Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bohuslav Sobotka a Jiří Zimola
Aktualizováno Včera 08:35
Problém pro Sobotku

Revolta v ČSSD: Na jihu Čech hrozí založením nové strany!

Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka má vážný problém. Sotva se alespoň částečně uklidnila vládní krize, čelí další výzvě uvnitř vlastní strany. Jihočeským sociálním demokratům se totiž nelíbí vyškrtnutí bývalého hejtmana Zimoly z kandidátky a vyhrožují odchodem nebo založením vlastní strany!

Jiří Zimola - ČSSD
Aktualizováno 22.5. 2017 12:56
odvolání jiřího zimoly

Sociální demokraté na jihu Čech se bouří! Tohle vzkázali vedení

Jihočeští zástupci ČSSD nesouhlasí s vyškrtnutím bývalého hejtmana kraje Jiřího Zimoly z kandidátní listiny. Trvají na tom, aby byla respektována její původní podoba. Někteří jihočeští sociální demokraté pohrozili, že bez Zimoly se voleb do Poslanecké sněmovny nezúčastní.

Jiří Zimola - ČSSD
Aktualizováno 21.5. 2017 21:43
Vnitrostranické pře

Vraťte nám Zimolu! Jihočeská ČSSD se bouří proti škrtnutí lídra

Jihočeští sociální demokraté zásadně nesouhlasí s vyškrtnutím bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátní listiny a trvají na respektování její původní podoby.

Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Čápi přežili
Aktualizováno 20.5. 2017 21:28
Smrt čtyř mláďat

Čapí love story z jihu Čech nekončí, samice hřeje nové vejce

V dubnu kvůli zimě přišli o čtyři mláďata, teď ale samice zahřívá nová vejce. Řeč je o čapí rodince v Dubném u Českých Budějovic. Všichni tamní obyvatelé doufají, že brzy přibudou další vejce a nová čápátka.

kaufland
Aktualizováno 17.5. 2017 18:09
policejní manévry

Policie hledala v Budějovicích střelce. Vyhrožoval zabíjením!

Rozsáhlou akci spustila odpoledne policie v Českých Budějovicích. V tamním parku Stromovka a kauflandu hledala člověka, který vyhrožoval, že má zbraň a někoho zastřelí. Uzavřenou oblast už policisté prohledali a znovu otevřeli.

Sanitky
Aktualizováno 14.5. 2017 21:43
Vážný úraz proudem

Mladík (24) lezl ve Strakonicích po vagónech, zasáhl ho proud

Nesmyslný hazard s životem se nevyplatil čtyřiadvacetiletému mladíkovi, který na strakonickém nádraží lezl po vagónech. Na střeše vagónu jej zasáhl proud. Vrtulník jihočeských záchranářů jej ve velmi vážném stavu přepravil na popáleninové centrum do Prahy.

Velká chyba

Opilec si v krámě spletl čtečku kódů s bombou, hrozí mu 2 roky

Českobudějovičtí kriminalisté obvinili ze šíření poplašné zprávy dvaadvacetiletého muže. Na tísňovou linku oznámil, že v jednom z obchodů v krajském městě je bomba. Byl pod vlivem alkoholu a obavu v něm způsobila červeně blikající čtečka kódů u pokladny.

Granát
Aktualizováno 9.5. 2017 22:35
mohlo to skončit tragédií

Muž našel na půdě granát. Odvezl ho před policejní stanici a odjel!

Policisté od včerejšího odpoledne vyšetřují případ nálezu munice v Mirovicích. Muž tam v rodinném domě našel dělostřelecký granát. Místo toho, aby zavolal policisty, odvezl ho před policejní služebnu a tam ho nechal. Zachoval se tak tím nejhorším možným způsobem.

Hledaný Jaroslav Štípek
Aktualizováno 1.5. 2017 11:06
Policie pátrá

Jaroslav zmizel z psychiatrie, nejspíš jezdí opelem!

Jihočeští policisté pátrají po čtyřiašedesátiletém Jaroslavu Štípkovi, který se v neděli nevrátil z povolené vycházky po areálu českobudějovické nemocnice. Na zdejší psychiatrii strávil několik týdnů.

Velká voda
Aktualizováno 29.4. 2017 10:54
vysoký stupeň

Povodně nadělaly pěknou paseku, situace se ale uklidňuje! GALERIE

Stále platí vysoký stupeň nebezpečí povodňové pohotovosti pro Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a to až do sobotního odpoledne. Trvalý déšť na jihu Moravy může komplikovat situaci až do neděle. Situace na horních a středních úsecích toků už se ale zklidňuje, vzestupy jsou ještě na dolních tocích. Dnešní počasí by mělo vést k dalšímu zklidňování situace.