Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jihočeský kraj - podpis prohlášení o budoucí spolupráci
Aktualizováno 18.4. 2017 13:45
dohodli se

Jihočeský kraj má novou koalici! Ještě ji musí schválit zastupitelé

V Jihočeském kraji by měla vládnout koalice ČSSD, KDU-ČSL, Jihočeši 2012 a uskupení Pro Jižní Čechy. Zástupci stran dnes podepsali prohlášení o budoucí spolupráci. Koalici musejí na svém zasedání 27. dubna schválit zastupitelé.

Jiří Zimola - ČSSD
Aktualizováno 11.4. 2017 20:28
čssd vs. ano

Zimola položil funkci hejtmana. Zkouší ale najít novou koalici

Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) odstupuje z funkce, oficiálně ji složí na nejbližším zastupitelstvu. Řekl to dnes novinářům. Dodal ale, že sociální demokracie zkusí domluvit vznik nové koalice - měly by ji tvořit kromě ČSSD hnutí Jihočeši 2012, koalice Pro Jižní Čechy a KDU-ČSL. Pokud skutečně taková koalice vznikne, nehodlá Zimola usilovat o funkci hejtmana. Za ČSSD by na ni navrhl svou náměstkyni Ivanu Stráskou.

Rozpad koalice

Koalice na jihu Čech končí, ČSSD zlomily vaz chaty u Lipna

V Jihočeském kraji se rozpadla koalice, ČSSD nepřistoupila na podmínky ANO, které žádalo mimo jiné výměnu všech radních za sociální demokraty. Hnutí ANO tak chtělo, aby své pozice opustil například hejtman Jiří Zimola nebo jeho náměstci Ivana Stráská a Jaromír Slíva.

Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Z 15. století

Bagrista na Písecku našel vzácný poklad!

Vzácný poklad objevil bagrista v malé jihočeské vesničce Kučeř na Písecku. Ze země vyhrabal míšeňské groše a drobné haléře, pravděpodobně z patnáctého století. Teď je zkoumají odborníci.

Sjezd ČSSD - 1
Aktualizováno 8.4. 2017 10:48
příprava na volby

ČSSD uzavřela výběr volebních lídrů. Vybrala tahouna jižních Čech

Kandidátem na volebního lídra ČSSD v Jihočeském kraji je starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka, schválilo dnes předsednictvo strany. Novinářům to řekl premiér Bohuslav Sobotka. Lídry ostatních krajů se užší vedení ČSSD zabývalo už před týdnem, kandidáti ještě musí v jednotlivých regionech uspět v hlasování všech členů.

viděli jste ho?

Strach o život: Mladík (24) se z baru vydal k řece, už se neozval!

Rodina Mirka Vaňáska trne hrůzou. Mladík (24) v úterý večer v podnapilém stavu odešel z baru na náměstí v Táboře, domů už ale nedorazil. Podle policie se zřejmě vydal k řece, příbuzní se bojí o jeho život.

Autobusy
Aktualizováno 5.4. 2017 13:26
protest za mzdy

Stávka autobusů už zítra! Víme, kde to pojede a kde bude stávka

Zítřejší stávka řidičů autobusů nejvíce zasáhne čtyři kraje - Jihočeský, Ústecký, Olomoucký a Jihomoravský. Na Liberecku budou stávkovat jednotlivci. Na Vysočině se stávka dotkne linek, které do regionu jezdí z jižních Čech a jižní Moravy. Právě v těchto dvou krajích posílí České dráhy vlaky. A třeba v Ivančicích na Brněnsku je starosta připravený sám řídit autobus a vozit lidi do práce.

probíhající vyšetřování

Zřícené letadlo se rozpadlo už ve vzduchu! Pilot neměl šanci

Z malého letadla, které se 1. dubna zřítilo u Dubu na Prachaticku a jehož pilot zahynul, odpadlo během letu několik částí. Potom se stroj zřítil. ČTK to dnes řekl letový inspektor Josef Procházka z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Zbytky letounu, který byl zničen požárem, budou převezeny ke zkoumání do Prahy. Vyšetřování příčin havárie potrvá podle inspektora měsíce.

Nebezpečná zábava

Kluky na vagónech zasáhl proud, jeden je ve vážném stavu

Vážné zranění utrpěl chlapec, který se svým kamarádem v sobotu v podvečer lezl po odstavených vagónech na táborském nádraží. Těžce popáleného mladíka přepravili záchranáři do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Druhý chlapec byl převezen do táborské nemocnice.

Pád vyhlídkového letadla
Aktualizováno 1.4. 2017 23:08
Letecké neštěstí

Na Prachaticku se zřítilo malé letadlo. Jeden člověk zemřel

K leteckému neštěstí došlo v sobotu odpoledne u obce Dub ležící mezi Bavorovem a Vlachovým Březím na Prachaticku. Po pádu se dvoumístný stroj rozbil a trosky začaly hořet. Jihočeští hasiči nasadili čtyři jednotky. Osud osádky zatím není znám.