualizováno 19.08.
hořela hala

Nejvyšší stupeň poplachu! Hasiči bojovali s obřím požárem v Jihlavě

Jedenáct jednotek hasičů se snažilo zkrotit plameny šlehající ze společnosti na zpracování dřeva v Jihlavě. Zásah probíhal od čtvrté hodiny ranní, byl vyhlášen třetí stupeň poplachu.

Polámané stromy
aktualizováno 11.08.
polámané stromy

"Nechoďte na houby," varují lesníci. V lesích hrozí nebezpečí!

Před vstupem do lesů varují houbaře, turisty i další návštěvníky lesníci. V posledních dvou dnech vítr poškodil stromy, takže v lesích není bezpečno.

Dřevěná motorka
aktualizováno 28.06.
nádherná práce

Motorka ze dřeva detailně kopíruje Jawu 250, má ale jednu slabinu!

Je celá ze dřeva a její tvůrce je od úterka českým rekordmanem. Řec je o legendární motorce Jawě 250, kterou do posledního detailu vytvořil ze dřeva muž z Horní Cerekve na Pelhřimovsku. Na takzvaného péráka je náležitě pyšný.

Škůdci v lesích
06.06.
zdevastované stromy

Škůdci napadli české lesy! Tolik dřeva se vytěžilo jen 2x v historii

Situace v lesnictví je alarmující. Škůdci a sucho se podepsali na tom, že chřadnou statisíce stromů - a to hlavně na Moravě a ve Slezsku. Jen loni se muselo pokácet 17,6 milionu metrů krychlových dřeva bez kůry - jde o třetí nejhorší statistiku v historii.

"Uvařený" kostel
25.04.
unikátní metoda

Dřevěný kostel napadli červotoči! Pro záchranu z něj udělali saunu

Do dřevěného kostelíku v Hradci Králové se pustil dřevokazný hmyz, odborníci z Česka proto vůbec poprvé vyzkoušeli unikátní metodu, kterou používají i v Německu. Jde o termosanaci, kdy zaměstnanci specializované firmy obalí celou stavbu igelitem a dovnitř pak vhání horký vzduch, který hmyz zahubí.