Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Autobus riskantně předjížděl
20.02.
Přes plnou čáru

Šílený manévr autobusu řeší policie už rok, obvinění nepadlo!

Zatímco němečtí policisté šílený manévr na dálnici uzavřeli za necelý měsíc, v Česku se vyšetřování riskantního předjíždění řidiče autobusu z jižních Čech táhne už rok. Obvinění zatím nepadlo.

Rvačka revizorů a cestujících v Českých Budějovicích
aktualizováno 14.02.
VIDEO ranní incident

Rvačka revizorů a cestujících v Budějovicích. Došlo i na zranění

Ke hromadné rvačce mezi revizory a opilými pasažéry došlo v MHD v Českých Budějovicích. Revizoři museli po incidentu vyhledat lékařskou pomoc, k případu byla volaná i policie. Potyčku natočili ostatní cestující na video.

Celostátní fórum Pirátů
aktualizováno 14.02.
Hotelové vandalství

Hotel řeší škody po sjezdu Pirátů. Host vystříkal chodby hasičákem

Sjezd Pirátské strany se neobešel bez vandalství. Chodby hotelu v Táboře, v němž se sjezd na konci ledna konal, zůstaly pokryté pěnou z hasících přístrojů. Za vše může bývalý člen, tvrdí Piráti. Od jeho chování se distancovali. Policie případ řeší jako přestupek.

Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Požár na ubytovně - 5
14.02.
Budova plná kouře

Výbuch a požár ve strakonické ubytovně, ven muselo 80 lidí!

Osmdesát lidí muselo ve středu pozdě večer utéct z ubytovny ve Strakonicích. V budově se totiž podle svědků nejprve ozval výbuch a pak začalo hořet. Sedmipatrový dům byl navíc plný kouře, což záchranářům práci rozhodně neusnadnilo.

Nalezená mrtvola muže u Schwarzenberského kanálu - 7
13.02.
Zapeklitý případ

Zabitého si spletli s figurínou, teď policisté zatkli jeho ženu!

Po necelých třech měsících se českým a německým kriminalistům společnými silami podařilo rozlousknout záhadu mrtvého seniora, jehož tělo leželo u naučné stezky na Šumavě a jehož si turisté nejprve spletli s pohozenou figurínou.

Útok na bankomat 2
aktualizováno 11.02.
V Česku i Rakousku

Odpálili bankomat, ujeli s penězi. Zloději policii už rok unikají!

Policie marně pátrá po zlodějích, kteří před rokem nechali vybouchnout bankomat na hraničním přechodu Dolní Dvořiště a zmizeli s větším obnosem peněz. Podle vyšetřovatelů předtím vyloupili dalších šest bankomatů na rakouské straně.

Chřipka
aktualizováno 08.02.
epidemie

Chřipka dál trápí Česko. Jen na jihu Čech zemřelo už pět lidí!

Na následky chřipky zemřelo v Jihočeském kraji pět starších lidí. Primárně se ale léčili s jiným základním onemocněním. ČTK to řekla Jitka Luňáčková z českobudějovické krajské hygienické stanice. V celém Česku momentálně připadá 1 757 případů respiračních a chřipkových onemocnění na 100 000 lidí. Oproti minulému týdnu tak stoupl počet nemocných o 2,5 %.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 08.02.
sjízdnost silnic

Na silnicích to pořádně klouzalo, nejhorší situace byla na západě

Řidiči zejména na západě Čech si po ránu museli dávat pozor na ledovku. Ta se podle silničářů tvořila zejména v okolí Horažďovic, dopravu v místě komplikovala také uvízlá osobní i nákladní vozidla. Podobná situace by mohla nastat také v sobotu ráno.

Letecká záchranná služba při cvičení
07.02.
zásah horské služby

Malý lyžař (10) zůstal ležet na svahu, musel pro něj letět vrtulník

Horská služba má během prázdnin plné ruce práce, ve čtvrtek musel do skiareálu na Šumavě dokonce letět vrtulník kvůli zranění teprve desetiletého lyžaře. Ten si s největší pravděpodobností velmi nešťastně zlomil nohu v oblasti bérce. Ani ve středu se záchranáři nenudili, museli do terénu kvůli ztracené běžkařce.

Auto v šílené rychlosti narazilo do domu
aktualizováno 07.02.
vážná nehoda

Auto v šílené rychlosti narazilo do domu. Řidič je v kritickém stavu

Vážnou dopravní nehodu od rána vyšetřují policisté v Černé v Pošumaví na Českokrumlovsku. Auto tam narazilo do domu a jeho řidiče našel v bezvědomí náhodný svědek.