Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kontroly na poutích dopadly otřesně
aktualizováno 18.06.
Porušení předpisů

Kontroly na poutích dopadly otřesně! Stánkaři falšují a šidí

Mimořádnou kontrolu stánkového prodeje na jihočeských poutích provedla Česká obchodní inspekce (ČOI). Problémy inspektoři našli u všech kontrolovaných prodejců.

Zdržovali vlak
aktualizováno 15.06.
Jeden si stoupl do kolejí

Pojedeme, až tu budou všichni! Studenti blokovali odjezd vlaku

Na českobudějovickém vlakovém nádraží večer zasahovala policie. Skupinka mladých lidí tam bránila v odjezdu vlaku. Rychlík směřující do Prahy nakonec vůbec nevyjel.

Lupiči - 1
aktualizováno 07.06.
chyceni při činu

VIDEO: Při loupežích si přišli na miliony, jejich akci natočila kamera

Brněnští policisté narazili v polovině května na dva podezřelé muže, kteří s napěchovanými batohy opouštěli rodinný domek. Jak se později ukázalo, věci byly pravě z onoho domu. Nakonec vyšlo najevo, že udeřili nejméně sedmkrát, způsobili při tom škody přesahující 2,5 milionu korun. Lupiči při jedné své akci zvolili poměrně netradiční vstup, dovnitř se dostali vrchem.

Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Temelínské chladicí věže - videomapping - 4
07.06.
FOTKY unikátní divadlo

Strašidelný pohled: Noční Temelín otevřel oči do krajiny

Strašidelný pohled nabídla lidem v okolí jaderné elektrárny Temelín noční akce umělce Milana Caise. Na chladicích věžích se do tmy rozzářily obří oči. Uměleckou produkci si nenechaly ujít stovky lidí.

Asanace skály
aktualizováno 06.06.
hrozící nebezpečí

Rozpadlý masiv ohrožoval vodáky, na kameny stačilo šlápnout!

Více než 250 tisíc vodáků, kteří loni proplouvali pod skalami v Českém Krumlově, bylo podle expertů vystaveno extrémnímu nebezpečí. Masiv byl v tak žalostném stavu, že hrozilo jeho zřícení. Potvrdilo se to pracovníkům, kteří pracují na její sanaci, kameny se jim odlamují pod nohami. Odstranit musí tisíc tun vážící skalnatý masiv.

SCHUBERTOVÁ HANA
06.06.
pohřešovaná žena

Po Hance se před pár dny slehla zem, pomozte policii s pátráním

Českobudějovičtí kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po Haně Schubertové (44), která koncem minulého týdne odešla z domova, od té doby o sobě ale nikomu nedala vědět. V případě, že byste o ní měli jakékoliv informace, kontaktujte policii.

Ministr dopravy otevřel opravený úsek D1
aktualizováno 05.06.
úsek praha - tábor

Slib vlády v demisi: Dálnice D3 se začne stavět v roce 2021

Dálnice D3 v úseku Praha - Tábor by se měla začít stavět v roce 2021. Do konce roku chce ŘSD požádat o územní rozhodnutí. Při návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) s některými ministry v jižních Čechách to dnes řekli ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa.

Vlci na Třeboňsku - 2
aktualizováno 04.06.
vlci v česku

Vlků v Česku přibývá! Objevili se na novém místě! FOTKY

Na Třeboňsku se objevli vlci! Dva přísně chránění návštěvníci se sem zřejmě přemístili z příhraniční oblastí s Rakouskem.

Muž umrzl v lese
aktualizováno 02.06.
policejní akce

V lese se ztratilo dítě (4)! Poblíž je trať, pátrání navíc zbrzdily bouřky

Policie více než dvě hodiny usilovně pátrala po čtyřletém chlapci, který se ztratil rodině v lese na Českokrumlovsku. Celou situaci komplikovalo zejména počasí, kvůli kterému nemohl být nasazen ani vrtulník. Nedaleko byla navíc silnice, stejně tak železniční trať.

Běžný život v Krumlově
aktualizováno 01.06.
Potěmkinova vesnice

Divadlo pro turisty v Krumlově. Herci předstírají obyčejný život

Jak by vypadal Český Krumlov, kdyby v něm žili lidé běžným životem. Projekt za dva a půl milionu korun má upozornit na to, že v centru historického města bydlí čím dál méně lidí. Město uvolnilo několik domů, do kterých nastěhuje patnáct rodin. Ty společně s dalšími brigádníky budou vytvářet iluzi obydleného města.