Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Otřesné výsledky kontrol

Obchody často porušují požární předpisy! Nemají ani hasicí přístroj

Podle hasičů porušují provozovatelé malých i středních obchodů stále častěji požární předpisy. Dokládají to výsledky poslední kontroly v Českých Budějovicích. V jedné z tamních ulic kontrolovali hasiči necelou dvacítku provozoven a našli desítky závad.

Velký požár na českobudějovickém sídlišti - 8
Aktualizováno Včera 20:42
galerie Drama v Budějovicích

12 evakuovaných lidí, 5 psů, 9 zraněných! Požár otřásl sídlištěm

Hodně dlouho budou na sobotní odpoledne vzpomínat obyvatelé jednoho z panelových domů na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Požár bytu odtud vyhnal dvanáct lidí, záchranáři museli ošetřit devět zraněných.

demonstrace

Stovky lidí z celé Evropy žádaly v Letech odstranění vepřína

Na setkání u památníku obětí romského holocaustu v Letech u Písku v sobotu dorazilo téměř 300 lidí z 15 zemí. Měli transparenty s nápisy Za důstojnou připomínku všech obětí holokaustu, Odstraňte vepřín, Čekáme už více jak 40 let.

Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

Padělky
Aktualizováno 20.6. 2017 13:47
padělané bankovky

Dvě kamarádky si natiskly falešné pětistovky. Zaplatily jen jednou

Dost hloupý nápad dostaly dvě ženy z jižních Čech. Nedostatek peněz se rozhodly řešit tím, že si je jednoduše vytisknou. Udaly jen jednu bankovku a policie je dopadla. Se začátkem turistické by podobných případů mohlo přibývat.

Muž mluví s malými dívkami - ilustrační foto
Aktualizováno 17.6. 2017 21:45
zvýšená pozornost

Neznámý muž se snaží navázat kontakt s malými holčičkami

Rodiče malých dětí na Táborsku by měli být na pozoru. Policisté tam totiž prověřují několik oznámení, podle kterých se muž středního věku snažil navázat kontakt s malými holčičkami. Jedna z nich nechodí ještě ani na základní školu.

Neobvyklá nenávist

V Budějovicích řádí žhář! Nesnáší túje, během 2 let zapálil 14 plotů

Už dva roky v Českých Budějovicích řádí člověk, který ničí túje. Podle policistů má na svědomí už 14 požárů vzrostlých stromků u rodinných domů. Naštěstí se nikomu nic nestalo - alespoň zatím.

Nehoda u Strakonic

Řidič golfu "orval" svodidla, přejel do protisměru a uhořel

Při dopravní nehodě u Strakonic uhořel ve čtvrtek večer v havarovaném voze Volkswagen Golf jeho řidič. Ze zatím nezjištěných příčin nezvládl řízení a narazil v protisměru do svodidel. Policisté dosud neznají totožnost mrtvého. Informovali o tom dnes na svém webu.

silný náraz

Řidič zavinil srážku s vlakem, od nehody ujel! Sám se pak přihlásil

Od středečního večera jihočeští policisté pátrali po řidiči osobního auta, který na železničním přejezdu v Českých Budějovicích zavinil dopravní nehodu a ujel. Ve čtvrtek dopoledne se ale policistům sám přihlásil. Ti případ vyšetřují jako trestný čin obecného ohrožení.

hazard se životem

Na Jihlavsku našli podchlazeného chlapce (13). Měl skoro tři promile!

Policisté hledají člověka, který dal alkohol 13letému chlapci z Jihlavska. Toho našli v úterý večer podchlazeného a silně opilého ležet na poli u Velkého Beranova, nadýchal téměř tři promile alkoholu!

Jihočeský kraj - podpis prohlášení o budoucí spolupráci
Aktualizováno 6.6. 2017 13:39
kvůli exhejtmanovi

Vzpoura na jihu Čech: Kandidátku ČSSD opouštějí přední politici

Jihočeská kandidátka sociální demokracie pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny se rozpadá. Tři politici z ní teď odstoupili a na jejich místa se posouvají náhradníci.